nerdesiniz Mart Anneleri?

Ynt: nerdesiniz Mart Anneleri?

10/06/2011 08:28:00

teşekkürler kızlar, haklısın Övgücüm beni ben istediğim kadar gerebilirler bu aşamaya kadar çektiklerim bana yettti zaten. biraz da onlar rahatsız olsunlar...

slszr tatlım adın neydi n'olur kusura bakma hafızamı garip şeylerle doldurduğumdan sağlıklı düşünemiyorum sonucunda unutkanlık oluyor, gerçekten bak sürekli bunlarla meşgul kafa off. sağolasın göstermelik yapılmasın her şey dayatmalarla ya da sanki kendileri herşeyi garantilemişler senin adına öbür dünya için üzülüyorlar bu beni sinirlendiriyor resmen ötekileştirme bunun adı vee önemli olana odaklanamıyorum, eşime kızıma haklısın önemli olan benim ve benim hayatımda yeralacaklar, 4 sene önce hiçbirşeyim olan, sonra da güzelliklerle doldurmayanlar için kafa yormamalıyım.

slszr bu arada bebeğin nasıl oldu bugün? bizim kız 3 gündür kaşığı görünce seninki gibi hemen ağzını kitliyor, aşıdan sonra huy değişti.zaten gıdım gıdım yiyordu şimdi hepten kesti sadece beni emiyor, sütüm fayda etse bari.

10/06/2011 09:56:00

fiyonkcum benim kızım emiyor ama sütüm artık iyice azaldı :((( ayşecim bu arada sütümü azaltanlara hakkımı helal etmiyorum ama kabahat benim buna fırsat verdiğim için :(((

10/06/2011 12:25:00

ayşecim ismim aslı... bebeğim bugün biraz daha iyi çok şükür... ama kaşık görünce hala ağzını kilitliyor şurup vericez sanıyor. mamaları biberonla yiyyor. ateşimizde düştü çok şükür.. ama sesimiz hala kısık... işallah en kısa sürede tamamen iyileşicek bitanem...
canım sen kızının huysuzluğunu aşıya yormuşsun ama istersen bi doktora göster allah korusun ama bizim ki gibi grip solunum yolu enf. olmasın. şimdiki aklım olsa ağzında tuttuğu ilk gün doktora götürürdüm, biz oyun yapıyo sanıyoduk zavallımın boğazları acıyomuş bize anlatmaya çalışmış ama biz anlamamışız...  

10/06/2011 13:19:00

ayşecim hoşgeldin,merak ettim seni
yazdıklarını okudum.sen de demişsin zaten,dini yaşıyormuş gibi görünüp kalbi temiz olmayanlar da çok,bunun sevabı nerede?gerçi bunu biz bilemeyiz.yaşamak da yaşamamak da kulla Allah arasında olan bir şeydir.her şey bi kenara islam dini hoşgörü dinidir,dayatmayla hiçbir şey olmaz,elbe vardır bi zamanı her şeyin.ben sana zorla namaz kıl namaz kıl diye ısrar edersem senin zoraki kılacağın namazın ne anlamı var.önemli olan o duyguyu kendi isteğinle secdeyle birleştirmek.ben de aşırı yaşamıyorum,modern dindar ne demekse öyle bi şeyim işte.namazımı kılıyorum evet (son günlerde çok ihmal ettim:( ) ama başım da açık aynen senin anlattığın gibi de giyiniyorum,geziyorum da,kuaförüme de gidiyorum (GİDİYORDUM) :)
söylenenler hoşuna gitmiyorsa duymıycaksın.gönlünden geldiğinde kendi arzunla yaparsın zaten inşallah.eşim tarafı da öyle annesi babası filan,k.validem kuran meali dersi filan veriyor ücresiz,arapça da bildiği için anlıyor.ama iki kaynımın saçları uzun küpe takıyorlar rock grubunda enstrüman çalıyorlar düşün:)
sen kendi çekirdek ailende mutlu olmaya çalış ve ol da inşallah

10/06/2011 14:19:00

scanturk: aynen canım hislerime tercüman olmuşsun süt hakkımın hesabını Allaha havale ediyorum kendi ailem de dahil. bu arada bizim kız 6,5 aylık olacak 6,5 kilo canım tek değilsin seninki gene 7 leri görmüş bizimki o aşamaya gelmedi, o üzüntüleri her lokmayı reddedişinde bütün anneler yaşıyor, üzme kendini lütfen.

Aslıcım:  çok şükür bebeğinin iyi olmasına sevindim, aslında beden dilleriyle anlatmaya çalışıyorlar dertlerini ama o dili bir anlasam ben de istediği gibi davranacam kızımın. canım yaa demek oyun yapıyor zannettiniz, aslında bizde bazen öyle düşünüyoruz şuna bak büyümüş gibi nerden öğreniyor ağzı kitlemeyi başını sağa sola hayııır istemiyorum der gibi hareketleri diyoruz. Demek ki ciddiye almak lazımmış evet boğazı filan ağrıyorsa ben de daha beter ettim şimdi, dolaptan soğuk soğuk yoğurt verdim offf ağzına da teptim, ama biberonla mamayı alıyor diyorsun seni emmiyor muydu yaa bırakırsa, bir ara hem biberonu alıp hem beni emerken az kalsın biberon galip gelecekti çok üzülmüştüm şimdi gene böyle olur korkusu var, ama yememesinden daha iyidir herhalde. bu arada evde kim bakıyor kuzuya?

Handancım : güzel arkadaşım sen de yoksun kk'ye de uğramamışsın bir sorun yoktur umarım( bebek dışında) Ömer Efe nasıl, kayınvalide,aile durumları herşey yolunda mı? evde günler nasıl geçiyor okulu özledin mi, arkadaşlarınla görüşebiliyor musun, ne çok soru sordum değil mi, ahh bu çenem:) yazdıkların için çok teşekkür ederim benimle aynı düşüncelerde olanları görünce seviniyorum. Zaten düşüncelerim normal asıl onların yaptığında anormallik var. Bak işte farkımız var mı yok, bu arada ihmal etme sen de, keşke bende de o sıcaklık olsa da başlasam, bırakmam değil mi:) demek kayınların saçlar uzun, küpeli ama onlar erkek onlar için herşey serbest değil mi ataerkil toplumuz ya, bütün dayatmalar bayanlara olur sonuçta günah keçisi.
yarın kızımı da etkileyip bana karşı cephe aldırırlar mı korkusu var hani açığım yaa( dozajında:)) onun için şimdiden baştan( evliliğin ilk zamanlarında) yapmam gereken o mesafe koyma işini yapıcam, diyalogu keserek, tlfda konuşmak istemiyorumlarla başlatacam diyorum, eşimle evlendim diye mecbur muyum böyle mecburiyet yok , benim ona onun bana yani. Saygı duyulmasını öğrenecekler...
ne de güzel demişsin çekirdek aile, işte o ailenin tadını çıkarmam gerekirken düşündüklerime bak bazen kendimi affetmiyorum prim verdiğim için. (ahh şu sanatçı egom) sen de eşin ve oğülunla mutlu ol İnşallah canım.
İnşallah hepimiz huzurlu oluruz sevdiklerimizle bu hayatın tadını çıkarırız.
Hepiniz öpüldünüz:)))

10/06/2011 14:43:00

ayşecim ben doğum yaptıktan 1 hafta sonra sütüm geldi yani bebeğime doğduğunda biberon verdim sonra sütüm gelince beni emdi ama emmemezlik yapmadı zaten herşey onların keyfine göre yemek istemediği zaman ne meme ne biberon nede kaşık hiçbirşey fayda etmiyor... işe başladıktan beri ise gündüzleri emmiyor zaten geceleri uykusunda emiyor, böyle gidiyoruz işte... evde annem bakıyor oğluma...

10/07/2011 07:50:00

ayşecim ben de tam gaz ömer efeyle uğraşıyorum okul aklıma bile gelmiyor,çok yoruluyorum,sürekli ilgi ve oyun bekleyen ve bir şey yemeyen bi bebek çok zor.mama evin her yerinde bi onun apzına girmiyor,sonra işin yoksa orayı burayı sil.hayır,yese silerim sorun değil .inan çok yoruldum şu yememe işinden,bazen kızıp bağırıyorum el kadar bebek ne anlıycaksa,sonra pişman oluyorum,ben streli olunca o da oluyor ama tüm gün aç da bıraksam yemiyor.meme de yok bizde hadi midesine iki gr da olsa bi şeyler gitti diyeyim,pooffffffffffffff:((

10/08/2011 10:21:00

Ben cevap yazdim saniyorum, elli kereactim burayi ama her sefrinde Defne kontes elini atip vurmaya basliyor, rastgele bir seyler yaziyor, kapatiyorum..

Defne de cok ilik olmayan seyleri daha kolay yiyor.Corbasini soguga yakin veriyorum artik,istekli yesin diye. Zaten aman aman yemiyor da..

Her seye elini atiyor artik ya.. Bir yere oturunca hemen saga sola bakiyor, neyle oynayabilir diye :) En sacma sapan seyleri de bulup oynuyor.. Genelde kumanda, ceptelefonu.. Kardesimi ve babasini aradi dun, hizli aramadakilri ariyor herhalde. Alakasiz birini aramasin da..

Gece boyu kirk kere uyandi, sabah oyle bir agladi ki, herhalde derdi var dedim. Simdi normal. Dillerinden anlamamamk ne fena. Amanneyse ki ilk uc aydaki gibi degiliz, hic blmiyorduk o zamanlar huyunu suyunu, ne stresliydi.. Defne iki uc gundur hic yalniz kalmakistemiyor, surekli huysuzlaniyor, oturuyorsa yaninda oturup devrilmesni engelliyorum, ama bazen oynamaktan da bikmis oluyor, ne yapacagii sasiriyorum. Hergun disari cikmamiz lazim, ikimiz icin de. Az da olsa cikiyorum o yuzden. Butun gun geciyor, ben bir cevap yazamamisim, hale bak. Neyse iste, Aysecim umarim daha iyisindir.. Bence de madem iyiniyetli, sicak davranincs karsilik goremiyorsun, mesafeni koru, diyeceklerinden etkilenme bari.. Sonradan fark ediyoruz maaleef hep ama zarari. neresinden donsek kar..

Scanturk dereotunu denemis miydin, sutu cok artiriyordu, demisimdir gerci kesin..

10/10/2011 05:51:00

sanırım benim de sütüm bitmek üzere, böyle olduğu için üzgünüm ama ne yapabilirim ki, sters her şeyi kafaya takmak sonunu hazırlıyor insanın offf. Pazar günü gene böbreklerimden rahatsızlandım, kum dökme olayı. 15 gün içinde 3. rahatsızlanmam hepsinde de aralıksız kusuyorum. Ramazan ayında da idrar kan şeklindeydi, korkuyorum umarım böbreklerim kötü değildir. Özellikle sol böbreğim, doktora gitmeyi sürekli erteliyorum. Kötü olduğumda da gidelim diyenlere kalkacak gidecek halim yok diyorum, iyi olduğum bir gün tam teşekküllü kontrolden geçmeliyim. Böyle durumlarda kızımla hiiiç ilgilenemiyorum sütüm artık hep adına kalitesiz mi deniyor  bilmiyorum yaramıyor kuzuma. Artık ben  de süt arttırma yollarına girişecek dermanı kendimde bulamıyorum ama bulmam gerek en kısa zamanda yoksa sıfırlayacam. Haa bir de benim salak kafam hep aynı yerden vermeye başlamıştım meme verme olayını diğer tarafım hem küçüldü hem de eskisi gibi süt gelmiyor hatta hiç gelmiyor. Kolayıma geliyordu yaklaşık 1 aydır falan öyel vermeye başlamıştım. Sanırım kendi elimle bir göğsümü sütten kesmiş bulunmaktayım. Dün bir iki defa deneyeyim vermeyi bakalım çıkacak mı dedim yok emzikten farkı kalmamış ve art hemen yara oluyor kızım de midesi bulanıyor gibi onu almak istemiyor diğerini emiyor ne yapacam ben yaa offff :'(

Övgücüm benim kız da her şeyi elleme meraklısı oldu, tüm bebekler aynı kumanda, fotoğraf makinesi, cep tlfunu, su şişesi, buzdolabı poşeti, çöp poşeti uğraşları arasında  ilk 3 şeyi vermiyorum eline tabiii. Hergün dışarı çıkmamız lazım ikimiz içinde demişsin yaa neden canım güneşten faydalanmak için mi?

Bizim kız  bu ek gıda olayından sonra gece kaç defa kalkıyor bazen 7-8 defa kalkıyor yaaa. Ben bazen altına bakmayı unutuyorum işin komiği. Tabii kaka yaparsa kokudan( anne sütünden koku olmuyordu bu ek gıdalar var yaa) farkederim de yaa zannediyorum ki bizim gibi wc ye gidiyor. hahh haaa  bebekliğinin ilk dönemlerinde sık sık değiştirdiğimden şimdi büyüdün hesabı yapıyorum:)) gene de sık sık değiştirmek lazım pişik olayı için. Gerçi ben de tüpün üstüne çay koyduğumda ya da süt onu da orda unutma huyu var, aslında internet ve tv ye dalmaktan oluyor çok havuç suyu içelim bir de ceviz yiyelim anlık şeyleri unutuyorum. Hamileyken nadir oluyordu ama şimdilerde çok sıklaştı bu durum sanki. Bizim kız  sıcağa yakın şeyleri yiyor ya ılık ya sıcağa yakın olacak soğuk şeyi yemiyor. Hiç yalnız kalmayı sevmiyor illa yanında biri olacak şöyle odadan anlık çıkayım hemen bakıyorum yerinden doğrulmaya çalışıp ağlama girişimleri, seni takip ediyor nereye gidiyor beni burda yalnız mı bırakacak diye o yüzden odanın bir köşesine bile gitsem konuşuyorum bak burdayım burdaaa burdaaaaaa seslerim:)
tam oturamıyor, emekleme girişimlerine yeni yeni başladı ama kendini hiiiç yormuyor, çok güleç yüzlü, herkese gülümsüyor, karşısındaki ona bir gülücük atsın yeter.halbuki mesafeli olmasını istiyorum kızımın, azıcık alışma dönemi geçirdikten sonra başkasının kucağında da rahatlıkla durabiliyor, ilk dakikalarda çığlık çığlığa ağlamalardan sonra. Halbuki gene kimsede durmasını istemiyorum kendi sınırlarını ne zaman öğrenecekler çocuklar, yabancı kavramı açısından. Allah korusun niyetleri nasıl insanların bilemeyiz, ilerisi için diyorum böyle kaygılarınız oluyor mu sizlerin de o yüzden bebeklerimize daha erken ama bu mesafeli durmayı, sınır koymayı ilerde mi öğreteceğiz?
Neyse gene çok konuşmuşum farkettiyseniz kızım uyurken yazıyorum. Ahan da uyandı sevgiyle kalın. Bebeklerinizle huzurlu günler:))))

10/10/2011 05:55:00

benimde sütüm azaldı:(:(gündüz ek gıda falan bi şekilde hallediyoruz ama.gece çok sık uyanıp emmek istıyor.biberon falanda almıyor.yatmadan önce mama versem bile illaki gece uyanmadan olmaz.geceler kabusa döndü.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 MART ANNELERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...