nerdesiniz Mart Anneleri?

Ynt: nerdesiniz Mart Anneleri?

11/24/2011 17:22:00

Ayse cok guldum :)) Gulcenin yanlis anlasilacagini dusunmemistim ama olsun, benim hayatim soyle diyerek gecti: Ovgu. ö, Van, Giresun, Ü. Yine de anlamaz Ozgu derler, sanki o cok yaygin. Yine de seviyorum adimi. Tesekkur ederim, cumartesi annemler geliyor, tebriklerini iletirim:)))) Eltinle gorumcene de Yuuhhhh diyorum. O da ayni hesap olms, sanki Gulumser super yaygin bi isim.. Ya a Guzelce. Köy adi ayol o. :))

Ogretmen arkadaslarimizin Ogretmenler Gununu kutlarim ben de! İyi ki varsinz:)

11/24/2011 20:28:00

ayh sorma ayşecim hem ne bayram havası :))
yalnız ayşecim var ya direk beni anlatmışsın durmayan sürekli ilgi sevgi ilgi sevgi isteyen bi bebek kahvaltıyı ağzına ayaküstü iki lokma atıp geçiştiren sonra tüm gün aç kalan ve tüm günü yedirme uyutma savaşıyla geçiren ben ve sen:) ya çok zor ya puffffffff ölüyorum yorgunluktan.kilo alamıyor sıpa 7. ay kontrolüyle 8. ay kontrolü arasında 0gr kilo artışı ve 0cm boy artışı olmuştu ,nasıl iyi mi? ) 9.ay doldu evde tartıyorum hala aynı yani 9 aylık bi bebek ve 7 kilo canım artık bu konuyu düşünmek dahi istemiyorum dr. bize de zinco verdi bi halta (afedersin) yaradığı yok.bi de minadex verdi amaaan hepsi gereksiz çocuk yemiyorsa yemiyor işte.olan anneye oluyor yine.
ha bayram arifesi emeklemeye başladı benim sıpa,maşallah oğluma di mi:)) ama cidden daha zor oluyormuş her şeyi kurcalamaya başladı nefes aldırmıyor ay bi de bu ara bana iyice yapıştı bi an gözünün önünden kaybolsam nasssı ağlıyor.hele üstünü giydirmek işkenceye döndü sesini duyan işkence yaptığımı zanneder çocuğa.
demek eltin geliyor senin de neyse en azından haz etmediğin biri değilmiş.bi de eşimimn anneannesi mi demiştin tam hatırlayamadım, boşver ev bebekli ev hepimizinki nanay halde,normali de bu zaten.doğal davranmaya ve yaşamaya devam et sen.
kürün emzirme döneminde kullanılabilirliği konusunda fikrim hiç aklıma gelmedi doğrusu işin o yanı malum unuttum o işleri,5 ay oldu :)ama etkileyebilir bence en iyisi ertelemek.bi ara yazarım sana ama olur da ben unutursam hatırlat bana olur mu canım.
kutlaman için de çok teşekkür ediyorum canım ben de senin gününü kutluyorum.inşallah seneye okulunda öğrencilerinle kutlarsın canım

11/26/2011 13:03:00

oo kızlar heryerdeyız valla :))

11/27/2011 07:43:00

sorma dilekcim bi de kadar kısıtlı zamana rağmen :)

11/27/2011 19:57:00

Merhaba, 20 Mart annesiyim ben de. İzmir Güzelyalıdayım.

11/28/2011 08:24:00

merhaba,hoş geldin :)

11/28/2011 15:35:00

oyyyy ben burayı unutmuştum:) msj.geldide baktım:)nasılsınız kızlar

11/28/2011 17:27:00

Hoşgeldin thebug:) İyiyiz uğraşıyoz kuzularla be ya, sen nasılsın?

11/29/2011 13:05:00

selam kızlar, nasılsınız?
ben çoook yorgunum demiştim ya eltimgil gelecek diye. Antipati duymadığım eltilerimden biriydi neyseki:))  (diğer 2 sini pek hazetmem de:))
ama gel gör ki yaa bu eltimin de çocukları çok yaramaz ya. Büyük konuşmayayım ama yaramaz çocuk gerçekten zor ne dur demekten anlıyor ne anne babasının kızmasından offf. Tamam çocuktur ben de çocukken çok yaramazmışım ama gittiğim yere zarar falan vermezmişim( annemin anlattığına göre, benim yaramazlığım kendimeymiş, fiziksel anlamda zararlar, merdivenden düşme, kaybolma,balkondan düşme( dudağımda hala izi var))falan...

yaa bu çocukların yaptıklarını anlatsam nasıl bir haftasonu geçirdiğimi anlarsınız. Oğlan, halıma çoook afedersiniz büyük tuvaletini yapmış, tuvalete giderken de başka yerlere bulaşmış, babası kolonyayla silmiş ,bilmedim kaygan yere basınca beyin üstü gidiyordum,  üstelik kucağımda kız var. oğlan ,wcye gittiğinde de terliksiz basıyormuş tuvalete yaa eşim görmüş.Kız çocukları 5 dk kızımı yalnız bıraktım oynarlarken hazır ben de mutfakta işimi halledeyim diye eltimle konuşurken bir ağlama sesi geldim baktım kız koyduğum yerde değil, arkasında yastık olduğu halde, onun üstünden emekleyemez ,kızımı kucaklamış ordan başka yere almış, düşündükçe sinirleniyorum, düşürmedim diyor, düşürseydi ağlardı zaten, ama o da çocuk yere koyarken kızımın canını acıtmamıştır umarım. Çünkü o dakikalardan sonra bizim kız ben yanındayken yürüteçinde ya da yerde bile  durmamaya başladı illa kucağımda duracak, o kahvaltıyı ne hallerde hazırladım anlatamam.

Bitmedi daha , çocuklar ellerine aldıklarını salonda gezerek yiyor,offf. Kızları eline oyalansın diye verdiğim kurşun kalemle, wc ye gittiğinde kapıyı çizmiş. Ne zaman wc ye gitseler arkalarından su dökme ve temizlik alışkanlıkları olmadığı için temizliyoruz eşimle ben. Anne baba olarak çocuklarının yaptıklarına özellikle hijyen konusunda dikkat etmemiz gerekmez mi?çocuk bilmeyebilir ama öğret...

çekmecelerim kurdalandı, kızımın odasındaki resimler kalemle çizilip,kendi adları yazıldı...sürekli kızımı şapır şupur, ağzına kadar öpüyordu kızları, o kadar uyarıyorum. beni çok sıkboğaz ettiler bu durumda,çok sakındığımı zannetmeyin ama çocuklar birbirlerine hemen hastalık bulaştırırlar. ilk defa geldiler,başka şehirdeler.aynı şehirde olmadığımıza sevindim mi desem bilemedim,, iyi insanlar hizmet konusunda yardımı çok oldu eltin, ama çocuklarının bu tuvaletteki rahatlıkları hoş değil. arkalarını kollamak lazım.

umutsuz ev kadınlarındaki ceyda düvencinin yaramaz çocukları gibiydiler. galiba biraz da kendimi ona benzetiyorum öğretmenlik alanındaki onca okuyuşum, ,yüksek lisans yapışım,diplomamı mutfağa asmak içinmiş gibi, çalışmak bana iyi gelecek.

bugün sabah epey ev süpürdüm. o da kızım fırsat verip biraz uyursa çok kucağa alışkın.Haaa eşimin anneannesi de geldi, biraz kalacak. hem bebekle ilgilen hem 86 yaşında nineye hizmet et gerçekten yoruluyorum. kadın bir de yapısı gereği kalkıp acıksa bir şeyde yemiyor,illa sen verirsen. Ama zaten ben yemeği koy,hazırla  taşı sofra kur olayı yapsam kızımdan fırsat bulup kendime hazırlar yerim, ayakta atıştırıyorum,kaldıkı hizmet edeyim.6 kardeşler bunu düşünmeleri lazım, bebeği küçük emziriyor, kendime hayrım yok, 8 aydır ilk defa geçen kuaföre gittim,kaşlar ne haldeydi, emzirirken kilo verenlerden değilim, kendi yemeğime önem vermedim iyice sağlıksızlaştım, kum dökmemden idrarımdaki kanı hatırlayın.

üstelik bu anneanne sağolsun böyleee herkesin arkasından konuşan biri, gelinlere kıymet vermiyor, beni ne kadar incitmişti unutmadım ama gene de kıyamıyorum, elimden geleni yapıyorum.Eşimin annesi vefat edince,babası yeniden evlendi, anneanneleri de onlarla kalıyordu, yeni evlilik olunca kalamadı işte bir gün orda bir gün burda. Allah kimseyi gördüğünden geri koymasın zor gerçekten.
Eşlerimizle beraber yaşlandırsın. Neyse çok sıkmadım umarım sizi dertleşmek istedim,sağolun:)

11/29/2011 13:06:00

parça parça yazıp birleştirdim yoksa hepsini aynı anda yazamazdım, yazım hatalarım varsa affola byeee.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 MART ANNELERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...