nerdesiniz Mart Anneleri?

Ynt: nerdesiniz Mart Anneleri?

11/29/2011 13:40:00

canım çok zor günler geçirmişsin... ayyyy düşünemiyorum bile... ben olsam çıldırırdım herhalde... bütün iş anne babada biter isteseler o çocukları o kadar şımartmazlar... ne demek kalemle kapıları çizmek... uyarırsın baktın yapmaya devam ediyo alırsın elinden kalemi... ayyyy ayyy zor iş anne baba olmak... neyse ki gitmişler kurtulmuşsun...
annaneyle de allah yardımcın olsun... umarım en kısa zamanda o da gider... senin zaten küçük çocuğun var hangi biriyle uğraşıcaksın...

11/29/2011 15:02:00

ayşecim geçmiş gitmiş olsun offff büyük konuşmayayım ben de yaramaz çocuk çok zor bi de iki kardeş arasındaki yaş farkı az olunca da çok zor oluyor benim yeğenler öyle.tuvalet olayı çok kötü hem anne ve babaları niye temizlemiyor onu anlamadım.bi de şu yere yapma olayı ff bebeklerimiz yerde sürekli o yüzden bu konuda eskisinden de hassasım.gelen misafirlerin bazıları dann diye ayakkabıyla basmıyo mu içeri çıldırıyorum valla.gidince hemen silmek zorunda kalıyorum.
duan için amin diyorum (Allah kimseyi gördüğünden geri koymasın)
eşinin anneannesi de kendi yapabildiğ kadar yardım etse iyi olurdu ama o yaşta bi kadından da yardım isteyemiyor insan.genç olsa rica edersin bi şekilde.
Allah kolaylık versin canım.evlenince eşinin ailesiyle de evleniyorsun işte.benm kvde dec.tesi gitti

11/30/2011 08:30:00

Aslıcım, Handancım çok sağolun, gerçekten bu telaşeyi atlattım ya şükür,diyorum ya o eltimle bir sorunum yok, öyle üzmeyiz birbirimizi, sağolsun yemeğe, kaldırmaya,götürmeye yardımcı oldu o konularda diyecek bir şeyimiz yok, sadece bu tuvalet konusu  ya da çocuğa gelip sofrada hepbirlikte yemeği öğretme hani adap deniyor ya onu öğretmek gerek. Büyüklerinden bir şey isterken su ver, şunu al gibi emir cümleleri duyunca  çocuğu yetiştirirken bunlara önem verilmesi gerektiğini anlıyor insan. başıboş bırakınca öyle ya da böyle çocuk büyüyor ama kuralsız büyüyor.
halıları da yeni taşındık biliyorsunuz yeni yıkanmıştı. kızım emekliyor ağzını halıya sürüyor bazen, Handan dediğin gibi ben de bu konuda hassaslaştım, değen yerleri eşim sildi dün akşam. Kızım sürekli kucağımdan inmiyor , eşimin anneannesi de bu konulara böyle dikkat kesiliyor, şimdi bir şey demiyor ama diğer gelinlerin arkasından nasıl konuşuyorsa kesin benim arkamdan da konuşacak biliyorum. Birgün onların şehrindeydik  rahatsızlandım hastaneye gittik eve gelişte gene kötüydüm kum dökerken bilirsiniz istafrar da eder insan, arabada poşete afedersiniz kusunca, arabadan indiğimde kıvranıyorum poşeti eşime verdim çöpe atması için , niye ona veriyorsun sen at diyor, ordan canım sıkıldı eltim de demesin mi Ayşe , ben de kocama bebeğin bezini verdiğimde sen götür at diyor, bu kadar torunlarını önemsiyor, halbuki gelinlere değer verse onlarda senin kıymetini bilir ne diyeyim. Söyldeğim örenk sadece küçük bir örnek. Unutmuyor insan kendisine yapılanları, ama vicdanen Allah rızası için kıyamıyor işte.
Handan, senin iyi geçti mi kayınvalide ile günlerin:))
Aslı, siz de var mı böyle durumlar, gerçi çalışıyorsun:)

11/30/2011 10:00:00

canım ben çalıştığım için benim yatılı misafirim olmuyor... sağolsun herkes biliyor durumumu... benim de 2 tane eltim var aramızda bir sorun yok çok şükür ama nedense mesafeliyiz birbirimize... eşimin tarafıda benim tarafımda gelirler, otururlar ve giderler, yatılı misafir olmazlar yani... bu yönden şanslıyım sanırım...

11/30/2011 10:46:00

Ayh Ayseee, Allah sabir vermis hakikaten. Delirir insan. Evime tuvaletini yapmasi ne demek ya, atasim gelir o haliyi, aklima geldikce sinir olurum. Cocuklarin bilmemesi, dokup sacmasi olur, ama anne babanin orali olmamasi insani cigrindan cikarir. Misafir olunca insan ayip olur diyor belki ama, cok sinr bozucu.

Esinin anneannesi de nasilsa illa ki dedikodunu yapacak, gorunuse gore. Cok da kendini uzme:)

Gulcenin odasindaki resimlere de uzuldum. Anne babanin uyarmasi lazimdi muhakkak, oyle sey mi olur.. Biz olsak nasil rahatsiz oluruz.. Neyse gecmis olsun:)

12/01/2011 16:52:00

iyi akşamlar:)
Aslıcım, eltilerinle mesafeli olmanız daha güzel böylece aranızda sorun olmuyor işte yüz göz olmuyorsunuz ne güzel. Maşşallah:) hemen çalışmalıyım:)))))))))))))) şehir olarak uzaktalar ama gene de sevmiyorum tlf bile beni gıcık ediyor:((((

Övgücüm, inan ben de sinir oldum bu durumlara, ama dediğin gibi hem misafir hem eşimin abisinin çocukları. Halıları da hele bir eşimin anneannesi gitsin yıkatmaya vericem:)

bu arada bebeklerinizin durumu nedir? Bizim kız çekmeceleri açıyor( yürüteçinde durduğu yerde)
park yatağında otururken tutunup kalkıyor, henüz iki dişi var ve hala minnak( enleşme anlamında kilo almıyor pek)Maşşallah tüm bebeklerimize sevgiyle öpücükler yolluyorum:)))

12/02/2011 12:22:00

Benimki de dolap raf karistiriyor, ama cekmece acmadi daha. Ayakta ancak ben tutarsam duruyo, adim atiyo. Genelde yerde oturuyo, oturarak ilerliyo, oynuyo filan.. Enlemesine de fenadegil bizimki, ama emeklemiyo iste.. Koca toto :)

12/02/2011 15:22:00

ya arkadaşlar oğlumun yüzünde 2gündür isilik gibi kırmızılıklar var.çok kaşınıyor.doktora gittik birşeye alerjisi vardır dedi bi ilaç bide krem verdi.doğrudüzgün bişeyde  yemiyor. genellikle emziriyorum.ilaçta kullanmıyorum.anlamadım neden oldu.başınıza geldimi böyle bişey

12/02/2011 16:30:00

Yememesi ile ilgili mi acaba? Dis cikarma zamaninda da kirmiziliklar olmasi normalmis ya, cenesi cevresinde. Dis zamani istahsizlik da normal.Oyle bir sey mi ki? Bir de alerji olabilir belki, yedigi farkli bisey varsa ama istahsizlik olmazdi o zaman

12/02/2011 17:29:00

belki senin yediğin bir şey ona alerji yaptıysa sütünden geçip diyecem ama olabilir mi öyle bir şey, geçmiş olsun...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 MART ANNELERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...