nerdesiniz Mart Anneleri?

Ynt: nerdesiniz Mart Anneleri?

12/08/2011 08:04:00

Cevap veriyorum:)

1- Ben corbasina bir top et atiyorum, kuzu kiyma. Haftada 2-3 kez bi yemek kasigi yemesi lazimmis aslinda, bunun disinda tavuk ve balik da. Ama bitmiyor corbasi, ete agirlik versem sebzesi az olacak.. Bilemedim. Ama tavuk suyunu buzlukta buz kuplerine doldurdum, bazen de ondan atiyorum. Kaynatip biraz soguduktan sonra koyabilirsin buzluga, o da faydali muhakkak..

2- Alti sert degil de lastik gibi olan ayakkabilardan giydiriyorum ben. Ya da deri carik gibi oluyor ya. Sert ayakkabilar, ilk adim ayakkabisi olsa bile uygun degilmis..

3- Ben vermiyorum devam sutu, artik ek gidalari aliyorlar zaten, emiyorlar da, gerekeni aliyorlardir diye dusunuyorum.. Gerci cok sukur bizim kizin kilo sorunu yok, ama onemli olan kilo da degil be Aysecim, doyuyorsa gerek yok sanki. Bilmem yanlis mi dusunuyorum..

4-Mandalina suyuyla veriyorum ben demiri. Eskiden hayatta demir icmeyen cocuk, icer oldu :) Domates de bayadir vermiyordum, yine yedi gecende, bu defa kizarmadi, gecici bir seymis herhalde, bir ara alerjik demistim kendi kendime de... Ne yiyorsa yesin hesabi yapiyorum ben, sekerli ve tuzlulari vermiyorum tabii de, ciger bile yedi iki lokma, her seyin tadini ogrensin :)

5-optum :)

12/08/2011 12:48:00

teşekkürler Övgücümm, ne tatlısın tek tek yazmışsın canım yaaa, çok sağol, yazın çok yardımcı oldu bana, aklıma takılanları çözmüş oldum, benim kız eti yiyemiyor öyle, iyice haşlıyorum çatalla pinçik pinçik ediyorum, hatta bıçakla kesiyorum öyle çorbasına ya da et suyuna atıp vermeye çalışıyorum yok bir tane aldı mı ikinciyi almıyor, zaten bir kahvaltıda eğer önden emzirmemişsem yumurta sarılı mamayı yiyor, gün içinde yukarda saydıklarını keşke yese offf.
haklısın sağlıklı olması temennimiz ama hala 3 aylık çıtçıtlı badilerin içine girmesi iyi mi, boyu iyi ama diyorum ya her seferinde en'leşmesi yok şimdi de üst dişleri çıkıyor hepten iştahtan kesildi yavrucak, üstüne bir de soğuk algınlığı( anne baba olarak biz bulaştırdık:(( hiç keyfi yok, tabiii benim de.
ahaan da uyandı Ayşe kaçar tekrar sağol canım, Defne'yi ve seni öptükkkkk:)))

12/08/2011 13:33:00

ayşecim nasıl oldu kuzu?

12/08/2011 16:26:00

selam Handancım,
sabaha göre daha iyi gibi , ya soğuk almış ya da dişten bu ateş anlayamadım ki ,elleri, bedeni çok sıcak, sabah tüm fitil taktım, 8 aylık bebeğe verilmez yazmışlar ayyy korktum da İnşallah bir şey olmaz, ne gibi yan etkisi olur ki, eşime kalsa akşam da bir tane daha fitil koy dedi. Üstüne üstlük park yatağında tutunup kalkıyor babası gelince o kıyafetlerini çıkarırken ona bakıyor, iki elini bıraktı ben de hatta eşime bak dedim zannettim duracak öyle ne akıllıyım değil mi,ama o anda bir düştü yatağının içinde, park yatağını duvara bitiştirmiştik, bitiştirdiğimiz yerde de perde var, düşünce başını oraya duvara çarpmasın mı, küt ses,ben o an şok oldum, müdahale edemedim, canım nasıl da ağladı, alnının yanı şişti ve kızardı, bu kaçıncı düşmesi Allahım korusun bebeklerimizi.Amiiin. yani park yatağının içinde bile böyle bir kazayla karşılaşabiliyoruz, yan korumaları niye çıkardım diye üzüldüm, çıkardım yanımızda yatıyordu çünkü.

12/08/2011 20:44:00

iki olay için de çok geçmiş olsun canım.benim sıpa da çok düşüyor bu ara hep kafa bi de,paat,küüüt.yarım saat önce de yaşadık hatta.nasıl hıçkıra hıçkıra ağladı yavrum.Allah korusun hepsini.canım bi kereyle bi şey olmaz korkma.prospektüsüne bak sen verdiğin fitilin belki doğru kullanmışsındır mesela bizimkinde yarım veya 1 fitil diyor.yani bu da demek oluyor ki 1 fitille bi şey olmaz.paranox bendeki fitil.

12/09/2011 06:01:00

sağol Handancım, evet bizdeki de paranox, dün akşam da yarımdan bir tık büyüklükte koydum, hatta bölünmüyor da bu meret:)

12/09/2011 14:55:00

Aysecim cok gecmis olsun.. Bizim cok dusme hikayemiz de yok, cunku yeni yeni ayakta duruyoruz, emeklemiyoruz filan.. Bu ara ayakta durma istegi basladi, oturup oynamiyor, tutalim istiyor hep. Tembellik buraya kadarmis :)

12/10/2011 05:31:00

sağol canım:) bizimki de park yatağında tutunup kalkmak istiyor şimdi de bunun heyecanında. Defne direkt yürüyecek işte daha güzel,emeklemeden kendini hiç yormadan ne güzel, emeklerken ne kadar enerji harcıyorlar çünkü.

12/18/2011 10:41:00

Hic zaptedemiyoruz ay Defneyi.. Surekli kipir kipir kipir.. Hareket etmesin desem nasil ogrenecek yurumeyi kalkmayi, etsin desem surekli dusecek oluyor. Pff.

Annemler de dun gitti, yine kalicaz bas basa.. Anneannesini dedesini sorunca oturduklari koltuga bakiyor, uzuluyorum ben de :)

01/08/2012 20:14:00

kimse girmiyor buraya heralde:((

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 MART ANNELERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...