nerdesiniz Mart Anneleri?

Ynt: nerdesiniz Mart Anneleri?

01/08/2012 19:24:00

Evet ne cok zaman olmus yazmayali.. Nasilsiniz Ayse, kuzucum nasil? Defnenin alttan bi disi daha geliyor, ustte dis yok, kabarmis sadece.. Ayakta durmak istiyor butun gun ama tek basina duramiyor.. Yagmur olmadigi her gun parka gidiyoruz, parktan donerken de agliyoruz :) Ucretsiz iznim uzadi, cok rahatlaim.. Siz napiyorsunuz gorusmeyeli?

01/08/2012 20:11:00

neler olmuş biz yokken kuzular büyümüş dişler çıkmış bizde hala emeklemiyoruz hattta tek başına bir yere tutunarak ayağa kalkamıyor biraz destek gerekiyor

01/09/2012 07:29:00

bizimde 3. dişimiz çıktı gelmeyi bekleyen daha 5 dişimiz var kabarmışlar patlamayı bekliyorlar... oğlum iyice huysuz oldu hep kucak istiyor, hiç durmuyor, uyku desen hala düzensiz... emekliyor artık iyice ayağa kalkmak istiyor ama desteksiz kalkamıyor , hep onunla ilgilenmemizi istiyor...

01/09/2012 08:41:00

O ayni anda kabarmis bes dis mi, masallah! :) Defne de kalkamiyordu kendi kendine,dizustune kalkip kaliyordu, ilk defa bugun park yataginda ayaga kalkti, gec olsun guc olmasin :)

01/09/2012 09:21:00

evet aynı anda kabarmış 5 diş birden... o kadar zorluyor ki bi çıksa rahatlıycaz... maşallah defne ye... allah yürüdüğü günleri de görmeyi nasip etsin...

01/09/2012 14:52:00

Amin canim, hepimiz o gunleri gorucez insallah, en fazla birkac ay sonra.. Disler icin kolay gelsin, bir elden ciksinlar uzmesinler kuzuyu..

01/09/2012 21:37:00

kuzum nasıl acıyordur damakları bizimde üstte 3 tane vae 4. için uğraşıyor dün gördüm damağı dişin geldiği yerden morarmış çok üzüldüm içim acıdı

01/10/2012 06:04:00

sağolun yaaa gerçekten çok zor tam büyüme dönemleri bir taraftan diş çıkarmya uğraşıyorlar, bir taraftan emekleme, yürüme derdindeler ne zor işleri... allahım sen tüm yavrulara iyilik sağlık ver

01/10/2012 06:08:00

hah şöyle yaaa özlettiniz yazın arada merak ediyorum ama:)) sizler yazmayınca ben de yazmıyorum kendi kendime konuşuyormuşum gibi geliyor.

bizden haberler şöyle: kızım sürekli kucak isteyen, yalnız kalmaktan sıkılan, korkan, ağlayan ( bu döneme has bir şeymiş ya) durumlarında.
dişlere gelirsek altta 2 üstte 4 toplamda 6 dişimiz var.
Maşşallah çok hareketli olduğundan sürekli emekleme, kalkma kazalarıyla karşı karşıya kalkıyor. emeklerken geçen yanağında bir çizik ve neticesinde morartı oldu, ısırık gibi duruyor, salnıncağını kendi oturur vaziyette sallıyor, hafif kafa çarpmasıyla karşılaşıyor. tabii müdahale ediyorum ama yaramaz cimcimem. geceleri yanıma alıyorum eşimle ortaya alıyoruz, sabah yatağın başına küt başını vuruyor, gıguklu saat gibi hep aynı saatte uyanıyor. yanımda yatırmamın sebebi gece ağlayınca yatağına koy-al zorlanıyorum açıkcası. ayağa kalkma çabaları son sürat devam ediyor. kanepeden,  sehpadan, benim bacaklarımdan tutunup kalkıyor, yürüse de kendisi de rahatlasa diyoruz:)
kilosu 8 leri görmedi daha bizim sıkıntımız da hala yemekleri iştahla yememesi. ama makarna, ya da börekten verince istiyor ,hamurişine düşkünlük bebeklikten başlıyor sanırım:) gündüz uykusu ise  az, nefes aldırmıyor bazen.
diş çıkaran kuzular bu dönemi de çabuk atlatsınlar , sevgiyle büyüsünler, bizden de sevgiler:)))
Defne parkta salıncağa mı biniyorsun bakiiim?

01/10/2012 06:53:00

canım maşallah kızına...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 MART ANNELERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...