nerdesiniz Mart Anneleri?

Ynt: nerdesiniz Mart Anneleri?

01/11/2012 13:41:00

şeker veriyor musunuz?
yoğurt veriyorum ama çoğu zaman meyve ile karıştırıyorum yada yatmadan önce veriyorum birde bazen pekmez ceviz meyve karıştırıyorum onu seviyor benim zilli

01/11/2012 13:45:00

muhallebide yediriyorum şeker. ben de pekmez ceviz muz karıştırıyorum seviyor onu.yoğurtla arası pek yok ama zorluyorum yesin diye.oyun yapa yapa yedirmeye çalışıyorum yatmadan önce

01/11/2012 14:07:00

Övgücüm, günlük sıvı alımı ne kadar olmalı, bizim kız çok az içiyor suyu yaa, mamadan da sıvıyı nasıl alacak, bardaktan içemiyor meyve suyunu, kaşıkla zorla veriyorum. alıştırma bardağı aldık su için ama onun da uç kısmını koparmaya çalışıyor bazen, eğlenmek amacıyla, ya da suyunu sallaya sallaya döküyor üstüne. milupa hep diyor ya günlük 500 ml o kadar nasıl içsin yaa, bu 2 küçük su şişesine denk geliyor o kadar içmiyor ki.

Aslıbulut, tarif  için çoook teşekkürler, deneyecem hemen:) ben de şeker konusunu yazacaktım scantürk sormuş yerime:))

benim kız çok minnak ya ve kendimi suçluyorum beceremiyor muyum bu ek gıda olayını diye, 8 kiloyu daha göremedik, tek göğüsten de ancak bu kadar süt geliyor, biz masada ne yiyorsak evet o da ondan istiyor artık salçalı, tuzlu, şekerli diye kısmıyorum. zaten kendimizde çok tuzlu yememeliyiz sağlık açısından değil mi:))

01/11/2012 14:18:00

muhallebiye pekmez koysak nasıl olur şeker yerine

01/11/2012 15:01:00

kızlar geçenlerde biz oğlumu doktora götürdüğümüzde 10 aylık oldu artık sizin yediğiniz gerşeyden yedirebilirsiniz demişti... tabi ki baharatlı olmuycak .ok tatlı ve tuzlu olmuycak demişti...  bilginiz olsun...  ben bunu başaramıyorum benim ki yemiyo ama belki sizlerin ki yer... ayşecim süt olayına da fazla takılma bence hangimizin ki günlük 500 ml süt içiyor ki... ne yapalım herşey olduğu kadar yedikleri kadar... ben bazen eline çubuk kreker falan veriyorum bazende cici bebenin diş kaşıma bisküvilerinden onları yiyyor...
kimsenin lafına kulak asmayın boşverin her çocuk bir olucak diye bi kural mı varmış...

01/11/2012 17:43:00

Aslıcım  haklısın her bebek bir değil ve kendisiyle kıyaslanmalı yani her ay gelişimi bir önceki aya göre nasıl onu değerlendirmeli tabii ben de dahil bunu ne kadar başarabilirsek:)
bizim doktor da demişti aynısını sizle birlikte otursun yediklerinizden yesin diye, o yesin diye ben kilo alıyorum bu ne iş anlamadım:))

01/11/2012 18:04:00

bu arada  kızımın poposunda pişik sonrası kırmızı noktalar oldu, sivilcemsi böyle mantarımsı mı deniyor ne, neden olur bu durumu yaşayanlar oldu mu? idrar ya da dışkının asitli ortamı zemin hazırlıyormuş evet , dikkat ediyorum bezine,temizliğine, diyelim yediklerinden olsa vücudunun diğer yerlerinde de olurdu değil mi?

6. hastalıkla ilgisi var mı o nasıl bir hastalıktır geçirenlerden biri de aslıbulutun oğlu, geçmiş olsun bu arada, nasıl teşhis ettiler ve belirtileri neydi çok meraklı biri oldum ben.

01/11/2012 18:24:00

Ek gidadan sonra daha cok oluyormus pisik. Bizde de oluyor maalesef. Ben oldugunda bepanthene trosyd karisimini suruyorum ama super etki ediyor diyemem..

Bence de ne adar az seker o kadar iyi, keki pekmezli yapiyorum, muhallebi de neden olmasin.Rengi bi tuhaf olur gerci de..:)

Ayse ben suluguna su kydum, ilk bi hafta on gun sadece dis kasidi, hic icemedi, cekemdi. Sonra basladi icmeye, ben agzina itip cektim filan oynarken. Simdi mama sandakyesinin uzerinde duruyor suluk surekli, arada iciyor. Bu sabah ben kahvaltisini hazirlarken su iciyordu mesela. Defne hergun 150 filan iciyor sanirim ama normali kac,tam da bilmiyorum.. İhlamur yapip kasikla da verebilirsin aslnda, ne kadar sivi alsa kar..

Aslubulut, yogurdu nasil veriyorsun, sen mi yapiyorsun, buyumix filan mi? Defne buyumixi hic yemiyor, benim yaptiklarimi yiyor da, belki farkli yogurtlari sever diye dedim..

01/11/2012 19:41:00

hayat suyun bebek suyu var ya şişesi suluk gibi biz onu kullanıyoruz beril hiç biberon almadı ama onu emiyor iki günde bitiyor şişe sanırım 125 cc filan içiyordur
bir kaç kere meyve suyu sıktım verdim içmedi ıhlamur içmedi kabız olduğunda rezene verdim içmedi inatçı keçim benim

01/12/2012 09:34:00

fiyonk, ben hiç büyümix vermedim.ilk başlarda kendim yaptım ama bazen tutuyordu bazen tutmuyordu.tavsiye üzerine arzumun yoğurt makinesini aldım.yine uğraşıyosun ama kesin tutuyor.buluta ondan yediriyorum.günlük sütü kaynatıp ılıtıyosun.1 ltye 1 kaşık yoğurt mayalıyosun sonra makineye yerleştiriyosun.diyeceksinki kendin de aynısını yapıyosun.evet bana bu kadarını yaptıktan sonra mantıksız geldi aslında makine ama yine de tutturamıyodum makinesiz.
honeygirl, ah ah o lanet 6. hastalık bebişimi buldu.ilk önce yüksek ateşle başladı.3-4 gün 39-40 arası oldu ateş.calpolle düşürüyodum tekrar çıkıyodu.gece rezalet tabi ne bulut uyuyo ben ateş takibinde.doktora götürdüm hiçbirşey görünmüyo grip enfeksiyon değil bekleyeceğiz ateş düşürmeye devam edin dedi.bi gece acile götürdüm gazi hastanesinin.ordaki dr uyduruktan baktı kulağında ve boığazında enfeksiyon var antibiyotik kullanacak dedi.emin konuştu. Allah kimseyi onların eline düşürmesin ya.tabi bana güven vermedi ben kendi doktorumuzla koordineli takibe devam ettim.5. ya da 6. gün bir baktım bulutun her tarafında kızamık gibi lekeler var.o lekelerle birlikte ateşi düştü ve lekeler 3 günde kayboldu.6. hastalığın diğer adı yalancı kızamıkmış ve bir virüs yol açıyormuş.insanlardan ya da havadan bile geçiyormuş.büyük insanlara biz arar verniyormuş ama bebekleri bu hale getiriyormuş.ilk hastalığımızdı bu..

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 MART ANNELERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...