nerdesiniz Mart Anneleri?

Ynt: nerdesiniz Mart Anneleri?

01/12/2012 09:39:00

aslıcım çok geçmiş olsun canım hiç duymamıştım bu kadar olsun hastalıklarımız

01/12/2012 11:57:00

çok teşekkür ederim canım.çok zor oluyor bebişlerin hastalığı.hem onlara hem bize

01/12/2012 17:25:00

Övgüüüü ne güzel Maşşallah kızına, bizim kız dediğim gibi sulukla oynamayı tercih ediyor hem de uzun zamandır, kedi bu yaaa suyu sevmiyor sanki,ya da bana çekmiş:P günde ne kadar su içtin diye sor belki 2 bardak. böbrek taşımın düşmesi için günde 3 lt içmem gerekiyor hem de topuğumun üstünde zıplamam gerekiyor her ikisini de yapıyor muyum hayır:( üstelik benim için eve 1,5 ltlik 12 li su da geliyor, damacanadan bardağa koy iç eriniyorum da:) haa damacana da ayrıyeten alıyoruz ev su küpü oldu ama analı kızlı suyla aramız yok.

scanturkcum, o hayat su şişesinden keşke burda da bulabilsem, bizim işimize de yarar gibi.

aslıbulut, zor günler geçirmişsin tekrar geçmiş olsun. ilk defa duydum bu hastalığı, aman yeni yeni hastalıklar çıkıyor, eskiden varmıydı böyle şeyler, teknoloji, sanayileşme , daha iyi yaşam şartları derken türlü türlü hastalıklar da çıkıyor. ben daha kızamık olmadım,herkes olurmuşömrü yettiğince diye duydum, Allah beterinden korusun herkesi.Amiiin.

01/13/2012 11:37:00

Aslibulut evet biliyorum yogurt makinelerini, yine kaynatiyorsun filan ama, ya tutmazsa derdi olmuyor.. Ben Defneden once de yogurdu ara ara kendim mayaladigimdan alistim sanirim, sorun olmadi, aman olmasin da zaten, evde bir minik cope bile yer yok, yogurt makinesini nereye koyacam:)

6.hastalaigin usutme ile karistirilmasi kotu ya, usuttuyse de ates 4gun gecmediyse antibiyotik alsin dersin, ama iste bu cikiyo.. Biz daha olmafik, herkes oluyor muymus ki?

01/13/2012 11:44:00

Ayseee kizim da bana cekmistir madem siz oylesiniz, ben gunde en az dort litre iciyorumdur, hayatim sunicip tuvalete giderek geciyor :)) Hele hamileyken, oy nasildi oyle.. :) Sen de ic, suyu cok sevmiyorsan sey yap, sabah bi tencereye bi elmayi dorde bol, cubuk tarcin at, istersen defne yapragi filan da at, bes on dakika kaynat, sonra gun boyu onu ic, su icmis olursun, tadi da guzel olur.

Migroslarda olabilir o sulardan, altili pakette oluyor, normal sudan daha kucuk tabi ve pembe kapakli.

Dun doktora kontrole gitmistik, altinci aydan beri gitmiyorduk. 9-12 ay arasi tahlilleri yapalim dedi, iki tup kan verdik,tup dedigim Defnenin isaret parmagi kadar. Bi de idrar tahlili ve kulturu yapilacakti. Kultur olacak kadar cis yapti ama sonra poset kaydi durdu, tam 3saat hastanede kaldik, emzirme odasinda otur otur otur... Sonunda pes ettik, kultur var nasilsa dedi doktor.. Bugun sonuclari almaya gidicem bakalim..

01/14/2012 10:12:00

Övgücüm teşekkürler, dediğin tarifi diyet yaparken sık sık yapardım,sıcak sıcak içerdim ama benim yaptığımda karanfil, tane karabiber, çubuk tarçın, limon ve elma vardı suyun içinde tabii. 1 ayda 8 kilo vermiştim biraz sağlıksız oldu gözlerimin altı morarmıştı hatta. onu hatırladım biran ama bu sefer dediğin gibi sadece su içmek amacıyla değerlendirecem çoook teşekkürler.

Defne'ye de geçmiş olsun umarım canı acımamıştır kuzucuğun. ahhh o idrar poşetlerinde çişi tutmak gerçekten zor bizde geçen 3 saat hastanedeydik eşim sinirlendi artık bekle beklelerden, emzirme odasında da bazen emziren anneler dışında babaanneler, anneanneler oturup simit yiyorlar ya ben de onlara kızıyorum biraz yer versinler yaaw.
sonuçlarınız umarım iyidir, bizim doktor hiçbir şey istemiyor halbuki kızım zayıf bir el atsa bu duruma yaaa:)

01/14/2012 11:01:00

A evet ya, ben emzirmeyen biri varsa gozunun icine bakiyorum, kalkiyorlar, kalkmayan da pek olmuyor gerci..

01/23/2012 12:15:00

kızlar, kendi profilimden de sordum buraya da yazayım, sağ göğsüm kolayıma geldiği için (uykulu hallerde bile) kızımı hep bir göğüsten emzirdim hem de kaç aydır.önceden uyarmışlardı iştee benim hatam diyorum ya. şimdilerde bir göğsüm diğerine göre daha büyük, o da süt olduğundan sanırım, bıraktığım zaman eşitlenir.benim sorunum, süt gelmeyen sol göğsümden kendim sıkmasam süt damlası bile gelmiyor, sıkınca geliyor ve bu 2 gündür kan, açık renkte geliyor sıkınca ama, bir şey yoktur,bir problem falan değil mi, offf kaygılı bir ben var benden içeri:)))
kaç gündür de yoksunuz nerelerdesiniz yahuuu özlüyorum:))

01/23/2012 13:03:00

Bende de tek gogus otekinden daha buyuk canim, o normaldir, tek gogsten emzirmen kotu olmus tabi ama, cok sıktıgin icin mi kan geliyor acaba.. Simdi ust uste yapma, bi sekilde kanafiysa artacak sen yaptikca, ama bence bi gorun doktora, ne olur e olmaz, icin rahat etsin.. Muhteelen bir sey yok der, rahatlarsin ama olsun..

01/23/2012 14:25:00

sağol Övgücüm cevabın için. evet çok sıktım sanırım:)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 MART ANNELERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...