nerdesiniz Mart Anneleri?

Ynt: nerdesiniz Mart Anneleri?

01/26/2012 16:15:00

biz zaten aynı şehirde yaşıyoruz onun evi var canım ama bizde de ikiside fazlaca bilmiş dediğim dedik tipler ama çocuğumuz için yapacağımız fedakarlıklardan biride arada kalmayı göze almak galiba

01/27/2012 14:41:00

adım adım serisini aldım isteyen varsa etkinlik örnekleri verebilirim 10. ay için

slm

02/02/2012 11:16:00

benim bebişim daha yürümüyor,ellerini bırakıyor fakat yürümeye gelince tırsıyor.bi kaç kere boşta dururken düştü acaba cesareti mi kırıldı?bir de doğum günü için kostüm bulamıyorum.gölcükte oturuyorum burada seçeneğim çok az internetten de güvenemiyorum üstüne uymaz falan diye üff ne yapcam ben stres yaptım çok.

02/08/2012 14:19:00

slm kızlaaaaaaaaar nasılsınız?

böbrek taşım 11 mm olmuş. 3,5 ayda 4 mm artmış neden böyle oldu bilmiyorum tahliller yapıldı, kan-idrar. doktor bir şey demedi direkt sonuca odaklanıp cerrahi işlem dedi. sol üreterde. biz de doğal yöntemlere başvurduk 2 gündür içiyorum balık taşını limonlu suda bekletiyorum,hergün böyle böyle yapıp içecem taşı eritiyormuş, sonra gidip röntgen çektirecem ya da ultrason,İnşallah sonuçlar iyi olur dua edin lütfen.

tatilde avm gezmekten başka zaten burda 1 tane SANKO var,bir de real oraları gezdim. kendime yeni 2 cici şey aldım,indirimli şeyler ,pahalısı bana gelmez:) eskiden daha rahattım üniversitedeyken,şimdilerde daha hesaplıyım, o zaman ekmek elden su gölden hesabı, bir yandan öğrenim aıyorsun bir yandan baban harçlık veriyor. şimdilerde o konforlu hayatımı biraz yaşamak için belki de atanayım diyorum, kızıma da alışveriş
yaptım. ya bizim kız bu tatilde annemlerdeyken ilk düşüşünü yaptığı kanepeden bir kez daha düştü nostalji yapmak istedi bu sefer 10 aylıktı ama, ilkinde 3-3,5 aylıktı. Allahım bu kaçıncı ,gerçekten düşe kalka büyüyor bu çocuklar.

kızıma gelince
tatilde doktor kontrolü vardı 10 ay 6 günlükkenki kilosu 7,850  şu 8 i göremedik gerginim. 150 gr daha alsaydı dedi boyu 75. bıngıldağa filan bakılmadı kafa ölçümü yapılmadı o anda aklıma gelmedi eve gelince aklıma geliyor zaten böyle şeyler. Haa azı dişleri de kabarmış bu arada. belki herzamanki iştahsızlığı buna bağlıdır. Doktor bize multitabs verdi balık yağı ballı, eşim eczaneden aldı eve gelince farkettik ballı olunca nasıl verelim 2 ay duracak mı bu vermeyelim değil mi bunun sadesi vardı da yanlışlıkla mı alınmış acaba ne yapalım, kullanan var mı?

dün kuru fasulye yaptım ondan verdim artık kasmıyorum kendimi, Kilis'in çubuk denilen hatta orjinali çıbık denilen krakerimsi ince kahkeleri var onlardan eline veriyorum çıt çıt yiyor yumuşak da ağzında dağılıyor.geçen de hazır mantıyı sarmısakladım yoğurdundan hamurundan verdim, makarna yapınca da veriyorum. tuzlu vermiyorum ya da çok az tuz oluyor.

kuş gibi besleniyor herkes bardak-kase ölçüsünde bizimkinin ölçüsü kaşık, ya da parmak öyle diyorum eşime de. elimden geleni yapıyorum. mama sandayesinde kollarını tutup yemek yedirmesi artık işkenceye dönüşüyor ne ben zevk alıyorum bu durumdan ne kızım.

Kanepeden tutunup yan yan yürüyor, tutunup kalkıyor, bizden, sandalyeden,nerden destek bulursa, bugün Maşşallah ayağa kaldırdım sonra yavaşça bıraktım ayakta durdu içimden saydım 23 e kadar . yoruluyor galiba sonra kendisi oturdu.

şimdilerde şunu düşünüyorum ilerde wc eğitimi denilen tuvalet olayı var ya acaba hangisi daha zor, ek gıda mı yoksa wc mi, ya da aklıma şunlar da  geliyor bebeğinizin agu demesi mi sizi mutlu etti, şimdilerdeki halleri mi yoksa anne diyecek olması mı heyecanlandırıyor hepsi birer aşama ve sabırlı olmamızı sağlıyor ,bizi mutlu eder,ediyor değil mi:)

çocuk 1 yaşına geldiğinde doğum ağırlığının 3 katı olmalıymış,çok mu geri ya bizim kız doğum ağırlığı 3,590 dı. ben vicdanen bu konudan rahatsızım. Allah sağlık sıhhat versin de kuzulara ne diyelim. ne dertler var şükretmek lazım.

kızımın doğum gününe evet az kaldı, benim doğum günüme de 13 gün kalmış, bakalım eşim bana ne sürpriz yapacak:) pek romantik değildir kendisi. ama kendi doğum günümde geçen sene hamileyken o gün giydiğim eşofman,t-shirt ve hırkayı giyinip kızımı kucağıma alıp foto çekinecem güzel bir anı olur heralde:)karnımda ve yanımda diye:)

02/08/2012 15:17:00

Ayse o pozu yilbasinsa ben cekilmistim, photoshopta yan ana getirecekti benim adam alti ustu, unutmusum bak, hala getirecek..

Balik yagini hic bilmiyorum, ama balli kahvalti mamalari da var ya, onlar zararli degilmis, belki bu da sadece tadi icindir... Eczaciya sor yine de istersen, balsizi yoksa, vardir doktorun bir bildigi..

Evet yasgunlerine az kaldi :) İnsallah icimize sinecek sekilde kutlayabiliriz...

Ben de yemeklerden veriyorum, bugun ben makarna yerken verdim mesela, doktor soyledi hatta, artik pilav, makarna verebilirsin diye..

Oda arkadasim Antepliydi universitede, evet o kahkeler ne guzel dagilirdi agizda :)) Afiyet olsun kuzuma..

Bu aralar fena yoruluyorum, hep gezmek istiyor,y a emekleyerek, ya. da ben ellerinden tutayim gezelim istiyor. Her an tv sehpasinda, o da alcak, tutunup kalkiyor, sallaniyor bi de orada, basini carpacak diye korkuyorum.. İstahi cok azaldi, yemek az yiyor, ama ac oldugu icin mama diye agliyor, cesit.. Ne corbasini yiyor ne yogurdunu ne bilmemne.. Kasar peynir yiyor sadece..

Dizlerim fena agriyor, boynum tutuk.. Bakalim ne zamana kadar boyle devam edicem, pilim bitmez umarim...

Bobrek tasin icin dr ne dedi?

İnsallah ise yarar ictiklerin, cok gecmis olsun!

02/09/2012 18:32:00

Övgücüm, o pozunu ben de merak ettim şimdi bak, buralarda yayınlamıyorsun değilmi fotoğraf falan, eminim ana kız çok tatlı olmuşsunuzdur:)

valla yaşına kadar bekletecem artık balık yağını, önceden beri kullandığımız supravite devam ederim artık bir de zinko, demir şurubunu da sayarasak bu 3 lüye devam.

pilav ben de veriyorum, taneli şeyleri daha rahat yiyor sanki püre olunca 2. yemede kusacak gibi, ben de eskisi gibi hemen koşup panik yapmıyorum, korkutma beniiii diyorum sadece:)

G.Antep'in daha ne güzel yemekleri var,mutfağı çook zengin buralara gelirsen, tatmadan gitmek hata olur. aslen buralı değilim ama buralı oldum artık, tama yorummm( şiveden örnek) bekleriz Antepe ağam,

iştahının azalması azı dişlerinden olabilir, doktor bize söyledi de kabarmış diye, diş sıkıntısı ne zormuş yaa. Allah kolaylık versin canım sana da yemek savaşları zor zanaat. kaşar peyniri nasıl yiyor ben hiç denemedim, ağzında eritemez  diye düşündüm, afiyet olsun, bol bol kalsiyum depolansın.

annesin sana bir şey olmazzz, olmamalı da,bizim piller dayanıklı olmalı, karada, havada, suda:)))

böbrek taşıma cerrahi müdahale dedi ama üstte yazdığım gibi doğal yöntemlere başvurduk bakalım 1 ay sonrasında sonuç ne olacak hayırlısı canım, çoook sağol, sen de dikkat et kendine Defne uyuyunca sen de dinlen, sevgiler:)))))))))))

03/01/2012 07:52:00

nerdesiniz Mart anneleri yahuuuuuuuuu ? özledik arada sesinizi duyurun, unutmayalım:)

kızlar en son böbrek rahatsızlığımdan bahsetmiştim hatırlarsanız,sormuyorsunuz aşkolsun ne yaptın ne ettin Ayşe, taş gitti mi, eridi mi diyee oooo nasıl arkadaşız böyle:)) şaka şaka bebelerden fırsat mı buluyoruz da şuraya yazabiliyoruz değil mi:)

kızlar böbreğimdeki daha doğrusu sol üreterdeki taş , hala düşmedi, takılıp kalmış 2.darlıkta. böbrekten çıkması iyiydi evet ama üreterde olması da bir yandan iyi bir yandan kötü, çok su içip düşürmem gerek yoksa böbreğimi tehlikeye sokuyor.

11 mm duyduğumda müdahele gerek dendiğinde o korkuyla çok su içmiştim, balık taşı uygulamasını yaptım biliyorsunuz. Sonraki kontrolde bu sefer başka bir hastanede göründüm taşımın durumu için, 6-7 mm olmuş. Eğer öyleyse eşimle bana göre balık taşı taşımı biraz eritmiş. ama bu taş üreterde yaa idrarı tam olarak böbrek atamıyor ve bu yüzden şiş durumdaymış, böbreğimde büyüme var bu böbreğime zarar veriyor.

Kontrolden sonra 2. defa bu sefer balık taşını gene limonlu suda bekleterek her gün içtim, 2. uygulamamdan sonra da 15 gün geçmişti dün kontrole gittik, taş hakkında pek bir fikir veremedi radyoloji uzmanı. bir ara hala taş duruyor dedi, çok göremedi, böbrekte büyüme hala varmış,ama cmt sabah aç karnına gel dedi, bakalım ne olacak,

İnşallah şifa buluruz, dün taşı görmek için o kadar bastırdı ki şu cihazı şu an ağrımayan böbrek yerim ağrıyor yaaa. Sevgiler hepinizi öpüyorum:))) su içmeye devam yoksa basket yöntemi mi nedir bu yöntemle idrar yerinden girerek taşın düşmesi için yeri açılacak sanırım.

03/01/2012 08:00:00

ayşecim çok geçmiş olsun... işallah en kısa zamanda kurtulursun o taştan...

03/01/2012 08:15:00

sağol Aslıcım İnşallah. Allah senin de oğluşuna şifa versin kıyamam ya biz büyükler gene acılara katlanıyoruz da kuzular hasta olmasın yaaa.

03/06/2012 18:19:00

kızlar,h.sonu G.Antepte 2 hastaneye daha göründüm birinde gene 11 mm çıktı sol üreterdeki taşım, diğerinde ise tomografi çektirdim,en kesin o çıktı 9 mm,yalnız böbreğimin durumunu da gördüm,idrarı tam süzemediği için büyüme var ve şiş durumda, müdahale gerekiyor,aksi taktirde böbreğime zarar veriyormuş.

Eşim gene balık taşı aldı bu sefer balıkçıdan 10 tane,bir seferde yapıp içecem, biraz daha deneyecem yoksa müdahele gerek. Nizipteki radyoloji uzmanı 6-7 mm diyince heyecanlanmış,sevinmiş burda da yazmıştım, ama 9 mm miş, ve en dar yerdeymiş, lütfen dua edin de şu taş erisin,ya da çıksın,offf ne zor bir durum. Allahım şifa bekleyenlere şifa versin İnşallah. Amiin.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 MART ANNELERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...