nerdesiniz Mart Anneleri?

Ynt: nerdesiniz Mart Anneleri?

08/27/2011 10:08:00

ayşecim bi görünüp bi kayboluyorum,sıpayla yapabildiğim bu:)

08/27/2011 12:45:00

yerim o sıpayı beeeen:)))

08/27/2011 13:06:00

ne çok mart annesi varmış:)

08/27/2011 13:13:00

tahmin ettiğinden de çok:)bi de face grubumuz var:)

08/27/2011 14:49:00

face grubuna ekleme talebi gönderdiiiiiim .) buarada başka kim var ist.dan?

08/27/2011 15:49:00

hangi gruba gönderdin?iki tane vardı biri artık kullanılmıyor

08/27/2011 17:15:00

2011 mart anneleriydi galiba ./

08/28/2011 17:06:00

kızlar içinizden ek gıdaya geçen var mı nasıl yapsam ne versem bilemiyorum...

08/28/2011 18:16:00

ek gıdaya tam olarak geçtiğim sayılmaz, kaşık maması + anne sütü + aralarda meyve püresi ya da meyve suyu ( şeftali püresi , elma suyu, havuç suyu) bunların hiçbirini sevmedi ama yüzünü ekşitiyor

08/29/2011 05:53:00

ben ek gıdaya geçeli 2 ay oldu,zaten artık anne sütü yok epeydir.
dr.ların tavsiyesi artık sebze sularıyla başlamak,meyve sularıyla başlayınca bebek tatlı tada alıştığı için sonradan sebzeyi sevmiyormuş,hoş benim oğlum böyle yapmama rağmen ne sebze seviyor ne meyve:)
ilk başlarken bir çay kaşığı tattırıp daha sonra gün be gün artıyorsun,amaç verdiğin yen, gıdaın bebekte alerji yapıp yapmayacağını anlamak,ben başlarda böyle böyle geçtim ama sonra uğraşamadım direk verdim alıştırmaya başlamadan:)sebzeleri tattırdıktan sonra havuç ve patates başta olmak üzere çorba yapmaya geçiyosun.önce havuç ve patatesi haşlıyosun sonra süzgeçten geçirirp bebişine veriyosun.sonraki günler de havuç + patates ikilisine yeni sebzeler katmaya başlıyosun (kabak,taze fasulye vs.)
yoğurt vermeye başlayabilirsin,kendin mayabilirsen ne ala ,başlarda birkaç kez mayaladım sonra vakit bulamamaktan baby mix almaya başladım,dr.lar kullanabileceğimizi söylüyor
ve tabii meyve suları/püreleri
başka aklına takılan bi şey varsa sorabilirsin arzucum
bu arada kızım sana söylüyoyrum gelinim sen anla:)Ayşecim bu yazdıklarım senin bal kızın için de geçerli olabilir :))

ek gıdalara başlarken bebeğime tadları ilginç gelmişti başlarda çünkü mamadan öööggg olmuştu artık ama rüya birkaç gün sürdü,şimdi elimde kaseyi ve kaşığı görür görmez ağlamay başlıyor ağzını kilitliyor,yedirme merasimleri benim için stres zamanları ve işkenceye dönüşüyor,inşallah sizin yavrularınız booool iştahlı olur

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 MART ANNELERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...