Ailemden bana kalan:Dürüstlük...

03/10/2011 09:51:00

Ailemden öğrendiğim  ve bana kalan en güzel huylardan biridir dürüst olmak.Ne olursa olsun, ne hata yaparsan yap dürüst olmalısın. İnsan çocukluğunu ne kadar yalansız ve aldatmacasız yaşarsa yetişkinliğinde bu özelliği dahada perçinleşiyor. 

Çocukluğumda neredeyse hiç yalan söylemedim anneme ve babama.Tabiki  hiç demiyorum ama beceremezdim de yalan söylemeyi.Hala daha beceremem ve en gurur duyduğum şeylerden biridir ayrıca. Şimdi şöyle bir durup düşündüğümde eşime bile hiç yalanım yoktur bu güne kadar. 
 Dürüstlük yapabildiğim en iyi şeylerden biridir.Zaman zaman karşı taraf hoş karşılamayabiliyor tabiki bazı gerçekleri ama...
 Nurturıa ve sizlerin şahitliğinizde: annecim ve babacım sizi çok seviyor ve gurur duyuyorum. Ben ve bizi tanıyan bir çok insan çok iyi biliyor ki 4 çocuğunun 4 ünüde hiç ayırmadan ve yapabilecekleri en iyi şekilde yetiştirdiklerini. Her ikiside emekli oldukları halde kendilerini hiç düşünmeyip  hala daha çocukları ve torunları için yaşamaları. Onlar için boynum kıldan ince....

Ynt: Ailemden bana kalan:Dürüstlük...

03/10/2011 10:03:00

Annemden bana da yadigar dürüstük.. İnşallah bende oğluma bırakabilirim bu devirde fazla faydasını görmediğim bu güzel huyu....

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Ailemizden aldıgımız iyi huylar, alıskanlıklar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...