ne yapayım ben bilemedim...

07/14/2012 16:16:00

gerçekten sabrımla sınandığımı düşünüyorum. sıkıcı bir yaz tatili, ilçede ikamet etmenin neticesi olan yatılı aile ziyaretleri ve bu ziyaretlerde yerini yadırgadığı için ısrarla uyumayan bebeğim... bir haftadır eşimin ailesinde kalıyoruz ve geldik geleli ancak battaniyede sallama ile uyuyor. aynı bebek evde kendi başına uyuyabilirken burda sergilediği davranışların yadırgamadan olduğuna inanan yok. eşim farkında ama nedense kalmayı tercih ediyor buna rağmen.

benim stresten geçmeyen baş ağrılarım olmaya başladı. bebeğim sürekli kucakta gezdirilerek avutulmaya çalışılıyor. daha sonra evdeki düzeninin bozulacağı endişesi bir yana insanların bu durum karşısında bile hala kalmamız için ısrarlarda bulunmaları beni çileden çıkarıyor.

eşime göre sonunda uyuyor nasılsa... gündüz uykusu evde 3 defa 2 saat falanken burda zoraki 2 sefer 1 saat var yok. gece uykusunda sık uyanmalara da başladı. evde 1 kez uyanır ya da hiç uyanmaz. tatil boyunca bu ziyaretler mecburen devam edecek ama ben katlanamıyorum bu vaziyete. huzursuz, uykusunu alamadığı için yemek istemeyen bir bebek oldu çıktı meleğim. benim bu sinir ve stresten dolayı eşime fevri çıkışlarım ve aramızın bozulması da cabası. büyüdüğü için uykusu azalır, huyu değişir,sıcaktandır, eve de salıncak kurarsınız böyle olursa, yadırgama bu kadar sürmez diyen kv ise tam bir işkence. ne yapabilirim bilmiyorum. tahammül edemiyorum artık. yazarsam rahatlarım biraz diye düşündüm.

Ynt: ne yapayım ben bilemedim...

07/14/2012 22:24:00

çok iyi anlıyorum sizi, yatılıyı bırakın, günübirlik bayram ziyaretlerimizde bile eşimin memeleketine, benimkiler de çıldırırdı düzen bozulmasından, herkesin mıncıklamasından, sürekli öpülmelerinden, daha önce benim hiç tattırmadığım şeylerin ağızlarına tıkıştırılmasından :(( valla ben gayet de cadı gelin olarak kaçıyordum direkt. Zaten 2 çocuk ağlamasına pek dayanan olmuyor sevmeye gelince iyi de ağlayınca al anası :) Artık büyüdüler kendileri kaçıyorlar :)

eşinize güzellikle anlatın sıkıntılarınızı bence anlar tabi de işine gelmeyebillir, ailesine karşı sizin lafınızla hareket ediyor izleniminden kaçınabilir, o zaman sert şekilde koyun tavrınızı bence, herkes çocuk büyüttü evet ama herkes kendi yavrusundan sorumlu ve onun doğrularını sadece anası bilir.

07/15/2012 13:42:00

yanlış yönlendirmek istemem ama bnm eşimde ani çıkışlar işe yarıyor. yani bildiğin açıyorum ağzımı yumuyorum gözümü çok sık yapmadığımdan şoka girip dediğime geliyor. inşallah sende bir yol bulursun.

07/15/2012 13:51:00

:))) insanın oldugu yerde matemetik gibi olmuyor malesef formuller. ilişkiler,evlilik,saglık,iş hayatı....vs. keşke oyle olsa. allah kolaylık versın, hep derim keşke bu kocalar ve cocuklar kullanma kılavuzları ıle gelseler :)  cocuk buyuturken malesef her kafadan ses cıkıyor. bırı soyle yap derken baskası yok yok boyle yap dıyor. birazcık ınsıyatıfı ele almak lazım sanırım. ben sessız oldukca herkes her ısıme karısıyordu annem kardesım esım kv gorumce.... sımdı kım ne derse desın dıkkafalılık yapıyorum kendı bıldıgımı yapmaya calısıyorum ıste elımden geldıgınce. koca oyle yap dedı :))) duy ve unut der hep. tartısma ınsanlarla. sızın meseleye gelince bu konuda esım tam tersıdır sızınkınden desem kı cocuklar burda uyuyamıyor, yerlerını yadırgadı, yemıyorlarl... hemen hadı evımıze gıdelım der. yeter kı cocuklar mutlu olsun. bızım kı ıcınde dunya cocukların etrafında donuyor. eh bunun da avantaj ve dezavantajları var. ınsallah en kısa surede evınıze donersınız. ama yaz donemı herkes benzer seyler yasıyor emın olun.

07/15/2012 18:36:00

merhaba, yaklasık 10 gündür şehir dısındaydık,kızım bu sürecte nrmalde 20:00 olan uyku saatini 22:30 a cekti,ve nerdeyse tüm gününü biraz su biraz meyveyle gecirdi,öğlen tek uykumuzda iptal oldu fakat 2 gündür evimizdeyiz,hayat onun acısından normal seyrine döndü,bunları belki içiniz biraz rahat eder mi diye yazıyorum..

07/16/2012 07:56:00

Canım eve gelince normale dönüyolar merak etme ama esini al karsına dogruca konus cocuk iyice huzursuzlandı yerini yadırgadı diye belki oda anlar.Bizde 6 aylıkken falan cıkmıstık sehir dısına bizimki son gece bir cığlıkla uyandı ve uyumadı sabah valizleri toplayıp ilk otobüsle döndük ama gelince hersey yine normale döndü.Allah kolaylıklar versin

07/16/2012 22:12:00

hepinize tek tek teşekkür ediyorum cevaplarınız için. bugün döndük evimize ama tatil boyunca gelmeler gitmeler devam edecek. bebeğim rahat bir uyku çekiyor şu anda kendine. ama benim rahatlamam biraz zaman alacak galiba. şunu anladım insanların her şeyi anlamalarını beklememek lazım. kv ve kp ye göre neyi var ki çocuğun uyuyor işte. şimdi battaniye ile sallanarak uyur 3 ay sonra farklı şekilde. büyüdükçe değişir elbette tamam ama ani dönüşümler şeklinde olmaz herhalde değil mi?onların bebeğime sevgilerinden şüphe duymam tabii ancak bu yaklaşımları da insanı oldukça yoruyor. eşime daha önce tavrımı belli etmiştim değişen bir şey olmadı. 21.00-21.30 arası uyuyan bebek 23.30 da 01.00 de uyumuş onlar için önemi yok. eşim yadırgadığını kabul etse de faaileyet yok. sinir küpü vaziyetindeyim ben de. bu durum tekrarlayacak şüphesiz nasıl bir çıkış yolu olur onu bilmiyorum. eve geldiğinde biraz zaman alsa da normale dönüyor şimdilik ama sık sık olacağı için tamamen düzenini bozmaktan çok korkuyorum. 

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...