YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR.

Ynt: YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR.

11/22/2011 18:17:00

kızlar ne kadar su yada sıvı alsanızda sütün kıvamlı olması çok öneml,i bunun içinde yemek lazım tabiiki benim iki sene anne sütü aldı kızım ama çocuk çok zayıftı, neden sütüm kıvamsızdı kalitesizdi, ilk 6-7 ay yaradı iyi kilo aldı sonra durdu, sütüm boldu, suda içtim , yemekte yedim ama daha fazla kilo almayayım diye hep sebzeye agırlık verdim, eşim şeker hastası, ek gıdaya gecen cocuga doktorlar evvela sebze veriyor, haliyle evde sebze pişer oldu, ama maalesef ben kilo aldım, sütüm bol oldu fakat çocuk alması gereken kiloyu asla almadı hep zayı, hep zayıf...eltimin bir yemek yiyişi var inanamazsınız herkes 15 dakikada yer kalkar o 1 bucuk saat yemek yer ama sütü o biçim yaglı , yarıyor çocuklarına, 1 yasında kızı var benim kızımla aynı k,loda...hatta asudenin pijamaları belden olmuyor ona.birazda genetik olabilir...fazla takılmamamk lazım..sonuçta alınan kilo veriliyor ama bebek az kilo alınca gecemiz gündüzümz sasıyor  ''neden'' diye.o yüzden gebelikte biraz dikkat etmeli, emzirirken daha rahat olmalı bence anneler.bende şimdiden 3 kilo aldım.aynada fil görüyorum, bu akşam eşimde çok yedin dedi sonra toparlamaya çalıştı ama dedi birkere.yedikten sonra pişmanlık neye yarar.doktorum dediki: sen ne kadar yersen ye, ebbek ihtiyacını senden alıyor zaten.o yüzden abartma....düşünüyorum, doğru. ne diyeyim şimdi.çok takılıyoruz bu kilo mevzusuna ama iki bebekle bence zayıflamak eskisinden daha kolay olacak.ilk bir sene fazla beklenti olmasın, sonra başlıyor kilo verme süreci.ha erken veren şanslı azınlık, bu kadar.bir sepet dolusu çorap var eşleyip koyacağım sabah biraz ütü yapayım.bu arada asude hala ishal ve iştahsız.ne dersiniz yarın doktora götürsemmi, maflorda işe yaramadı.eve geldiğimizde uyuyordu veremedim tekarr.

11/23/2011 05:36:00

Günaydın,

Kesinlikle eylem, boş süt vermenin çokta anlamı yok bence de ama bazı bünye az yesede bol ve kaliteli süt üretebiliyor o da bir şans işte, yada( çok pardon) öküz gibi yese de ) kilo almayan şanslı kişiler de var :))) mert emdiği sürece topidik ti reimleri görmüşsündür belki lokum gibiydi, sonra sütten kestik doğru dürüst yyen bir çocukta olmadığı için kurudu gitti :D ne yapalım sağlık olsun :))

11/23/2011 05:44:00

süt olayına hiç girmeliyim...içimdeki çok büyükbir uhtedir..3günlüktü,bezinde kristalimsi bir kırmızılık gördüm,aklım çıktı...kaptık götürdük kuzuyu doktora:sıvı eksikliği dedi doktor,az besleniyormuş yani..hemen oracıkta biberon aldırıp mama verdirtti.ama ben yılmadım,yedim,içtim,sağma makinesine yapışık yaşadım ama nafile.sütüm hiç çogalmadı.meme-mama birlikte götürmeye başladık..bi süre sonra gündüz meme almayı bıraktı,ama 6ay geceleri de olsa meme aldı..sonra da bitti zaten...şimdi düşünüyorum da o zamanlar cahildim heralde,çok uğraşamadım mı acaba?bi emzirme uzmanına  danışabilir miydim?bu arada benim göğüsler normalde bile bi inekle yarışır:))demekki büyüklük bi işe yaramıyor.ama bunda pes etmeyeceğim,inşallah farklıolur da bari bu kuzuyu emzirebilirim..gerçi robin ege allaha şükür çok sağlıklı bir çocuk,hatta anne sütü alan yaşıtlarına göre bağışıklığı da ,kilosu da gayet iyi durumda...bunlarla avunayım bari...
kilo mevzusunda da çok korkuyorum,ben emziremediğim için belki de kilolarımı daha vermeden hamile kaldım...yine öyle olursa bu yeni kilolar da üstüme yapışırsa diye aklım çıkıyor.zaten boyum da kısa...offf off çağla şıkel gibiyiyip de kilo almayanlardan neden olmadım ki...buarada eylem senin haftana göre 3kilo süper bi rakam.ben şimdiden 1kilo aldım ona bakarsan...

11/23/2011 05:53:00

varmışneclacım varmış,o zamanlar böyle siteler,bloglardan faan haberim yoktu..ama şimdi daha bilinçliyim..blogcu anne elifi biliyorsundur belki,obu konuda çok çalışmalar falan yapıyor.emzirme reformu gibi bi platform da oluşturmuş.elif benim komşum,yine öyle bi problem yaşarsam yapışacağım yakasına,beni yönlendirmesi için:))

11/23/2011 06:02:00

alınan kilolar, yetmeyen sütler... gözümü korkuttunuz el birliğiyle :))

11/23/2011 06:05:00

korkma kokma,ama seninki ikizmiş bi de senin zaten ekstra kilo alman lazım canım..9

11/23/2011 06:12:00

tamam neclacım,araştıracağım ben de mutlaka haber veririm

11/23/2011 06:19:00

evet el mahkum artıık yapacak bişey yok... canı sağolsun kızlarımın :)

11/23/2011 06:38:00

bence de canı sağolsun bebişlerimizin, sağlıklı olduktan sonra kilolarımla da mutlu olabilirim diyorum, ya da kendimimi avutuyorum acaba :) ben şimdiden 5 kilo aldım :(

11/23/2011 06:47:00

Bizimkisi züğürt tesellisi işte :) ben de 6 kilo almışım şimdiye kadar.  Ama  geçen hafta 2. düzey ultrasona girdim o hallerini görünce kilo falan hikaye oldu :)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-40 hafta arasındaki hamileler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...