YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR.

Ynt: YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR.

11/23/2011 08:49:00

bizim ayrıntılı ultrason da cuma günü, heyecanlı bir durum, o sağlıklı olsun iyi olsun ben alırım kiloları veririm sonra da...

11/23/2011 08:54:00

evet sağlıklı bir şekilde bebişlerimizi kucağımıza alıp koklayalım gerisi mühim değil. Gerçekten çok heyecanlı ve keyifli bir durum tadını çıkar gidince...

11/23/2011 09:17:00

nasıl bir duygu bu annelik yaa, insan daha hamile olduğunu öğrendiği anda bütün bildiklerini unutuyor, bütün öncelikleri değişiyor, hayat tamamen farklı bir taraftan akmaya başlıyor. ben ben değilim, başka biri oldum sanki :))

11/23/2011 10:04:00

Birde doğsun da görün siz, naıl güzel yaratıklar onlar, haa çokta zorlar tabi :D

Biz de başta çok sıkıntı yaşadık mert meme ucunu kavrayamadı 15 gün oda bende annemizden emmidiğimiz süt burnumuzdan geldi kelimenin tam anlamıyla ;) sonra alıştı tabi,

kızlar doğumkoçu Ayşe Öner var İstanbul'da kitaplarıda var, hatta istenirse doğumlara da giriyor, bence bir araştırın çok fazla bulabileceğinize eminim, tabi yurt dışı gibi bilinçli değiliz henüz ama ilerliyoruz :))

Hatta anlarada olanlar Seda hanım var arada foruma da yazıyor

11/23/2011 10:55:00

aramızda ilk bebeğine hamileler var korkutmayalım gerçekten, asudeye hamileyken hatırlıyorumda böyle konuşmaları duyunca bende etkilenir üzülürdüm...anne bebeğini kucağına aldığında annelik mesleğini doğuştan bilir gibi tecrübe ile yapıyor herşeyi.özdeka demişki ''bu annelik nesıl bir duygu böyle?'' annelik kapalı sandığı açmak gibi birşey.herşey mevcut.zamanını bekler sadece.kilolar, sütler, emmmeyen bebek, yemeyen çocuk...bunlar beklenir şeyler zaten.mühim olan olaya iyi tarafından bakabilmek...emzirirken kimse kilo alıyorum diye düşünmez ''yavruma yarasın''der her anne..bunun şımarıklıkla ilgisi yok.yiyin, kilo da alın, sütünüz olsun.benim kızımda ilk üç gün hastahanede emmedi, erken doğdu emme güdüleri gelişmeden emzirmeye çalıştık ama nafile, o emmeyince sütümde gelmedi.ama eve geldiğimizde mama vermeye hiç gerek olmadı emzirdim de, sütümde geldi, şekerli sular falan sürdüm göğsüme...nezaman gözleri açıldı(mecazen) ozaman emdi kuzum.hemşirelerimizin hakkını vermek lazım on dakika boş bırakmadılar sürekli ilgilendiler sütüm gelsin yavrum emmeyi öğrensin diye ...bunlar yaşanması kuvvetle muhtemel şeyler ..pes etmemek lazım.

11/23/2011 11:06:00

İlk hamilelikte böyle endişeler oluyor demek ki. Deneyimli annelerin tecrübelerinden faydalanmak lazım. Hazırlıksız yakalanmayalım :)

11/23/2011 11:19:00

Evet kesinlikle herşeyolabilir ama yoluna giriyor sakin yaklaşabilmek çok önemli

11/23/2011 11:31:00

bu arada gecenlerde face de galiba bir grup da normalmi sezeryan doğummu, ne önerirsiniz tecrübeleriniz cart curt diye sormuş biri.ilk bebeğine hamile olanlara bu paylaşımlardan uzak durmalarını salık veriyorum.her anne gebeliğide doğumuda farklı yaşar, annenin içgüdüleri hengisini gösterirse tıbbi imkanlar da dahilinde o şekilde doğum yapmalı.sıkıntılı doğum hikayeleri anne adaylarını korkutur ve gerçeklikten uzaklaştırır bence.doğumun mucizevi bir süreç olduğunu bilmek yeterde artar...öptüm sizi çaylak hamişler.

11/23/2011 12:03:00

aslında yıllardır bu işlerin içinde olan, nice sezeryanlar ve normal doğumlar gören, emzirmeyen ( gerçekte emziremeyen) annelere çocuğu aç bırakmayın uğraşın deneyin sabredin diye öğütler veren biri olarak daha şimdiden onları anlamaya başladım. her anne bebeği için en iyisini ister ama dediğiniz gibi bu mucizevi bir süreç, hem doğum hem sonrası, her kişi için farklı, şahsına münhasır yaşanan bir durum. bazı şeyler zorlamakla konuşmakla ve fazla düşünmekle olmuyo. biz çaylak hamişler de yaşayıp göreceğiz öğreneceğiz inşallah, Allah hepimize bebeklerimizle güzel günler göstersin :)

11/23/2011 12:24:00

Valla başta bende bi problem olmazsa normal olsun istiyordum. Ama ikiz olduğunu öğrenince doktor direk sezeryan dedi. Riske atmaya gerek yok. Sonuçta dediğiniz gibi herkes farklı yaşıyor hamileliğini. Bende böyle bir konuda asla diretmem zaten miniklerimiz sağlıklı doğsun gerisi önemli değil. 

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-40 hafta arasındaki hamileler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...