YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR.

Ynt: YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR.

11/23/2011 13:18:00

Özde sen çocuk doktorusun dmi harika :D

ÇAYLAK HAMİŞ mi sevdim :D

11/23/2011 13:26:00

merhaba arkadaşlar,
benimde içimde bir uktedir emzirmek:( kızımı 1 ay emzirerek 1.5ay anne sütüyle besleyebildim hala içimde yara o zamanlar bende bu konularda bilgsizdim ama şimdi bambaşkayım. Senem gibi emzirme danışmanı desteği bile alırım gerekirse sonradan bir arkadaşımın emzirme danışmanlığı planlayan annesiyle tanıştım ama benim için geçti yine de uğraştı kızımı memeye döndürmek için ama nafile o çoktan bırakmıştı beni:( Hüzünlendim şimdi..
Bu arada dün blogumda doğumla ilgili yazı yazmıştım okumadıysanız buyrun;)
http://benkizimindelisiyim.blogspot.com/2011/11/dogum-bilinci.html

11/23/2011 13:41:00

fatma hanım ismim özlem, inşallah kızımın ismi özde olacak :) dediğiniz doğru ama şuana kadar mesleğimin bir avantajını görmedim, bundan sonra görürmüyüm yoksa her anne gibi en ufak şeyde paniklermiyim bilmiyorum :) ben ikinci şıkka daha yakın olduğumu düşünüyorum, pekçok doktor arkadaşım aynı şeyi yaşadı, sadece bilmekle olmuyor. anne olunca insanlar başka bir kimliğe bürünüveriyor, bu iş bilgi işi değil pratik işi bence :)

11/23/2011 14:24:00

Herkese merhaba :) bende sizler gibi bebeğini sağlıkla kucağına almayı sabırsızlıkla bekleyen bir anne adayıyım. 19 haftalık hamileyim. Bir kızım olacak hayırlısı ile. Bu hayatta en çok istediğim şey bir kız evlat sahibi olmaktı. (Öncelikle sağlıklı olması tabiki) Allah gönlüme göre verdi. Herkesin yazdıklarını okuyorum da ne kadar ortak duygular ve ortak heyecanlar içerisindeyiz. Yakınlarımızla hissettiklerimizi paylaşıyoruz ama yaşadıklarımızı yaşayan ve gerçekten hisseden siz hamilelerin yazdıklarını ve paylaşımlarını okuyunca daha bir rahatlıyor ve kendini iyi hissediyor insan. Bende çok zor olmasa da zor bir hamilelik geçiyorum. Başlarda inanılmaz halsizdim ve mide bulantılarım vardı. Allahtan şimdi sadece sabah bulantılarım oluyor. Bir bebek dünya getirmek hem çok güzel hemde çok zor. Ama allahım o annelik ve koruma duygusunu daha o minicik şeyin içinize ilk düştüğü andan itibaren size veriyor. Ve siz hiç şikayetçi olmadan bu sıkıntıları çekiyorsunuz. Bu bile çok güzel bence. Sanırım fazla uzattım :) Çoğunuzun yazdıklarını okumaya çalıştım sabahtan beri. Çok güzel paylaşımlar.

Allah hepimizin evlatlarını korusun şansları bahtları güzel olsun, hepinize sevgiler, tanıştığıma memnun oldum :)

Banu Kayal.

11/23/2011 14:24:00

Herkese merhaba :) bende sizler gibi bebeğini sağlıkla kucağına almayı sabırsızlıkla bekleyen bir anne adayıyım. 19 haftalık hamileyim. Bir kızım olacak hayırlısı ile. Bu hayatta en çok istediğim şey bir kız evlat sahibi olmaktı. (Öncelikle sağlıklı olması tabiki) Allah gönlüme göre verdi. Herkesin yazdıklarını okuyorum da ne kadar ortak duygular ve ortak heyecanlar içerisindeyiz. Yakınlarımızla hissettiklerimizi paylaşıyoruz ama yaşadıklarımızı yaşayan ve gerçekten hisseden siz hamilelerin yazdıklarını ve paylaşımlarını okuyunca daha bir rahatlıyor ve kendini iyi hissediyor insan. Bende çok zor olmasa da zor bir hamilelik geçiyorum. Başlarda inanılmaz halsizdim ve mide bulantılarım vardı. Allahtan şimdi sadece sabah bulantılarım oluyor. Bir bebek dünya getirmek hem çok güzel hemde çok zor. Ama allahım o annelik ve koruma duygusunu daha o minicik şeyin içinize ilk düştüğü andan itibaren size veriyor. Ve siz hiç şikayetçi olmadan bu sıkıntıları çekiyorsunuz. Bu bile çok güzel bence. Sanırım fazla uzattım :) Çoğunuzun yazdıklarını okumaya çalıştım sabahtan beri. Çok güzel paylaşımlar.

Allah hepimizin evlatlarını korusun şansları bahtları güzel olsun, hepinize sevgiler, tanıştığıma memnun oldum :)

Banu Kayal.

11/23/2011 14:42:00

nasıl:)

aramıza holgeldiin Banu, paylaşımlar harika, ama ilk annelikte tavsiyelere pek uyulmuyor ve yaşayarak görüyor insan herşeyii, akışına bırakmak lazım ;)

11/23/2011 14:59:00

Teşekkürler Fatma :) Beşik harika :)

11/23/2011 15:02:00

bende beğendimm yaptırsam mı ki yakışır oğluma :D

11/23/2011 15:07:00

hoşgeldin Banu :) Beşik güzelmiş Fatma... Ben ilk etapta park yatak kullanmayı deneyeceğim sanırım bir süre ikisini birlikte yatırabilirim...

11/23/2011 15:10:00

evet yatırabilirsin Zeynep, çok heyecanlı iki kız birden, Allah güzel ömürler versin, drup genşişliyor ne güzel, kızlar nerdesiniz????????

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-40 hafta arasındaki hamileler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...