YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR.

Ynt: YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR.

09/30/2011 07:30:00

günaydın kızlar....

bende oğluma 62 kiloyla hamile kaldım... doğuma 81 kilo ile girdim... 
sonra verdim hepsini 59 kiloya düştüm... hala da düşmeye devam ediyordum ki hamile kalınca düşme durdu :)) bakalım bunda kaça kadar çıkacağız :)) 

sevde arkadaşlık istekleri nerede görüntüleniyorki? ben görmedim öle bişi. siteye üye olalıda çok olmadı. tam bilmiyorum daha ne nerden oluyo. ama seni ekledim bende :)) 

09/30/2011 09:46:00

bende yazayim bari :)
kizima 57hamile kalmistim 83le doguma girdim. 26kilo :( hepsini verdim ama 56,5 bu bebise hamile kaldim simdi 59um. 2bucuk kilo almisim 19. haftadayim (nurti hep bi hafta geri hesapliyor) kizimda bu zamana kdr yaklasik 5kilo fln almistim.

09/30/2011 10:30:00

Süpersiniz calla, zaten eğer hamilelikte alınan kiloysa kaç kilo olursa olsun gidiyor asıl sıkıntı yerleşmiş kiloyu vermek ben o nedenle br türlü düşemedim 60 in altına bu sabah tartıldım 62,5 daha 9 haftalığım kendimi şimdiden fil gibi hissediyorum çünkü pantolonlarım olmuyor, kaldım eşofmanlara hamişlik birşeyde almak istemiyorum daha erken diye, oğlumda da yazdı hep elbise giymiştim :D yani biraz daha eşofman elbise ileidare edeceğim, havalarda buz oldu elbisede giyimez :D

09/30/2011 11:38:00

fatmacım bozma moralini sende. 62 kilo da çok değil ki... ne olcak. hem kışın daha rahat bol bol eşfmanlar... hırkalarla idare ediliyor. inşallah önümüzdeki yaz sonuna doğru hepimiz fit olacağız :))))))) 

kiloyu dert etmeyin..!Çünkü...

09/30/2011 11:55:00

Merhabalar kız bebeğe hamile iseniz kadınlık hormonları yani östrojen ve progesteron artacağından basen ve kalçalar daha fazla yağlanabilir.

Erkeke bebekte ise testesteron hormonuna bağlı olarak erkek tipi yağlanma sadece göbek bölgesinde toplanabilir .

Her iki durumda ve hayatınızda kilo almamak için yapmanız gereken kan şekerinizi düzenli tutmak(yemek öncesi su,ceviz,tuzsuz badem,fındık,koyu renk kayısı acıkmaya başladığınızda bir miktar yiyin)haftada 3gün egzersiz yada yürüyüş

Doğumda yaklaşık 10 kilo gider sonraki 10 günde 2 kilo daha gider.ilk 6 ay vücut süt yapımı için kilo tutar.sonrasında daha hızlı kilo kaybedebilirsiniz.

doğum itibariyle günde 1 kilo süt üreteceksiniz.dolayısıyla 700 kalori kafadan gidecek.

09/30/2011 12:11:00

Ebe ne güzel konuşmuşsun öyle :) dediğini yapmaya çalışıyorum sabah güzel bir kahvaltı ediyorum öğlen çorba ve salata bazen yoğurtla yiyorum ara öüğn yapıyorum kendime meve--kayısı -ceviz vs. akşam da öyle acıkıyorum ki salataydı turşuydu ne buluyorsam yiyorum aslında çok yemiyorum ama sabah ve akşam  ekmeği az yerim normalde bu sefer biraz doyarak yiyorum, mesela browni yaptım( ayıptır söylemesi çoook güzel yaparım) ooğlum yesin uyaınca diye ama şimdi bir bardak sütle bende yedim vee gereksiz çoook kalori :(

Birde ben normalde liht süt içerim 0 yağ ama şimdi günlük süte geçtiim, ne yapsam ki ? 

birde kız bebişim olacaksa desenize popomm kocamaaaan olacak :d

09/30/2011 12:18:00

ebe teşekkürler bilgiler için....

oğlanda göbek çevresi genişletti hakikatten.... ve kilolarım gitsede o bölge incecik olmadı eskisi gibi yani :)) 

aboww şimdi bi de kız olursa bu seferde popo büyürse yandık hakikatten....
göbek bel zaten var... bide popo basen çıkarsaaaa ohhoooooo yuvarlanıırız artık :)))) 

09/30/2011 12:19:00

fatma benim hiç süt içesim yok.. ancak böyle çilekli muzlu filan küçük sütler varya soğuk olursa ondan istekli içiyorum. diğer türlü pek içemiyorum şu dönemde. sonra geçer umarımmmm 

09/30/2011 12:20:00

Alev yuvarlanma teorisi iyiymiş:))

Bende kafeinsiz instant kahvelerden koyuyorum süte sıcak içiyorum :)

09/30/2011 12:34:00

Kızlar nerede yaşıyorsunuz?

İstanbul-bahçeşehir ben :)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-40 hafta arasındaki hamileler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...