YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR.

Ynt: YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR.

10/10/2011 18:05:00

geldim:)
gerçi şuan midem ağzımda olarak yazıyorum of of çok çekiyorum çoook. Kızımında burnu akıyo öksürüyo halim duman:( Ben buluşmaya kızım olmadan gelirim ama fatma:))) Okula gidiyorum ya erken çıkınca Torium'a girip takılıyorum bazen zaten bi bebek mağazasına girsem yarım saatte çıkamıyorum bakmaktan,Torium bana uyar:)
Biz sütü bırakalı çok oluyo gece için, yatarken içiyor sonra sabaha kadar bişey içmiyo maşallah. Gece beslenmesini 6. aydan sonra yavaş yavaş kestim ben.
Bu arada bende eve en azından 15 günde bir temizlik için birilerini alacağım sanırım çünkü mümkün değil artık ince temizlik yapamıyorum genel-geçer şeyleri bile zor yapıyorum. Hoş ben pek titiz bir ev hanımı değilimdir zati;))

10/10/2011 18:18:00

sevde geçmiş olsun sık bakalım dişini ben 11 haftalık oldum hala bulantım oluyor.temizliği bırak canım al birini yaptır bu halde yemek bile yapasım olmuyor inan bazen.

10/11/2011 05:23:00

günaydın kızlar, yoklama alayımmı şimdi ha?

10/11/2011 05:42:00

Günaydınnn,

ooo Eylem erkencisin bugün, şekerim demek güzel bir gözlem yapmışım ;o))

Sevde çok geçmiş olsun, bende okuldasın diye girmiyorsun sanırım :( üstüste gelince çok zor oluyor maalesef, bende oğlumsuz gelirim o nedenle sabah olması şart yoksa gelemem,
gece beslenmesini erken kesmek çok iyi ama mert o kadar yemeyen bir çocuktu kıyamadım kesmeye :(

Günaydın Necla aslında gece bende giremiyorum bazen bakıyorum fırsat bulursam

10/11/2011 06:26:00

kızım 2 sene anne sütü aldı.ilk bir sene gece gündüz emzirdim.1 yasından sonra odasını ayırdım.gece emmelerini kestim.benmkide az yerdi,anlattım ya gecenlerde çok çektirdi bize.ama gece emdikçe sabah yemek istemiyordu.kıydık kestik 2 yasındada komple kestim, 3 ay sonra hamile kaldım zaten.kimi çocuğun bünyesi böyle.ama fatma gece beslenmesi konusunda acil birşeyler yapmalısın.bebek gelince zaten onun sesine,sizin kıpırtınıza bir süre uyanıp kalkacak.birde onun beslenmesi, yeni bebek vs...gece sıfır uyku ile güne başlarsın allah korusun gece uykusu çok önemli.anne herzaman uykusunu alabilmeli.ozaman verimli olur biz düşersek ev havaya kalkıyor vallahi.

10/11/2011 10:03:00

neredesiniz yine kızı yatırdım ıspanak ayıklıyorum.

10/11/2011 12:15:00

Kahvaltıya arkadaşlarım vardı, şimdi uyutum oğlumu :)

ikiide nurturia dan, birini öncesinden tanıyorum biri ile burası sayesinde tanıştım :))
Kolay gelsin ama çoktan bitirmişsindir işini,

Evet acil birşeyler yapmam lazım, yapılacak tek ey ne kadar mızıldansa da süt olmayacaını bilmesi ama bunun için kendimi hazırlamam lazım ciddi bir  şekilde
kocamıda tabi

10/11/2011 12:46:00

oh iyi bakalım.pişti yedik bile canım biz.annem havluya sarar ılık sütü yanıma koyarmıs kendim içer yatar uyurmusum.çok kolay bir bebekmişim.bende yeni bebeğe ev tipi anakucağı baktım çok şirinlerrrr...hepsini istiyorum ama evde bi tane dondolino var gereksizmi olur acaba dedim yaa.minik bi tane alsam mutfaga falan tasıması kolay olur.dünde wenice girdim kıza pijama alayım diye ufaklığa şapka buldum aldım çok güzel oda..kış geldi bir sürü eksik var.bide hamilelikten ötürü kışın biliyorum sıkıntı olacak eski kyafetlerimi verdim hep.ne yapayım taytlara mı dayansam, yoksa alsammı bir iki parca  birşey bilmiyorum.sen ne yapacaksın kilolar kapıda...mini elbiseler var yine kiloyu da saklıyor...biride mangoda n aldım ant.ya giderken çok uzun gömlek tunikler çıkmış, altına ancak tayt olur ama.off, çorabım bitti pijamam bitti, ..kot eteğim vardı benim üniformam olmuştu çok rahat ediyordum kısın kalın çorapla yazın çorapsız çok şık duruyordu.tavsiye ederim mutlaka hamilelikte ve lohusalıkta edinin kızlar.mini olacak..çok kullanışl oluyor.

10/11/2011 14:08:00

Eylem inceciksin sen hamileyken sana herşey yakışır, ben oğlumda yaz hamilesiydim elbselerle bitirdim bunda henüz birşey almadım ama almam lazım, tayt ve uzun gömlekler düşünüyorum birde tunik gibi uzun ekbiseler altına tayt ve kalın çoraplarla olur diye düşünüyorum marks ta gözüme kestirdim birkaç işey birde H&M e bakılabilir çok para vermeden halletmek lazım malum tek sezongiyilecek, evetttt kesinlikle bir kot etek istiyorum bakalım istediğim gibi birşey bulabilecekmiyim, bellamom, momtobe, ebru maternity fila dolaşmak lazım ama şu 12 haftayı bir atlatalım diyorum :))

Eşofmanlara kaldım çok can sıkıcı elbilerim oluyor ama yazlık geçen yılki elbiselerim kışlık ortası yok ballahi sinir bozucu acil tayt ve pantolan edinmek lazım yada kot etek, eek olsa gömlekler ve tişörtlerle epey idare edilebilir, bir manto gibi bişey de lazım onuda paço alayım diyorum H&M de ucu<ca bişiy gördüm nette bakalım dolaşmak lazım :D

10/11/2011 14:40:00

alev yok, hülya yok, sevde yazdı kayboldu iyidir umarım, serap epeydir uğramıyor, neredesiniz kızlar??

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-40 hafta arasındaki hamileler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...