YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR.

Ynt: YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR.

09/23/2011 14:27:00

Anladım, defne isimi çok severim :))

Bez olayı için naçizane tek bir önerim var,
bir sabah açacaksınız ve ne olursa olsun bağlamayacaksınız, birkaç gün zor olur ama o kadar, sürekli ıslanmaktan ve üst değiştirmekten hoşlanmayacak:))

09/23/2011 14:45:00

evet sanırım ben o konuda biraz şanslıyım erken başladığım için daha farkına varmadan halletik, gerçi bizimde kolay olmadı özellikle kaka olayına alışmamız, özelden konuşabiliriz ancak haha:)))

09/23/2011 16:22:00

:)) Paylaşırım, yeter ki sorun çözülsün, ama sizin ki korkuyorum diyorsa ona ne yapılabilir bilemiyorum, gerçi muhtemelen benimk ide korkuyordu da ifade edemiyordu belki de :))22 aylıktı  o zaman

09/23/2011 16:45:00

ben sizi çok iyi anlıyorum, inanın çiş söylemesi size ütopik bir durum gibi geliyor, ama beni dinleyin siz ben sizi kurtaracağım bu durumdan ;))

09/24/2011 05:45:00

günaydın hanımlar.mert-ada merhaba.benimde kızım hala bezde.konuşmuyorda..bu yüzde yuvalara oyun grubuna bile çekiniyorum bırakmaya.daha önce denedim bunu hem yetişkin tuvaletinde hem kendi minik klozetinde.fakat kaçıyordu bağırıyordu.bende braktım.bildiğiniz basit bir yöntem varsa paylaşırsanız sevinirim.önümüzde 9 günlük antalya seyahati var.alıştırma külotu alıp gitmeyi düşünüyordum.merak ettim sizin yönteminizi...şimdiden teşekkürler.

09/26/2011 06:58:00

Günaydın arkadaşlar, yani öyle spesifik bir şey değil, her çocuk  farklı, kızlar daha zor anladığım kadarıyla, madem merak edildi yazıyorum, ama ayıplamak yok hee :p

bir kere karar verdim evden çıkmayacağım bu iş çözülene kadar dedim ve bir sabah altını açtım, ama yok kesinlikle ne tuvalete yapıyor ne lazımlığa ne şişeye(erkek te daha kolay) nede adaptöre deliricem en sonunda ablam dedi ki -yeğenim şimdi 13 yaşında- neden küvette denemiyorsun :s nasıl yani dedim suyla oynarken teşvik et yapsın dedi  o kadar iğrenç bir teklif geldi ki yapabileceğimi sanmıyorum dedim ama YAPTIM, hele büyükte öyle bir duruma gelmiştik ti değil küvete kafama yapsa razıydım o kadar diyebilirim :) çünkü tutuyordu ve kabız oluyordu neyse arkadaşlar bende küvet işe yaradı, ama her seferinde küvet temizlemek kolay değildi, sonra tamam biz bu işi çözdük ama hep küvete mi yapacak diye endişelendiim ama boşunaymış olayı çözünce zaten kendi de tuvalete oturmak istiyor, özellikle dışarıda bez bağlıyor ama sürekli soruyordum olmasa bile beni çişe çok taşımıştır ama restorant vs tuvaletlerinde baktım sıkıntı yok çiş yapıyor evde de oraya yönlendirdim, öyle bir aşamaya geldik ki banyodan önce çişi varsa hemen yapıyor tuvalete sonra duş alıyoruz :)) 15-20 günlük bir süreç küvet olayı,  ama bezini açın 3. gün çişini söyleyecek ve rahatlayacaksınız gözlerinize nanamayacaksınız, 

Cadalozanne:)) konuşmuyor demişsiniz ya hani mertte küçüktü o zaman konuşamıyordu çişte olsa kaka da olsa pırt diyordu yada vücüt dilindende nlayabilirsiniz:) ama bırakın işesinler işesinlerki kaskalırının farkına varsınlar :)))))))
yaşasın bezsiz bebek :))

09/26/2011 09:20:00

mert ada teşekkür ederim.tatil dönüşü ilk işim bu olacak.inşallah işe yarar.15-20 günlük sürece razıyım.2.bebekten sonra her ikisini idare etmektense ...güzel bir hafta diliyorum.

09/26/2011 10:20:00

Bu arada Fatma ben :))

Evet tavsiye ederim sonra dua edeceksiniz ;))

09/26/2011 12:03:00

Evet başlarda sürekli çişim var deme olayı çok bıktrıyor ama oda geçiyor, özellikle dışarı çıktığımda çok yapardı Mert, bazen başıma bela aldım bez rahatmış aslında diye bile düşünürdüm, olsa da olmasa da çiş geldi diyordu gidiyoruz yapamıyor tabi, sifona basmak istiyor ellerini yıkıyoruz vs hep nunla ilgileniyorsun tabi işine geliyor ama bir süre oda rutinleşiyor onun için, bir başlayıp bir bırakmak zor oluyordur ama kreşin bu konuda size destek olaması gerekiyor bence, hafta sonu ile bitmiyor ki, kaçırıyor demişsiniz ya çok normal dalıyordur tam tutmaayı öğrenememiştir bırakın kaçırsın bir süre sonra ıslanmaktan sa tutayım daha iyi diyecek :))

Çok  ahkam kesiyor gibi görünmek istemem, her çocuk kendine özgü tabi, ama kararlı olun siz, bırakmayan çocuk  mu var, eşim 9 aylıkmış bıraktığında, poposunda isilik olmuş dr bağlamayacaksın demiş ne yapsın kayınvalidem de mecbur öğrettim diyor, ama öğrenmiş:)
Bezsiz bebek diye bir kitap var hatta grupta kuruldu sitede, o kitapta da bahsediyor bebekken bile alıştıralar varmış :)) 

09/26/2011 12:47:00

Kız çocuk dışarıda daha zor, biz ayakta yapıyoruz çişimizi, ama sizde hani şu adaptörler var poşet takılan belki öyle bir şey deneyebilirsiniz belki, kullanan arkadaşlarım çok memnun, onlar hem poşetle kullanılıyor hemde wc adaptörü oluyor çok kullanışlı eve gelince iyice dezenfekte edersiniz,

Kreşte minik hayvan şekilli tuvaletler ve lavabolar var, benimki bayılıyordu onlara, ama biz başladığımızda tuvalet alışkanlığı başlamıştı zaten,

benim derdim yemek maalesef :( okulda lokma yemiyor evde de makarna-pilav-köfte üçgeni, ne daha fazla ne eksik :( sebzeyi köftenin içinde veriyorum, ama şimdi hamile olunca da köfteye tahammülüm yok hiç :( baba akşam yedirmeye çalışıyor, çiş nasılsa çözülüyor da benim ki hiç çözülmeyecekmiş gibi geliyor, çok yıpratıcı :(

Kahvaltıda yok...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-40 hafta arasındaki hamileler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...