YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR.

Ynt: YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR.

09/26/2011 19:18:00

Merhaba:)
Mert ada ben bezsiz bebek olayında yana bir anne olarak kızımı 9. ayından beri oturtuyorum önce lazımlıkla başladım şimdi adaptör. her yemekten sonra oturtuyorum kakasını yapıyor şuan sadece böyle ama bazen beze de yapıyor ama yemek sonralarını ihmal etmezsem yapıyor işte, erken diyen olacak ama erken değil bence ben kızımdan aldım o mesajı. Şimdi de doğuma kadar çişi de halletsek kurtulsak bezden diyorum. Bez bağlamaya devam ederek saat başı tuvalete götürerek başlasam nasıl olur acaba?
Bu arada bugün tam 6 hafta oldu ve doktora gittim. Karından baktı keseyi gördük sadece kalp atışı için 10 gün sonra. Bebeğimi görüp kalp atışını duyana kadar rahat edemeyeceğim galiba:(

09/27/2011 07:51:00

Bizde kalp atışını yarın duyacağız inşallah....  

hala hamile oluşumu tam anlamıyla idrak etmiş olamasamda, heyecanlanıyorum :)) 
Allah sağsalim kucağımıza almayı nasip etsin....

bezden kurtulma olayı ile ilgili çalışmalarınızı okuyorum. benim oğlum 14 aylık. henüz hiçbir girişimde bulunmadım... yaza doğru bu sorunu çözerim diye düşünüyorum. 

09/27/2011 10:30:00

Daphne tam bir hafta var aramızda :)

Sevde süpersiniz, bence direk çözün altını uyumadığı zamanlar açık bırakmayı deneyin  birkaç gün baktınız ilerleme var kesersiniz:))

Mertalev, yaza bebek doğacak, hem siz çok yorgun ve yopun olacaksınız hemde oğlulunuz kardeş geldiği için uygun olmayalir,

09/27/2011 11:38:00

kızlar yemek konusu her annenin en büyük sıkıntısı herhalde.benim kızım doktor doktor gezdirdi bizi iştahsızlığından.geçen sene bu zamanlar  yemeyi bir bıraktı ki artık çaresizlikten nazara geldi diyordum.5 aylıkken karnıbahar yiyen çocuk aynı fatmanın oğlu gibi makarna pilav ile besleniyordu arada lahmacun yiyordu.doğumundan itibaren devam ettiği doktoru bunun bir süreç olduğunu , bir noktada çocukların dışarıdan beslenilmeyi reddettiğini söyledi.kendileri yemek istermiş.inanın o günden beri sadece  bir buçuk kilo aldı.tam 10 ay sürdü şimdi herşeyi yiyor allahıma bin şükür.ama o dönem kendiyle beraber benide eritti, kas erimesinin ucundan döndüm vitaminlerle yaşadım.sinirden günde 2 paket sigara içerdim.iğrenççç..süper hareketli birçocuk uykuda bile sabit duramaz.doktoru bu şekilde zaten kilo fazla almaz dedi.birde minik doğdu tabii bununda etkisi var.neyse o günler geçti.ne söylesem bilemiyorum geriye bakınca kendime ettiğim kötülüklere kızıyorum sadece.bırakın yaa.ne isterse onu yesin.makarna yesin bişey olmaz. yanlız benden çekinir kızım.bu yüzden avantajlıydım.ilk yemeye başlayışı şöyle oldu.etli dolma yaptım içinde sebzede var tabii az suyundan ekleyip tabakta ılıttım.odasına gittik.gözlerinin içine bakarak dedimki;bunu yersen bu odadan çıkabilirsin.tamammı, tamam.bir kaşığı zooorrrla ama zorla aldı ağzına bıraktı.ben çıktım kapıyı kapattım.dışarıda bekledim.içerden seslenince birdaha girdim aynı şeyler tekrar etti.ilk birkaç öğün bu şekilde maalesef bira z üzerek üzülerek devam etti.sonra çorbalara geçtik.şimdi kendisi ister.sebzeyi çorba şeklinde veriyorum.onun dışında herşeyi yiyor.hala zayıf.ama kabul edersinizki yemeden zayıf  olmasındansa yiyerek zayıf kalmasını yeğliyorum.yemek konusunda ikimizde çok üzüldüğümüz için bez konusunda üstüne gitmedim hiç.ama fatmanın tavsiyesini tatil dönüşü mutlaka deneyeceğim.
  yemeyen çocuk gerçekten zor fakat şunu anladım, evvela anne sakin olmalı..durumu kabullenmeli ve sabretmeli.benim kızım 10 ay çektirdi bir başka çocuk bir sene yemeyebilr, bunu bilemeyiz.bu süreç her çocuk için farklı işleyebilir.şunuda söylemek isterim.bazen heryere ve herşeye yetişemeyeceğimizi kabul edelim.kapasitemizi zorlayıp kendimizi hasta etmenin ne anlamı var.ne kadar yetiyorsak o kadarız işte.bazı  şeyler eksik kalabilir ..dert etmeyelim.tecrübe ile sabittir ki; biz yetişsekte yetişemesekte çocuklar büyüyorlar...

09/27/2011 12:00:00

Cadolozanne( böyle mi diyelim sana :) çok güzel yazmışsın çok şükür o dönemi de atlatmışsın darısı başıma ne diyeyim:) biz yediği makarna pilavı nereedeyse senin dediğin şekilde zorla tehtidle ödülle yediriyorum çoğu kez, dışarıda yemekle çocuk peşinde koşturan anne kadar kınadığım şey yoktu, bu durumda neymiş bekara hanım boşamak kolaymış:)))

Bizim birde kıyafet seçme durumumuz başladı, mert kreşe gidiyor bu yıl ve eskisi gibi değil artık daha ço üst baş gerekiyor, neyse sabah alışverişe gittim, geldi bizimki bak dedim ciciler aldım sana içinden sadece kırmızı uzun kollu tişört aldı bunu giyeceğim dedi, diğerlerini denetemedim bile, hele bir yelek almıştım çok beğenerek asla giydiremedim olmadı iade edicem, ne yapacağız bı sıpalarla yahu :) Şimdiden böyleyseler düşünemiyorum sonumuzu :D

09/27/2011 12:26:00

Nick i değiştirdim, şimdi minik fasülye gelince ona haksızlık olmasın :) 

bu anne uzantılı nick i de nerede gördün derseniz Kerstin Gier diye alman bir yazar var anneler mafyası ve şen dullar isimli iki kitabı var,çok eğlenceli tavsiye ederim o kitaptan alıntı yaptım, orada bunun gibi bir forum var anneler birbilerine bu şekilde hitap ediyorlar isimin sonuna anne eki geliyor :))

Ayrıca kurucumuz sevgili özgüranne yi de  unutmamak lazım :)

09/27/2011 12:52:00

İSMİM EYLEM..ÇOCUĞU ALIŞVERİŞE GÖTÜRP KENDİ KIYAFETLERİNİ SEÇME ŞANSI TANI BENCE.SAÇMA SAPAN ŞEYLER İSTERSE ALDIM ONU DEYİP KASADA BIRAK.EVDE BİRŞEKİLDE UNUTUR.EBEVEYNLER OLARAK EN SIK YAPTIĞIMIZ HATA KIYAFET VE OYUNCAK SEÇİMİNDE KENDİ ZEVKİMİZE GÖRE HAREKET EDİYORUZ MAALESEF...bizde daha yeni yeni kızımıza şans tanıyoruz.kendi seçer.takıntılıdır zaten.bir mor elbise vakası varki evlere şenlik.her sabah daha gözünü açar açmaz onu ister.bayram çocuğu gibi geziyor evde.sokağa çkarken kandırarak değişiyorum.gören ne der.bir haftadır aynı elbise..

09/27/2011 12:53:00

bu araad gerçekten tek derdimiz ilk bebekler.yoldaki kaderine razı olacak ne yapalım.

09/27/2011 13:09:00

Kesinlikle ama cinsiyette belli değil ya ondandır belki, mesela oğlum olursa her şey hazır :D ama kız olursa heyecanlı olabilir :)))

09/27/2011 13:15:00

Aslında  ayakkabı da öyle yapıyorum ama onunla alışveriş yapmak çok zor çünkü sıkılıyor bişiy istemiyorum diyor, o nedenle o yokken yapıyorum ama tekrar tekrar denemek lazım, ayakkabı almaya birlikte gideriz oğlum dedim, anne biz babamla gideriz sen evde kal diyor :p eşek

Kızlar hevesli dimi alışverişe, haha genlerinde var :D

Memnun oldun Eylem

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-40 hafta arasındaki hamileler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...