YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR.

Ynt: YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR.

11/02/2011 17:04:00

Doğru canım, unuttum ben bugün misafirin olduğunu, iyi becermişsin muhteşemsin gerçekten :) Hepsini yaptın mı ayyy olsa yesek, canım yine mercimek köfte çekiyor benim :D

11/02/2011 18:48:00

geçmiş olsun Necla Hanım çocugunuzun ateşini çabuk düşürecek önerilerde bulunmak isterim

1.sirkeli soğuga yakın  suyla vücudunu silin.özellikle nerelerinde yanma varsa,ASLA GÖGÜS BÖLGESİNİN ÜZERİNE SOĞUK UYGULAMA YAPMAYIN!!ATEŞİ DAHA ÇOK YÜKSELTİRSİNİZ.ayakları soguk ise mutlaka ince çorap giydirin.

2.ılık duş aldırın

3.ılık tavuk çorbası yedirin

4.çikolata ve şekerli yiyecekler,ıhlamur vermeyin.Ateşi daha çok yükseltir.

5.Ateşi yokken yani 37.2 nin altında olursa ateş düşürücü vermeyin.

11/02/2011 19:00:00

hamile arkadaşlarım sizlere AZ YEMEK YEMEK İÇİN ÖNERİM VAR..

Ben hamile iken 8 kilo aldım..Bende hiç kilo olmadı sadece bebek kilo aldı..

1-Sabahları aç karnına sıkılmış portakal suyu içine 1 yemek kaşığı pekmez karıştırıp için!(gün içindeki fazla yemek yemelerinizi önler.)

2-çantanızda gün kurusu,badem,ceviz,erik kurusu bulundurun.Açıkmaya başladığınızda bunlardan yiyin.

3-ıhlamur için.

4-2,3 litre su için.

11/02/2011 19:08:00

Hamile Arkadaşlarım hamile iken çatlak önlemek istiyorsanız..4 ve 5.aylarda Lıerac sonrasında sadece  'HALİS ZEYTİNYAĞI' her sabah-kuruluk-kaşıntı hissettiğinizde-banyodan sonra mutlaka sürün.

Benim cildim o kadar kuruydu ki..sonuç mu tek çatlağım bile yok

11/02/2011 19:18:00

necla hanımcım ben ankara dayım senle aynı şehirdeysek bana bırakabilirsin?

11/02/2011 19:21:00

Necla hanım  bide eşine kesin tavrını koy..bizden daha önemli birşey olamaz babasın sensin en iyi şekilde bakmak zorundasın gibi..

onların anlamasını bekleme

11/03/2011 09:03:00

rica ederim seve seve herzaman yardımcı olmak isterim sizlere..

Necla Hanım bize herşeyi anlatabilirsin ama önemli olan bunu uygun dille önce eşine anlatman. ama herzaman anlayışlı yaklaşarak değil.

İstediği kadar sizi dinlemez yada anlamaz gözüksün kendiyle baş başa kaldığında vicdan muhasebesi yapar.size itiraf etmesede  içten içten kötü hisseder kendini.

hiç bir sorunu ertelemeden yanlışlarını teker teker söyleyin ona.

Herzaman

11/03/2011 09:35:00

ben aynı hatayı 4 yıl yaptım hep bekledim anlasın diye...

En güzeli sıcağı sıcağına herşeyi söylemek..

Bence kaynaşmaları için güzel bir fırsat yani birlikte zaman geçirmeyi öğrensinler..

yani çocuğa kötü davranmıyorsa..'Kızım Baban senin için evde hadi babana bir resim yap yada sarkı söyle şeklinde onları yakınlaştırın ve tam iyileşmediğini evde kalması gerektiğini söyleyin'

Eşinize çocuğu kreşe bırak derseniz bir daha ki hastalığını ciddiye almaz.

Hazır sorumluluk almışken bunu yaşasın eşiniz

ve akşam duyarlılığından dolayı teşekkür edebilirsiniz.. 

11/04/2011 03:12:00

ben ama cogu zaman anlasin diye soluyorum..anlatiyorum dusuncelerimi paylasiyorum. ama anlamiyacaklari varsa anlamiyolar :))))))))))))) en iyisi bos verin gitsin)))

11/04/2011 09:48:00

kızlar  harala gürele bayram hazırlığı var bizde üç senedir gelenek oldu kurbanlar bizim bu tarafta kesiliyor o yüzden kayınvalideler arifeden gelirler sabah erkekler çıkar öğlen kurbanlarla gelirler büyükler bizde olunca küçüklerde bizde toplanır evde bir cümbüş ki sormayın gitsin.dün başladım yemeklere sabahladım desem yalan olmaz, bugün bir taraftan temizklik var bu arada bebişim sabah ilk tekmeyi patlattı inanamadım.GAZ FALAN DEĞİLDİ TAMAMMI bildiğiniz tekme işte çok acelem var imla hataları affola geriye yönelik biraz okudum sonra yorumlatyavagım ama yazışmayı özledim vallahi uçuyorum kuru dolma yapacağım canı ceken gelsin...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-40 hafta arasındaki hamileler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...