YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR.

Ynt: YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR.

11/18/2011 10:29:00

Merhaba Aysel Hanım Hemoroid malesef bebek ağırlığı ve başı aşağıya baskı yapıp alt dolaşımı engellediğinden görülen  bir sorundur.bu durumun ilerlemesini ve rahatsız edici yanının önüne şöyle geçebilirsin;

Kabız olmayacaksın-lifli gıdalar bol tükedeceksin-Açkarnına  ılık su,kayısı,incir,ankara armudu yemelisin-yürüyüş yapmalısın-ve ve tabiki çok sıcak olmayan suda 10-15 dk lık oturuşlar yapmalısın

Doğumdan Sonra Ankara da bu konuda çok uzman bir doktor var.çok farklı bir teknikle 5 dk da küçük bir operasyon yapıyor.

Op.Dr.Mevlüt Topbaş

11/18/2011 10:34:00

Hamile Arkadaşlarım Yakında Ankara da 9 on Hastahanesinde Doğum Yaptırmaya Başlayacağım ve tabiki Ücretsiz doğuma Hazırlık Eğitimleri Vereceğim.

Hamile Platesi ve Hamile Masajına da Herkesi bekliyorum...

VE Son olmayan sürprizim Hamile Fotoğrafları ve Doğum Fotoğrafları çekeceğim ..

Nurturia daki arkadaşlarıma özellikle bu dönemlerinde faydalı olmak çok isterim.

Saygılarımla

Hamile eğitmeni Ebe SEDA KOLLU

11/18/2011 11:00:00

Arkadaşlarım SİZE BİR ŞEY SÖYLEYECEĞİM bu eşlerin ANLAYIŞSIZLIKLARI ile ilgili................!!!!!!

Hamilelikte CİNSELLİK konusu var ya....
Sizin cinsel isteğiniz hormonlara bağlı kimi zaman artar kimi zaman azalır.Erkeklerde ise hamilelikte cinsellik utanma-günah duygusu-eşini sadece anne olarak görme duygularıyla gerilirve istemeden uzaklaşır.Bir erkekte normalde 20 boşalmalık sperm vardır. düzenli boşalamaz ise testesteron sık artar.Sonuç SİNİR-ÖFKE-KONSANTRASYON EKSİKLİĞİ-DEPRESYONA EĞİLİM-SALDIRGANLIK şeklinde kişinin kişilik özellikleriyle ortaya çıkar.oysa cinsellik doğuma hazırlar.sadece şiddeti ve sıklığı önemlidir .bebek kesenin içinde olduğundan bebeğe hiçbir sıvı gitmez.Gögüs uyarısınında doğuma hazırladığını unutmayın.

Uygun zamanlarda CİNSELLİĞİNİZİ YAŞAYIN!Sorunlarınızın-beklentilerinizin daha çabuk çözüleceğinden emin olabilirsiniz!

11/18/2011 11:04:00

Necla hanım merhaba isimlerin karakteri etkilediğini unutmayarak bebeğin sana kendini nasıl bir insan olacağını hissettiriyor ise ona uygun ismi seç bence..SEVGİLER

11/18/2011 11:30:00

sorularınızı severek yanıltlarım sorun etmeyin

gögüs ucu yoksa gögüs ucu çıkarıcı ile haftada 1 kez uygulama yapın şimdiden

sevgiler

11/18/2011 11:36:00

Necla Hanım gebelik vitaminine ve demirine acil başlayın.kafanıza hiç bir şey takmayın...!sadecebeslenmeye ve temiz hava almaya sevdiğiniz şeyleri yapmaya odaklanın.

Sabahları aç karnına sıkılmış portakal suyunun içine 2 yemek kaşığı pekmez koyup için yarım saat sonrada kahvaltı yapın.

avakado-haf 2 kez balık-haf 2 kez baklagil- günlük 4 porsiyon meyve-salata-her gün yumurta yada haf 3 kez-bal-muz

süt ve yogurtun yanında et yememeye özen gösterin yada aralarında 2 saat olsun

11/18/2011 11:37:00

eczanede yada bebek mağazalarında bulabilirsiniz

Akşama görüşmek üzere..

11/18/2011 11:48:00

hemoroid maalesef neredeyse kaçınılmaz, doktoruna gebelikte kullanılabilen merhem varmı diye sor al kullan.çok rahat edersin.eşimle iyi sayılırız.yaa dün akşam nisafir vardı asude yere düştü paat diye ona kızdım eşimde bana kızdı, sonra arkadaşıma aklı sıra şaka yapacak benim aklımı aldı ona kızdım, sonra msn den resim yollarken geldi ''ben gelince kapattınız'' dişye sacma sapan ithamlarda bulundu, sanki kocam içerde bende mutfakta sütçü ile yazışacağım tööbe tööbe yaaa....tepkilerim ani ve net olduğundan hep suçlu görünüyorum ama o sagolsun sinsi sinsi işini hallediyor, şimdi temizlik var evde , kadın ütü odasını görünce kısa süreli bir şok yaşadı o heyecanla hepsini bitirdi vallahi helal olsun hahhahaha, sonracıııma asude gece ateşlendi günün sürprizi!!! sabaha karşı 3 bucuktan beri ayaktayız.neyse böyle işte.ibufenle ateşini düşürmeye çalışıyorum.53 kilo olan arkadaşşşş, çok ayıpladım seni kınadım, yadırgadım haberin olsun, derhal 15 kilo almanı salık veriyorum benim asabımı bozma....zarif anne olmaz canım tamammı, dombili ol biraz seni dışlarız yoğsam...buradan kilolarla alıpveremediğim olduğunu anladınız herhalde yine şiştim.ooofff..KARİDESSSSS,....aman be kızlarr, eşim akşam geç gelecekmiş kös kös oturacağız yine.neyse şimdilik bu kadar bş pilav attırayım akşama.ugrarım yine.

11/18/2011 11:51:00

11/18/2011 11:52:00

benim kz yeni doğduğunda böyleydi çirkinliğe bakarmısınız allahıımmmmm, neyse sonradan azcık düzeldi.kız bööle doğarsa oğlan nasıl olur acaba,

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-40 hafta arasındaki hamileler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...