Hijyen

05/24/2012 07:30:00

Kreşlerin temizlik durumları nasıl ?Hijyene dikkat ediliyor mu?Cocuklar kreşe başlayınca sık hasta oluyorlarmış ,bu sebepten olabilir mı?Tecrübelerinize ihtiyacım var.

İmza:çocuğunu kreşe göndermeyi düşünen anne.

Ynt: Hijyen

05/24/2012 07:37:00

benjamin2010,

Hassas bir konuya degindiniz. Ne yazik ki her kurumda buna hassasiyetle yaklasilmiyor. Bu kurumlari elemek icin yemek sonrasi saatlerde kurum ziyaret edilebilir. Bazi aileler ve kurum sahipleri tarafindan normal karsilanirken; benim icin bulasik makinasina calistirmadan once serpistiilen camasir suyu,dehset verici bir uygulama. Oglumla beraber gittigimiz bir kurumda bu konuyu konusarak halledemeyince, oglumun yemek sonrasi bulasiklarini elde yikama karari almistim. Tabagi, bardagi, kasik ve catali Ona ozeldi. 
Temizlik malzemelerini gormeyi direkt talep edeblirsiniz. 
Cocuklarin sık hastalanmalari, %90 siniflarin sıkca havalandirilmamasindan ve inanilanin aksine, cocuklarin ozellikle kisin bahceye az cikarilmasindan kaynaklanir. Bunu ogrenmek icin yaz-kis sadece kresin onunden gecerken pencere ve bahceye goz atmaniz yeterli. 

05/24/2012 07:38:00

sabah çocuklar gelmeden temizlik yapılmış oluyor,1 saat kadar serbest takılıyor çocuklar,sonra kahvaltıdayken sınıflar birdaha temizleniyor,öğlen yemeği,ikindi atıştırmasındada aynen.yastık,nevresim biz götürdük (eylüle kadar öğlen uykumuz var).tuvalete muhakkak birisi götürüyor.10günde el yıkaması bile güzelleşti,iyice köpürtmeyi öğrenmiş:-)

05/24/2012 07:40:00

Peki oyuncaklar ne sıklıkta temizleniyor?

05/24/2012 07:53:00

oyuncakları düşünmemiştim hiç!!
bizim kreşimiz henüz 1yıllık,kurucu bayanın zehradan 6ay büyük kızı var.2yaşından sonra kızını kreşe başlatmak isitiyor ve 8-9 ayda 3-4 kreş değiştiriyor,hepsinde farklı sorunlar.birinde pislikten mikrop kapımış çocuğun gözleri,meğer dışarı ayakkabılarının altını silip içeri alıyorlarmış çocukları.çoğu konuda hassas.bizde daha çok yeniyiz 10gün oldu başlayalı.konu çok güzel oldu

05/24/2012 07:54:00

Oyuncaklar genellikle sene baslamadan hemen once ve veli toplantilrindan once temizletilir:(

05/24/2012 08:08:00

Evde her ayrıntıya dikkat ederken kreste böyle olmasını kabullenmiyorum.Bunun bir çözümü yok mü acaba?

05/24/2012 21:56:00

Bugün Selin'le bir anaokuluna gittim. Selin'in çişi geldiği için tuvalete gittik. Çocuk tuvaletinin klozet kapağı dahil oturağı çiş içindeydi. Muhtemelen bir erkek çocuğu kendi başına çiş yapmaya çalışmış. Deliği tutturamamış. Selin çişini yapamayınca tuvaletin kirliliğini ilk gördüğüm kişiye söyledim. O da tesadüf okul psikoloğuydu. İşin garibi bu kişinin temizlik görevlisini çağırmak yerine tuvalete girip tuvalet kağıdıyla klozeti temizlemeye çalışmasıydı. Tüylerim diken diken oldu. Hadi gel de gönder bu okula yavrunu :( Çocugun tuvalete tek başına gitmesini saymıyorum bile.

05/25/2012 21:55:00

Söylemem doğru olur mu bilemiyorum Elçin. Benim için önemli bir mevzu başkası için geri planda kalabilir. Önyargı oluşturmak istemem.

05/26/2012 21:25:00

Peki okullara girerken giydirdikleri göstermelik galoşlara ne diyeceksiniz? Okulu geziyorum. Ben dikkat etmesem bahçeye galoşla çıkıp içeri tekrar galoşla girebilirim ve farkında bile olmazlar.

Mesela yine bir okula gitmiştim. Tuvalete girmek istedim. Öğretmenler tuvaletine yönlendirdiler. Tuvalet alaturkaydı. Ayağımdaki galoşla hacetimi gördüm ve aynı galoşlarla dışarı çıkmadım tabii yeni bir galoş istedim. Acaba hangi öğretmen buna dikkat eder? Öğretmenler galoş giymiyor ayrıca, ayakkabılarını mı değiştirecek.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Guncel kres mevzuları

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...