2 yaş civarı Lego'ya başlamak için önerileriniz

<12>
05/06/2010 12:36:00

Buradaki postumda da belirttiğim gibi 18 ay civarı aldığımız aşağıdaki temel Duplo seti ile oyun kurmaya çalışmış çok başarılı olamamıştık. Hangi set ile başlamalı, nasıl bir yöntem geliştirilmeli önerilerinizi bekliyorum. Bizim aldığımız set biraz daha hayal gücünü çalıştırmasını gerektirecek parçalar içerdiği için mi olmadı acaba, ne dersiniz?

Ynt: 2 yaş civarı Lego'ya başlamak için önerileriniz

05/06/2010 12:47:00

Ben market setinin iyi bir başlangıç olduğunu düşünüyorum:
http://www.nurturia.com.tr/groups/thread/ebdbb737-2c84-4b22-928a-9d6e00c11a46/1/5604-supermarket--duplo

2 yaş, kendi kendine kurmak için küçük bence. Mesela, bu sette portakal suyu brick'i var, 2 yaşında bunu hayal edemezler ama hazır brick olduğu için "merketçi, bir portakal suyu alabilir miyim" diyebilirsin, Ada'da gidip gerçek portakal suyunu verir.

ALışverişe zaten alışıklar, para alıp verme var, ürünler var, market var, kasa var. Bence güzel set. Başlangıç için ne kadar hayatının içinde olursa o kadar kolay alışır diye düşünüyorum.

05/06/2010 15:49:00

Ilgaz hala da oynuyor aslında. Geçende posta kutusu yaptım diye bir şey getirdi, ilginç Duplo'lardan içinde kapalı bir bölüm olan bir şey yapmış. İçine de market serisinin yiyeceklerinden koymuş. Çocuk posta kutusunda yiyecek broşüründen başka bir şey görmüyor tabi.

05/06/2010 20:39:00

Bence de hayatın içinden örnekler ile başlamak gerekiyor ama illa da tematik olmasına gerek yok. Hala ucu açık setlerin daha iyi olduğunu düşünüyorum.
Kardeşlerim bizim kıza birinci yaşgününde aşağıdaki seti alıp geldiler. Konulu değildi ama başlangıç için son derece güzel... Kedi yuvasına giriyor, kediye ev yapıyorum, kedi bahçede geziyor, Mira çiçek dikiyor, kule yapıyorum gibi oyunları kendi kuruyor. Gözüne kestirdiği kurbanın eline parçaları verip kutu üzerindeki kuştan yaptırıyor.

İkinci yaşı geçmesi ile biraz daha farkli bir şeyler aradık. Çiftlik veya Hayvanat Bahçesi temalıların bizimkinin ilgisini çok çekeceğini biliyorduk. Sonunda aşağıdaki alındı... Ancak bunun içinde kapı, çatı, makara gibi onun monte etmesi zor detaylı parçalar olduğu için kendi oyun kurması mümkün değil. Ama yanında büyük bir olunca en keyifle oynadığı oyuncaklar arasında...

05/06/2010 20:48:00

Biz de 1 yaşına doğru almıştık ilk Lego setini, böyle plastik kutu içinde, temalı değil bizimki de. 3 tane de araç aldık, okul servisi, ambulans ve tren. Arabalarla oynuyor ama legoları henüz sadece sağa sola atma amaçlı oynadığından pek çıkarmıyoruz. 2 yaşında biz de temalılardan alırız. Ben çok hevesliyim, küçükken ben de legoyla oynamayı çok severdim ama sanırım biraz sabretmem gerekiyor.

05/07/2010 11:40:00

Aslında benim düşüncem daha ziyade Ada'nın kendisinin yapabilmesini destekleyebilmek için. Eğer biz kurmuşsak evi, arabayı, uçağı, parkı filan çok güzel oynuyor, artık oyun kurabiliyor. Oyuncakları arasındaki başka küçük hayvan/bebek figürleri ile kurulan oyunun içinde devam ediyor. Ancak kendi yapmaya çalıştığında Lego'ları takıp çıkarmakta o kadar başarılı değil. Biraz da nopper'lara alıştı her yönden takmaya çalışıyor. Yapamayınca da bozuluyor bırakıyor. Bu yüzden temalı bir ürün daha çok heveslendirir diye düşündüm. Market seti de çiftlik ve hayvanat bahçesi setleri de sevebileceği temalardan. Birisine karar verip alacağım sanıyorum :)

05/07/2010 18:53:00

Biz de 16 aylikken banushka'nin resmini koydugu ilk yesil kutudan basladik. Kucuk oldugu icin oyun kurmasini beklemedik ama biz yanina oturup kendimiz birseyler yapip, birlikte oynadik.

1-2 ay icinde kendi kendine parcalari takip cikarmaya basladi. Kule ve masa disinda fazla zor seyler yapmiyor ama son birkac aydir Sila'yi en cok oyalayan oyuncak bu legolar oldu.

Hayvanlari butun cocuklar genelde cok seviyor. Bu setin icinden cikan hayvanlar cok ise yariyor. Onun icin ben de bu seti tavsiye ediyorum.

05/11/2010 07:44:00

Legonun 2 yaş dönemi için 27 adet ürün bulunmaktadır. Tümünü ;

linkinden görebilirsiniz.

05/11/2010 08:02:00

selimica,

Firmanızdan ve ürünlerinden bahsetme isteğinizi anlıyoruz ama sorulan soru "Hangi set ile başlamalı, nasıl bir yöntem geliştirilmeli önerilerinizi bekliyorum". Size ya da başka bir lego satıcısına verilen link bu soruyu cevaplamıyor.

Soru "İnternet'te iki yaş için nereden LEGO alabilirim" olsaydı cevabınızla uyuşurdu.

Dilerseniz firmanız için bir grup kurabilirsiniz. Orada tüm ürünlerinizi tanıtabilir, sitenize linkler de verebilirsiniz.

05/11/2010 08:13:00

Cevabınızı dikkate alacağız. İyi günler...

05/11/2010 08:20:00

Peyibal, Nopper'ları ben de Ada için anadolu yakasında bildiğim tüm oyuncakçılarda epey bir müddet aramış bulamamıştım. Eminönü civarındaki oyuncakcılarda olabilir belki, oraya bakmamıştım. Oysa 5 ve 3 sene önce iki ayrı yeğene de almıştık aynı modelden. Artık yok maalesef. O dönemde yurt dışından gelecek bir arkadaşım vardı, ona rica etmiştim o getirmişti Ada'ya. Sonra başka bir arkadaşım için ararken nette biraz daha bakınca şu adresi bulmuştum Ankara'da. Web satışı bulunuyor.

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
LEGO

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...