iyi bir pedagog arıyorum

<123>
01/02/2011 23:32:00

Sevgili anneler
Şu aralar oğlum 2 yaş sendromunu bende bunalan anne sendromunu yaşıyorum. Kızdığım yada sabrımın bittiği anlar oluyo ve bu zamanlarda yanlış davranmak istemiyorum. Bu nedenle bi çocuk psikoloğundan doğru tavsiyeler almakta fayda olur diye düşünüyorum. Bildiğiniz, tanıdığınız, tavsiye edeceğiniz biri varsa çok sevinirim.

Ynt: iyi bir pedagog arıyorum

01/03/2011 08:30:00

ben de (adı sendrom mu nedir bilemiyorum ama) haftasonu yeni bir eşikten geçmekte olduğumuzu iyice farkettim. Özellikle Ilgaz'ın Balkan'a vurmaları çok arttı. Ne yapsam (görmezden gelme, kızma, tatlı tatlı anlatma) hiçbri işe yaramıyor. Bir de bana aşırı bir düşkünlük, odada olmadığım anlarda acayip bir hırçınlık...bu soruya verilecek yanıtın umarım bana da faydası olur. kitaplardan okumakla falan çözemiyorum son zamanlarda :(

01/03/2011 08:37:00

22 ayda baslıyor mu bu lanet sendrom yahu?! Bizim de eli kulagında yani ha:(

01/03/2011 08:39:00

1.5 yaştan sonra her an başlayabilirmiş...:( Mesela bizde başladı bile:(..Perişanız herşey hanımefendinin istediği gibi olacak o nasıl olsa her şeyi biliyor:)

01/03/2011 10:44:00

oğlum bizi  18 aylıkken inat ısırma gibi şeylerle tanıştırdı. pediatristimiz bizi başka bir çocuk doktoruna ama yandal çocuk nörolojisi yapmış bi gelişim uzmanına gönderdi o sendromun başladığını söyledi ama sonradan farkettimki singapura götürmüştüm aşırı sıcak uzun uçak yolculuğu ve düzen değişmesinden bizi cezalandırıyormuş döndükten 15 gün sonra geçti.
Ama şimdi daha farklı başka çocukların elindeki oyuncakları istiyo onlar verip başkasını alınca gidip tekrar onlardakini istiyo, herşeyi o yapacak arabanın evin kapısını açacak, sifona o basacak yemeğe tuz atacak kendi giyinecek ki becersae sorun değil kendi popsunu o silecek ..... aklınıza gelen herşeyi kendi yapacak. Bunlara razıyım yapsın ama yapmaması gerekn durumlarda tehlikeli şeylerde söz dinlemiyor beni delirtende bu. 1 ay öncesine kadar her hayır yapma dediğimi itirazsız kabul ediyodu şimdi ben yırtınıyorum bana bak diyorum gözlerime bak diyorum arkasını dönüyo ve kafayı hayır anlamında sallıyo bana meydan okuyo 25. ayını bitirdi sanki 2 senedir senin istediğin gibiydim işte değiştim ben buyum diyo.... Psikolojik danışmana ihtiyacım var bi danışayım bakalım ne yapmak gerekiyo kitaplardan okuyarak olmuyo kategorize ediyolar çocukları e bakıyorum her kategoriden farklı davranışları sergiliyo şimdi benim sıpamın girdiği grup ne oluyo nasıl davranmalıyım.... okuyarak değilde en iyisi konuşarak olacak.

01/03/2011 10:48:00

Pedagog bulur ve gidersen deneyimlerini okumak isterim burçak...Yazdıklarının çoğu bizde şimdiden mevcut malesef..:(

01/03/2011 10:55:00

elbette bilgilendiririm araştırıyorum bi yandan bu ay içinde gidicem umarım ilk gittiğim işe yarar bi fayda verir. ama duyduğum kadarıyla psikologlarda ilk atışta hedef vurulmuyo işinin ehli olsa bile seninle iletişimi kaynaşması falan işin rengini değiştiriyor. ama ilk andan itibaren buraya yazarım.

01/03/2011 11:26:00

ben de yakın zamanda biraz araştırdım, hala da araştırmaktayım, burdaki tavsiyelere de bakarım artık...prof. dr. fatih ünal'ı önermişlerdi, hacettepe'nin doktoru kendisi, ancak madalyon psikiyatri merkezinde...bu 2 yaş dönemi sorunlarına ek olarak bizim ciddi bir uyku problemimiz olduğu için sabiha paktuna keskin'i de aradım tee mayısa randevu verdiler tabi:) bir de sendromlu(!) çocuğa davranış konusunda sadece bildiğimiz şeyleri söylemeyecek, çocuğa özel gerçekten işe yarar yöntemleri tavsiye edebilecek ve anne-babaya da uygulama konusunda taktikler verebilecek, yardımcı olabilecek ayrıca bizim uyku problemimize de kesin çare olabilecek birini istiyorum ama.. biliyorum çok şey istiyorum...

01/03/2011 13:56:00

merhaba,
ben anaokulunda çalışıyorum ve müdürüm çok iyi bir pdr ci ,ondan aldığım bilgiler doğrultusunda:Ferhunde Ökten-daha ziyade zor çocuklar için
psikiyatrist olarak Fatih Ünal
Elvan İşeri -dikkat eksikliği ve hiperaktivite
bir de elvan hanımın yanında psikolog doç bir hanım varmış o da bebeklikten itibaren takip edebilen iyi bi gelişimciymiş .Sevgiler

01/03/2011 15:05:00

yasemin teşekkürler verdiğin isimlere bakacağım onlardan randevu alırsam ve sonuç durumunu yazarım. tekrar teşekkürler

01/04/2011 09:02:00

22 ocak tarihine Dr. Anıl Saraç'tan randevu aldım. Görşüştükten sonra sizleri detaylara boğarım:))

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Ankara Nurturia Üyeleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...