Çocuğunuzun Yemek Seçmesini Engellemenin Yolları

02/11/2013 11:38:00

Sevgili Anneler;
Bebeğiniz çok yemek seçiyorsa yedirebilmek için ne tür yöntemler uyguluyorsunuz.Sevmediği yemekleri mesela süt,yumurta,peynir,sebze v.s bu gibi durumlarda neler yapıyorsunuz?paylaşarak hep birlikte faydalanalım,bu konuda çok dert yanan anneler var,buna bende dahil olmak üzere(benim oğlum peynir yemiyor,süt içmiyor).

Ben blogumda bir kaç bilgi paylaşımında bulundum,fakat tecrübe benim için çok daha önemlidir.Bu nedenle tecrübelerimizi yazıp paylaşalım
http://burcu-kaan.blogspot.com/2013/02/cocugunuzun-yemek-secmesini.html

Ynt: Çocuğunuzun Yemek Seçmesini Engellemenin Yolları

02/11/2013 15:28:00

burcucum, arya süt içmiyordu ilk başta 1 yaşını geçtikten sonra inek sütü içebiliyorlar ya önce çocuk sütü aldım verdim bir damla bile içmedi sonra inek sütü denedim onu da içmedi, daha sonra inek sütünün içine çok az nesguik kattım öyle verdim ve içti :) daha sonra içmeye devam edince devam sütünü verdim onuda içti inek sütünün içinede bal kattım onu da içti başlangıcı nesguik ile yaptım ama artık vermiyorum devam sütünü gündüz içiyor ballı inek sütünüde gece içiyor :) yani uzun lafın kısası biraz seveceği şeylerle deneyince kanıyorlar :))

02/11/2013 19:44:00

gülaycığım çok teşekkür ederim nesguik olayı değişik bir fikir,bende deneyeyim, benimki hala emdiği için ekstra süt verme çabalarım sonuçsuz kaldı.bu ara tekrar gündeme alayım bari.

peynir konusunda fikri olan var mı acaba?ben oğluma peyniri nasıl yedireceğim,hiçbir peyniri yemiyor

02/11/2013 21:46:00

burcu benim minik peynir yiyor ama bazen değişiklik olsun diye, püresinin içine süt yerine peynir katıyorum. öyle deneyebilirsin ya da yumurtasının içine çökelek vs. katabilirsin. belki bu şekilde tüketir.

02/11/2013 21:53:00

canım o şekilde yiyor,yani omletine,menemen yapıyorum onun içine,kattığımda yiyor.Ben istiyorum ki tek olarak peynirin tadına alışsın ama nasıl başaracağım onu bilmiyorum işte.önceden haşlanmış yumurta da yemiyordu,neyseki ona biraz olsun alıştı ama peynir de takıldık kaldık :( gerçi yoğurt bolca yiyor fakat peynir de kahvaltının olmazsa olmazlarından,yani o tadı şimdiden öğrensin ki ilerde reddetme ihtimali olmasın diye düşünüyorum,bilmiyorum doğru mu düşünüyorum yanlış mı düşünüyorum

02/11/2013 22:04:00

hep aynı çeşit peynir veriyorsan belki ondan sıkılmıştır. farklı türde peynirler dene. eline tutuştur kemire kemire alışır. hem sonuçta yoğurt olarak alması gereken kalsiyumu alıyordur. bizimki de bir ara yemedi, keçi peynirinden sıkılmıştır diye farklı peynirler verdim yine yemeye başladı.
zorlamadığın sürece ilerde de yer bence. mesela ben çocukken asla patlıcan-soğan-domates vs. yemezdim. sonra sonra yemeye başladım.
sen ara-ara eline bir parça ver, döke-saça alışır.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Bebeklerde Sağlıklı Beslenmeye Dair Herşey

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...