Tuvalet egitimi icin yaptiklariniz?

01/28/2011 08:44:00

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Ynt: Tuvalet egitimi icin yaptiklariniz?

01/29/2011 13:14:00

merhaba,
benim oğlumda kakasını yaklaşık 3 önce söylemeye başlamıştı. Doktorumuza sordum henüz erken dedi. Peki ne zaman doğrusu dedim? o da 5 gece boyunca çişini altına yapmazsa sabah kalktığınızda bezi kuruysa bezi çıkarın. Sizin tuvaletinize bir adaptör bir de ayakları için tabure alın ve eğitime başlayın bir haftada sorun hallolur dedi. Deniz henüz bu evreye gelmediği için birşey diyemiyorum biz de beze devam bu nedenle..

Ynt: Tuvalet egitimi icin yaptiklariniz?

02/23/2011 09:52:00

biz 15 aylıkken başlamıştık güya ben kaza geçirince mecburen askıya aldık sonrada tabi unuttu efe söylemeyi.. bugünlerde  tekrar başlayalım istiyorum aslında yaza tertemiz bezsiz girmek için... şuan öyle bir dönemde ki bezi ve kakası onun vazgeçilmez parçası... bezini almaya gidiyorum dolaba hemen anne kaka yok bez yok diyor ama koku felaket :) tabi tabi diyorum :D zoraki ağlar sızlar alıyoruz... Uğur efe hayvanları çokk seviyor memeyide köpeğe kıyamadığı için bıraktı zaten şimdide çişi kakayı kediyle çözelim diyoruz bakalım... bikaç kez annecim kakayı alalım kediye verelim mi diyorum kafa sallıyor yatıyor altını alıyoruz ve balkona koyuyoruz kediler alıyo sabaha kadar bakıyor sabah yok almış diyorum... bikaç kez işe yaradı bu yöntem arada yok yok desede... şimdi bez açtırmaya başladı ama çok ısrarcı olmuyorum... Suyu ve banyoyu çok seviyor ananesi gündüzleri hadi alalım altını dedikçe inatlaşıp ağlıyormuş yine sonra hadi poponu yıkıyalım pis olmuş ama pis kokuyo falan diyip banyoya götürüp totoyu yıkıyormuş bu yöntemide sevdi... bikaç aydır lazımlık almıştık orda denedik anne kaka diyor gidiyoruz oturuyo oyunlar vs.. yok diyip kalkıyordu bende ısrarcı olmadım lazımlığa değil klozete alışsın diye birkaç hafta böyle kediyle falan idare edip bezimizin bitmesine yakın ay annecimm bez bitiyo popoyu nasıl bağlıcaz hadi gel tuvalete gidelim de sen otur çiş yap kakan gelince söyle falan diyip kandırcam bakalım... nasıl olcak bilemiyorum... ama zamana bıraktım 2-2,5 yaş normalmiş bıraktırmak için...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2009 NİSAN ANNELERİ BURAYA

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...