Yarına acil plan

Ynt: Yarına acil plan

06/04/2010 21:50:00

Seçin:

Küçüksu/Caddebostan/Özgürlük Parkı

Saat ?

Ben diyorum ki sabahtan gidelim, Ela dışarda uyusun, Ilgaz'la Seden sürünsün

06/04/2010 21:51:00

nzrm,

Aynı anda yazmışız, botanik bahçesinde ne yapılır, yayılacak yer var mı? Çocukların gözümüzün önünde oynayacağı türden?

"Yakınlarda olursanız belki bizde katılırız. Ataşehir in otarafta nezahat gökyiğit botanik bahçeside var. Caddebostan sahilde güzel.  Boğazlı vapurlu etkinlik Kadıköy'den di mi? Moda sahile de gitmeyeli çook oldu."

06/04/2010 21:52:00

Botanikte yemek içmek yokmuş bu arada. Gidilecekse taşımak lazım.

Aslında sanki özgürlük parkı gibi.... orda çimenlere yayılma var mıydı, hatırlayamadım. 

06/04/2010 21:52:00

11den sonra olabilir bizim kraki var ya sabah

06/04/2010 21:57:00

Şimdi sitesine baktım, vuruldum. 9:30'ta açılıyormuş. Beslenme imkanları nedir acaba, ona göre hazırlık yapalım. Kahvaltıyı eder çıkarız diyorum. Sabah haberleşelim.

Çocuklu Ziyaretçiler için

• Bahçemizdeki, http://www.ngbb.gen.tr/index.php/bahcemiz/merkez-ada.html"> Merkez Ada’da çocukların ilgisini çekebilecek farklı özelliklere sahip ağaçların altında büyük bilgilendirme levhaları bulunmaktadır. Çocukları ile birlikte Merkez Ada’da turlayarak bu ağaçlar hakkında çocuklarını bilgilendirebilirler.
  • 3-9 yaş aralığında çocukları olan ziyaretçilerimiz, Mesire Adası’nda bulunan http://www.ngbb.gen.tr/index.php/bahcemiz/mesire-adasi/84-kesif-bahcesi.html"> keşif bahçesinde çocuklarının oyun alanlarında oyunlar oynamalarını sağlayabilir ve oynarken bitkiler hakkında bilgiler edinmelerine yardım edebilirler. Örneğin, çiçek bulmacasını çocukları yapmaya çalışırken kendileri çiçeklerin bölümlerinin adlarını dile getirebilirler.
  • Bahçemizde bulunan lâle, nergiz gibi bitkiler hakında internetten araştırma yapabilir, bahçede çocuklarının bitkinin gerçeğini görmesini sağlarken bu bitkiler hakkında onlara ilginç hikayeler anlatabilirler.
  • Çocukları ile birlikte resim malzemelerini alıp bahçeye gelerek büyük bir kartonun üzerine birlikte resim yapabilirler.
  • Bitkilerin kullanım alanları hakkında ön bilgi edinerek hangi bitkilerin hangi alanlarda kullanıldığı, örneğin bir ağaçtan neler yapılabileceği hakkında çocuklarını bilgilendirebilirler.

Nezahat gökyiğit'te yiyecek içecek yok. Taşımak şart. Sadece su muslukları var ve tuvaletler var. Ahşap piknik masaları var. (mesire alanında) Ama oralarda gölge olan yerleri bulmak lazım. Yapay bir dere nev'i bir şey var ördekler falan var. park yakın ama oturma yerinin hemen dibinde değil göz kulak olmak lazım.

Aynı anda yazmışız yine :D

06/04/2010 21:59:00

nzrm, senkronize yazıyoruz. Eğer Seda ve Özgür Anne'ye de uyarsa, yiyecek içecek götürür takılırız diyorum. Onlar oynarken yayılma fikri çok cazip gelmişti ama, saat gecenin 1'i olduğundan da öyle geliyor olabilir.

06/04/2010 22:02:00

Ay pardon heyecan yaptım, Seda, Özgür Anne, görmedim sizin yazdıklarınızı. Özgürlük parkı olsun, biz erken gitmeyi tercih edebiliriz, Seda da gelir krakiden sonra, 1 derslik bizi almazlar di mi Seda?

Neyse ben de yatim, sabah bakarım tekrar.

06/04/2010 22:04:00

kraki ne?

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Kıpır anneler ve cocuklarının etkinlik rehberi grubu..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...