Bulaşık makinası derterjanımı evde kendim yaptım

Ynt: Bulaşık makinası derterjanımı evde kendim yaptım

01/02/2012 13:55:00

boraks doğal bir maddemi acaba? ben de deneyecem.bebişin bulaşıklarını da atabilirim makinaya o vakit :)

01/02/2012 15:13:00

Sabunağacı meyvesinden elde edilen sıvılar da bulaşık makinesinde kullanılabiliyor. PArlatıcıya da gerek kalmıyor: http://www.sabunagaci.com/

01/02/2012 16:25:00

Linacım bende bu sorunu yaşamaya başladım bugün.neden olduğunu araştırıyorum ama bişey bulamadım henüz.

ipeks boraks ı doğal bir maden olduğunu okumuştum.Linki koydum aşağıdan okuyabilirsin.

çokbilmiş sen kullandım mı canım  bu üründen memnun kaldınmı acaba..Bende almak istiyorum ama kısmet olmadı hala

01/02/2012 16:28:00

be kullanıyyorum saabun ağacı cevizinden
beyazlarda soda matikle kullandım güzel sonuç verdi
bulaşık makinesindede suyunu kulancam

01/02/2012 18:48:00

Evet, kullanıyorum. Meyvenin kendisini kaynatıp suyunu elde ediyorum. Onu da bulaşık ve çamaşır makinesinde kullanıyorum.

01/02/2012 22:39:00

http://www.bugday.org/portal/haber_detay.php?hid=115

çamaşır makinasına koyuyorum sadece arap sabununu yıkıyor mis gibi.

yerleri silme işinde, önce arap sabunu kullandım. memnun kaldım. fakat artık sadece sirkeli su ile siliyorum. yok böyle bir temizlik. bilek gücüne gerek kalmadan muhteşem yağ çıkarıyor.

lavaboyu limon ile ovuyorum.

eşimin zoruyla cif aldık. meğer ne kötüymüş onlar. midem bulandı kokusundan temizlerken.

kıyafetteki lekeleri, karbonatlı su çok iyi çıkarıyormuş. henüz denemedim. lekeli giyinmeyi kafama takmamayıda öğrendim biraz.

01/03/2012 10:17:00

Evet zumre cim bende aynen dediğin gibi temizlik yapıyorum  artık uzun zamandır evimde gerçekten de mis gibi kokuyo.Link için teşekkürler..

Beyazlar için boraks ı makinada kullanabilirsin çok güzel sonuç veriyo inan ki...

Ayrıca sert zemin temizliği için arap sabunu ve boraks karıştırınca fayanslar bembeyaz oluyo.Parkelerin temizliğindeyse arap sabunu ve sirke karışımı iz bırakmadan temizlik sağlıyo

01/03/2012 10:22:00

hım sert zeminlerin temizliği için olan çözümleri mutlaka deniycem.teşekkürler arkadaşlar. bende arap sabunu kullanıyordum parkelerde ama memnun değildim . 

lütfiyecim boraks ı nerden temin edebilirim canım ya. bizim buralarda aktar falan yok.netten alabilirmiyim fiyatları nasıl ? sen kullanıyorsun ya ondan soruyorum :)

01/03/2012 10:34:00

Canım ben aktardan temin ettim ama eczanelerde de var.yoksa bile getirtiyolar isteyince.Parke tamizliğini arap sabunuyla yaparken içine biraz elma sirkesi kat,sonuca bayılacaksın eminim

01/03/2012 11:06:00

Gülben de Erkan Şamcı diye ziraat mühendisi bir bey çıkıyor...Çok güzel tarifler veriyor.Aslında genel olarak bahsettiği boraks, elma sirkesi, karbonat, çamaşır sodası ve arap sabununun evin her yerinde kullanılabileceği konusunda...Bugun çamaşır deterjanı yaptı. 1 bardak sabun rendesini 1 litre suda eritti ısıtarak sonra içine bir bardak çamaşır sodası ekledi...Sizin tariflerinize de çok benziyor.O da eğer daha beyaz olsun istiyorsanız boraks kullanın demişti.
Ben de bir ara bulaşık mak. gözüne sadece karbonat dökerek bile yıkamıştım. Şimdi elimdeki tebletler bitsisn diye bekliyorum. Camların mat çıktığından bahsetmişsiniz çözüm bulundu mu?

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Tecrübe-Bilgi Paylaşımı_Doğal Temizlik Doğal Yaşama Merhaba

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...