Bulaşık makinası derterjanımı evde kendim yaptım

Ynt: Bulaşık makinası derterjanımı evde kendim yaptım

01/03/2012 14:25:00

sabahtan beri cevap yazacağım hep takıldı kaldı..:)

BORAKS internet üzerinden alıyorum ben..

ayrıntılı reçete ve yazı:

bu arada sonunda ev yapımı diş macunu reçetesini de yayınladım:

sabun cevizi olmayanlara:

01/07/2012 19:30:00

Canım neler paylaşmışsın ben yokken öyle :) Hepside çok çok faydalı bilgiler.emeğine sağlık.İlk fırsatta hepsini teker teker deniycem hiç şüphen olmasın :)

01/08/2012 11:26:00

rica ederim efendim ne demek:) memnuniyetle!!!

boraks hakkinda önemli bir uyarim var. Boraks dediğimiz borik asittendir ve cam hammaddesi olup deterjan yapimina kadar kullanim alani vardir. Evet en az zararli deterjan hammaddesidir ancak!! kesilikle cocuklardan uzak tutulmalidir, az miktarlari bile yutulanaz , bebeklerde 2-3 gr, ergenlerde 5-6 gr ve yetişkinlerde 20 gram ve üzeri yutulduğunda öldürücüdür! BILGI NOTU

Yedirmeyin, cocuklardan uzak tutun!

Bu acidan Sabun cevizi zararsızdır, yenildiğinde içildiğinde en fazla ishal yapar ve 3-4 gün yatağa düşürür ama öldürmez...bu yuzden tavsiye ediyorum bu masum bitki sabuncuğu:

siz yine de cocuklarinizi uzak tutun:)) normal seyler yesinler:)) oglen yemegi sebzeleri gibi:))

01/08/2012 18:40:00

bende bir aydır kullanıyorum memnunun amcak parlatıcı bittiğind eki ben elma sirkesi kullanıyorum. bardaklar çok kötü oluyor bilginize

01/10/2012 09:32:00

bugün gülbende erkan topuzda bul. mak. deterjanı yaptı. benzer aslında mutlu anneninkiyle. boraks karbonat tuz mandalina yağı limon tuzu ve hardal tuzu. eğer bulanık çıkıyorsa detrjanı makine gözü yerine bir bardak sıcak suda eritip makineyi açın bulaşıkların üzerine serpin dedi. oz aman bulanık olmaz çok güzel sonuç verirmiş ve tabiki sirke parlatıcı gözüne. mutluannenin tarifinide bu şekilde sıcak suda eriterek denemek lazım. bende en kısa zamanda yapacağım malzemeleri aldığımda.

01/10/2012 09:33:00

bak bu iyi oldu benim son iki yıkamada bulanık çıktı

01/10/2012 09:50:00

ozalp07 eritme fikri harika olmuş canım hemen elimdeki karışımla deniycem bende.Ço teşekkür ederim.

Beni doğal temizliğe yönlendiren kişide Gülben'de gördüğüm Erkan Şamcı olmuştur.Gülben'in programını çok faydalı buluyorum.Tabii izleyebildiğim zamanlarda :)

01/10/2012 09:59:00

soyadı şamcımı ben topuz diye hatırlıom sanki amma atmışım:) bide arapsabunu çok köpürdüğü için bula. mak. bozabilir kullanmayın dedi. bulanıklıkda suyun sertlik dercesinden oluyormuş.

01/10/2012 13:10:00

ayyy çok kafam karıştıı..hardal tuzu da ne ola ki...bi de ölçüler de önemli.bir sürü değişik tarif de var...hangisini denesem hangisiyle başlasam bilemedim...en iyisi mutluannenin ilk tarifiyle başlamk galiba..

01/10/2012 13:11:00

ayyy çok kafam karıştıı..hardal tuzu da ne ola ki...bi de ölçüler de önemli.bir sürü değişik tarif de var...hangisini denesem hangisiyle başlasam bilemedim...en iyisi mutluannenin ilk tarifiyle başlamk galiba..

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Tecrübe-Bilgi Paylaşımı_Doğal Temizlik Doğal Yaşama Merhaba

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...