Beylikdüzü'nde yaşayan çocuklarımızı evlerimizde ya da dışarıda buluşturalım.

Ynt: Beylikdüzü'nde yaşayan çocuklarımızı evlerimizde ya da dışarıda buluşturalım.

03/21/2011 21:17:00

arkadaslar nasılsınız...ctesı gercekten cok güzel gectı hepınıze tesekkurler..bu kadar güzel bı ortam bulabılecegımı hıc sdüşünmemeıstım...ben o gun bugun daha yenı ayaklarımı uzattım mısafırden kafamı daha yenı kaldırabıldımve resımlerı henüz de göremedım....bugun de evde yoktum ve yarın dınlenmeyı düşünüyordum..yarın bulusursanız persembe ıptal mı?  pılsan nerede e5 uzerındakı mı sagda olan...

Ynt: Beylikdüzü'nde yaşayan çocuklarımızı evlerimizde ya da dışarıda buluşturalım.

03/21/2011 21:39:00

kimse yokmu 

ne yapıyoruz yarın 

03/22/2011 06:54:00

PROGRAM

1.Hafta
Mutfaktayım: Yaşayarak öğreniyorum, kendi yemeğimi kendim yapıyorum..
Haftanın Makalesi: Çocuklarda Yeme Alışkanlıkları, Anne & Baba Rehberi

2.Hafta
Renkleri Öğreniyorum: Oynayarak kendi renklerimi yaratıyorum..
Haftanın Makalesi: Çocuklarda Yaratıcılık ve Sanat

3.Hafta
Hayvanlar Benim Dostum: Kendi hayvan kitabımı hazırlıyorum.
Haftanın Makalesi: Çocuk Olmak ve Doğa                                           

4.Hafta
Evimde Saklanan Oyunlar: Annem ve babamla evde oynayabileceğim oyunlar öğreniyorum..
Haftanın Makalesi: Alternatif Eğitim Modelleri ve Montessori Pedagojisi.

5.Hafta
Pratik Yaşam Becerileri: Hayatın içinden oyunlar çekip çıkartıyorum.
Haftanın Makalesi: Ezber Bozan Annelik; Çocuğumu "Ben" Büyütüyorum..

6. Hafta
İlk Müzik Aletimi Yapıyorum: Turgut Suman' la ritm çalıyorum ve kendi müzik aletimi  yaratıyorum.
Haftanın Makalesi: Çocuk Gelişimi ve Müzik

7. Hafta
Dokular ve Kokular: Oyun içinde yaşayarak öğreniyorum.
Haftanın Makalesi: Çocuklarda Kavram Gelişimi

8. Hafta
Ellerim İlk Oyuncağım: El becerilerimi geliştiriyorum.
Haftanın Makalesi: Alternatif Eğitim Modelleri ve Waldorf Pedagojisi

9. Hafta
Vücudum: "Ben" den "biz" e geçerken en önemli yardımcımı tanıyorum.
Haftanın Makalesi:
Çocuklarda Cinsel Gelişim.

10. Hafta
Ben Bir Küçük Sanatçıyım: İlk eserlerimi üretiyorum.
Haftanın Makalesi: Kurallar, Ödül & Ceza ve "Büyümek" Üzerindeki Etkileri

Sonunda...
 10 haftanın sonunda tüm ailelerle Uzman Psikolog Iraz Toros Suman moderatörlüğünde bir yaşantı grubu oluşturulacak, geride bırakılan 10 saatin analizi yapılacak, çocuklarının gelişimi hakkında değerlendirmeler sunulacak ve sorular cevaplanacaktır.

03/22/2011 07:02:00

Arkaaşlar bu benim yazı yazdığım sitelerden birinden arkadaşım...Bu sabah onun prof grupları için hazırladığı planı göndermiş,tabi onun evinde atölye tarzı alanlı bir araya getirdiği birden fazla grubu var ama plan çok hoşuma gitti,

Ben daha önce Rüzgar a her hafta sonu bir konu belirleyip kendimizce birşeyler yaptırıyordum,Nihan Hn.la bizde 15ay ve 20-23 aralığımız için böyle bir program yaratmasını isteyebiliriz,buluşmasak ta  bir sonraki hafta örneğin doğal materyallerle renk yaratma çalışması yapacağımızı bilebiliriz...

Bir de tek haftaya tek gönderim yapılmalıymış,yani ritm veya hayvan kes yapıştır ayrı ayrı haftalar...

Nihan hn ın mailini bilmiyorum,bence bir şekilde iletelim ,çünkü öğretmen den tam anlamı ile verim almak lazım,tabi bizim gibi bilmişlerle biraz da yönlendirmekte....:)

03/22/2011 07:54:00

Bugun kacamaga maalesef katilamiyorum . Biz hasta olduk :(

03/22/2011 07:55:00

kızlar biz müsaitiz isterseniz breads isterseniz pilsan haber bekliyorum

03/22/2011 08:15:00

perşembe günü için breads mi buluşuyorsunuz?
saati ve yeri tarif edebilirseniz biz de gelmek isteriz?

03/22/2011 08:40:00

geçmiş olsun burcu, yardımcı olabileceğim bir şey var mı ?

ecece merhaba, şu an itibariyle hafta sonu grububumuz yeterli sayıda hafta içi için de ikizleriyle katılmak isteyen bir arkadaş sizden önce aramıştı, o gelirse sanırım yeterli sayıya ulaşacağız, ancak hafta içi grubu  genellikle ev dışında, dışarıda toplanacak gibi görünüyor, bu durumda 6. çocuk sanırım olabilir, diğer arkadaşlarla da konuşalım size bilgileri iletiriz

naciye, nurcan son durum nedir bugün görüşebilecek miyiz ?

03/22/2011 08:44:00

tamam  tşk.
haftaiçi dışarı grubuna uygun olursa haber bekliyorum.
sevgiler...

03/22/2011 09:19:00

kimseden ses yok bu durumda biz de kızımla başbaşa takılıyoruz, hoşçakalıın

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Beylikdüzü'nde oturan anneler, 2-3 yaşlarındaki çocuklarımıza oyun grubu oluşturalım mı?

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...