Nurturia 1. Yaş Günü Şenlikleri

<123>
10/26/2010 11:17:00

30 Ekim Nurturia'nın 1. yaş günü.

Vakit yokluğu, iş çokluğundan kutlamaya zaman ayıramayız diye düşünüyordum. Ben hiç lafını etmemişken üyeler hatırlayıp kutlama sorunca bu düşüncemden vazgeçtim. Bir şenlik havası yaratabilir, bir yıl dolmadan 7000 üyeye yaklaşan bu platformu daha da canlandırabiliriz.

İki konuda fikre ve yardıma ihtiyacım var:

1 - İyi ki doğdun Nurturia yazıları: Mart ayının ilk haftasını Nurturia tanıtım haftası ilan etmiştik ve bir ay içinde Nurturia'nın üye sayısını iki katına çıkardık. O zamandan beri Nurturia kimimizin arkadaşlarının, yoldaşlarının olduğu, kimimizin belki sadece başı sıkışınca başvurduğu ortam haline geldi. Sapanca röportajlarını (http://vimeo.com/15510437) izlerken neler hissettiğimi anlatmam güç. Şimdi istiyorum, benzer bir yazı dalgası başlatalım ve yarından itibaren kasımın ilk haftası dahil olmak üzere, Nurturia bizim için ne ifade ediyor, hayatımıza ne güzellikler getirdi, nasıl kolaylaştırdı bunları yazıya dökelim. Yazmak isteyenlerden blogu olanlar bloglarında, olmayanlar Bugulog'da yayınlayabilir, bu platformun değer katacağına inandığı eşine, dostuna gönderebilir.

Bunu bir Mim şeklinde sorular halinde de hazırlayabiliriz diye düşündüm ama o zaman insanları gereksiz yere sınırlar mıyız?

2 - İyi ki doğdun Nurturia kutlamaları: Özgüranne çok güzel bir şey önerdi. Dedi ki, kocaman bir organizasyon olsun, büyük bir çocuklu buluşma, hep birlikte kutlama yapılsın, herkes buraya çocuklu ama üye olmayan arkadaşınlarını davet etsin. Bu fikri duyunca bir süre heyecandan yerimde oturamasam da, dar zamanda yüzüme gözüme bulaştırmadan böyle büyük bir organizasyon yapamayacağıma karar verdim. Umarım ilerleyen yıllarda bunu da başarabiliriz. Nurturia daha küçük, ilk doğum gününde küçük kutlamalar da yapabiliriz diye düşündüm :)

Bir partiler zinciri başlatsak, herkes kendisinin erişebildiği bölgedeki üye arkadaşlarıyla dışarıda, evde onlara uygun olan bir mekanda buluşsa, bu buluşmaya katılanlar üye olmayan birer çocuklu/hamile arkadaşlarını çağırsa, isteyen Nurturia için pasta üfleyip kesse, yese, fotoğraflarını, videolarını kaydedip, anılarını ortak bir alanda paylaşsa. Böylece bana uzak kaldı, zamanı uymadı, gidemedim sorunu  olmaz. Herkes gönlünce kutlamış olur Nurturia'nın doğum gününü.

Ne dersiniz?

Ynt: Nurturia 1. Yaş Günü Şenlikleri

10/26/2010 11:20:00

süper olur bence İstanbul buluşması için elimden geleni yaparım :)

Bakırköy Town Cewnter daki çocuk katında yapılabilir mesela. Oradan bir sürü üye çıkacağından eminim :))))))

10/26/2010 11:22:00

Bizde istanbulda olacağız katılabiliriz..

10/26/2010 11:53:00

Blogcu anneler, 1.maddeye el atarlarsa da süper olur, bloglarda Nurturia şenlikleri ;)

10/26/2010 12:00:00

Biz de İstanbul'dayız.hastalığı atlatırsak gelebiliriz belki bakırköy'e

10/26/2010 12:01:00

Anadolu yakasına da bir kutlama ayarlayalım. Yalnız illa 30 Ekim'de olacaksa kutlama, ben maalesef yokum :(

10/26/2010 12:08:00

Her ikisi de çok güzel fikir.

Bence soruları hazırlayıp vermek insanları kısıtlamaz, yine isteyen istediğini yazar, ama işlerini kolaylaştıracağı kesin :)

10/26/2010 12:32:00

@basakcelik, Ankara'da pasta kesilmesi benim de içimden geçmişti. Bence çok da güzel denk geldi, mutlaka yapın. Ayrıca, Evren'de balon var, bence her ikisine yetecek balon olması lazım. Yalnız, zaten kalabalık olacak, üye olmayan kimseleri davet etmek istemezsiniz tahminen bu buluşmaya. Belki ayrı bir çocuklu insanlar Ankara buluşması daha organize edilebilir, hatta üyelerin birbirine uzaklığına göre birden fazla da olabilir.

@NehirT, çok teşekkürler şimdiden :) Bu grup altında yeni bir konu açabilirsin buluşma organizasyonu için, ben güncellememde ve Facebook grubunda duyururum, o bölgede yaşayan arkadaşlar da duyururlar. Güneş, siz de yakınsınız değil mi Bakırköy'e?

@asli_yagmur, bence İstanbul'da da küçük gruplar halinde birden fazla buluşma yapılabilir.

@Füsun, bu arada bloglarda yeniden duyurma konusunu sen bir ara yazmıştın, yine Nurturia tanıtım haftası olsa diye, o gün bu gündür aklımda :)

@BlogcuAnne, o zaman ben yeni bir yanıtta aklıma gelen soruları yazayım, önerilerinizi yazın.

10/26/2010 12:35:00

Anadolu Yakası için yer fikri olan var mı kutlamalar için?

10/26/2010 12:36:00

http://birannedogdu.blogspot.com/

Blog şenliği çalışması : 1

10/26/2010 12:44:00

ay evet ya, küçük oldu resim ekleyince. neyse düzeltirim sonra.

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Nurturia Hakkında

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...