bebeklerimizin zihinsel gelişimleri ne durumda, neler yapabiliriz?

01/01/2011 22:16:00

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Ynt: bebeklerimizin zihinsel gelişimleri ne durumda, neler yapabiliriz?

01/02/2011 18:28:00

Ben günde ara ara toplamda yarım saat baby tv veya baby Fırst izletiyorum kontrol altında tutulduğu sürece gündüz izletilen bebek kanallarına karsı değilim açıkcası çünkü hem görüntü, renkler ve sesler çok dikkatini çekiyor hemde konuları itibariyle çok eğitici buluyorum, sürekli konusuyorum ve dokunuyorum zaten, onun oynayamayacagi tarzdaki oyuncaklariylada onun karşısında konuşarak oynuyorum :) bildigim tüm cocuk şarkılarını hareketler eşliğinde soyluyorum, bicirik kuklalar ve i̇kea parmak kuklaları ile resmen tiyatro yapıyorum ana kucağında pür dikkat izleyip katılarak gülüyor, yüzüne minik ortu ortup cekip ceeee yapıyorum bayiliyo, ayrıca bizim yatağımız çok büyük yatağın en tepesinden başlayıp ucuna doğru ayaklarından çekip surukluyorum Sevinc cigliklari atıyor, müzik açıp kucagimdayken birlikte dans ediyoruz yanağını yanağıma yaslayip mest oluyor, veee o anlamasa. Bile ben ona sürekli hikayeler anlatıyorum.

04/01/2011 06:27:00

Merhaba. Nurturia'ya yeni üye oldum ve hemen Eylül anneleri gurubunu bulup üye oldum :)
Ben de kızıma sizin yaptıklarınızı yapıyorum. Parmak kuklaları ve bilgisayar ile TV hariç. Kardeşimin hediyesi DVDler var, Dahi Bebek'ti galiba. Ama bu tip şeyleri seyretmenin zararlı olabileceğini söylüyorlar ya, o yüzden daha cesaret edemedim :(

05/04/2011 00:16:00

Bizimki artık emekliyor. Tabi prizler, kablolar, kumanda, telefon, bilgisayar en ilgi çekici nesneler onun için. Televizyon konusunda bende kontrollü olmaya calısıyorum. Daha cok oyun oynuyoruz.

Oyuncaklarını gayet güzel tutup tabiki ağzına götürüyor. Yeni bir oyuncak verdiğimizde diğerini bırakıyor. Eline koluna biraz daha hakim. İlgisini ceken her neyse görüş alanından çıkana kadar takip ediyor; emeklediği için artık ulaşmaya da çalışıyor. Kitap, kaşık, bardak, oyuncak vs nesneleri bir poşetin içine atıp tombaladaki gibi teker teker çıkarıp isimlerini söylüyorum, birkac kez tekrar ederek. sonra eline veriyorum bir süre. Bu oyuna bayılıyor. Bu oyunun konuşmayı teşvik ettiğini dinlemiştim bir uzmandan. Onun çıkardığı sesi taklit ettiğimde hemen iletişim kuruyor ve devam ettiriyor.

05/05/2011 18:56:00

TULİPE 34 Biz dahi bebek cd lerinden sağ beyin sol beyin izliyoruz her gün 15 dakika.Oldukça da keyif alıyor.Hiç bir zarar görmedik.Bir arkadaşımın kızı da aynı cd lerle büyüdü.İlkokul 2. sınıfta ve sınıf birincisi.Zekada bir değişiklik yok ya da otistik olmadı.Başka bir zarardan mı bahsedildi size acaba?

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Eylül Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...