Disleriniz ne durumda?

<123>
10/26/2010 11:46:00

MErhaba anneler ve bebekleri.

Arda 3 kasım doğumlu.

8. ayda alt 2 tavşan dişi çıktı, çıkış o çıkış !! BAşka diş gelmedi gerisinden. Ara ara sıkıntılanıyor hep dişe bağlıyorum ama bişi olmuyor!

Dişleriniz ne durumda?

Ynt: Disleriniz ne durumda?

11/09/2010 09:20:00

orkun'da dis konusunda geriden geldi; 8. ayda alt iki dis cikti. bir sure oyle kaldi. 10 ay gibi  ust 2, sonra ust sag ve solu cikardi. simdi 6 disi var. 

merak etme, bir yerde okumustum, gec cikinca gec dokulurmus ve daha iyi olurmus :)

11/09/2010 10:15:00

Maşallah sizin bir başlamış, sırayla tamamlanıyor :)

Endişe etmiyorum da, zavallıma çorba ve sıvı yemekten gına gelecek yakında!

11/09/2010 10:45:00

Yağmur 11.5 aylık. alt 4 ve üst 4 dişimiz çıktı bizim. dişi yokken de sıvı halde vermiyordum ama damaklarıyla da çiğneyebiliyorlar sonuçta. insan merak da ediyor endişe de, birşeyler geç kalmış gibi geliyorsa...
bizimki de sıralama kanusunda tembel mesela. ben de ona takmış durumdayım :)

11/09/2010 11:44:00

dediğiniz gibi damak yardımıyla sıvı olmayan şeyleri yiyebiliyor gibi ama artık pilav ve köfte yedirmek istiyorum :) 

arda 6 aydan beri emekliyor, 2 aydan beri de sıralıyor :) yürümesi 2 hafta içinde tamamdır diye düşünüyorum. her bebek kendi düzenini kuruyor ve kesinlikle biri diğerine benzemiyor!

Allah heppisine sağlık versin :)

11/09/2010 13:37:00

burcaksahin: pilav ve kofteyi ezip ver, dis olmasada yiyebiliyorlar... ben evde gunluk yemek ne varsa ondan tattiriyorum, ya blender'dan gecirip yada ezerek... 

11/09/2010 14:25:00

mert'in ilk dişi 5 aylıkken çıktı.şimdi 8 dışı var.son 6 dişi aynı anda çıktı:)diş bakımı yapmanında zamanı geldi ama nasıl bilemiyorum,şu an fırçalatmaz zaten gazlı bezle falan silmek mı lazım acaba...

bwnim tembel oğlumda daha anca sıralıyor yurume adına pek falıyet yok bende meraktayım ne zaman atacak ilk adınmlarını diye.

11/09/2010 14:31:00

Benimki süre genellemelerini yıkmak için çabalıyor anlaşılan!

12/15/2010 21:08:00

Diş temizliğini temiz ve ıslak bir tülbentle diş yüzeyine zarar vermeden yapabilirsiniz. İşe yarıyor,kızımın dişlerini bu şekilde temizliyorum.

12/16/2010 05:55:00

2 hafta once nihayet ust 2 disimiz de geldi :)

12/16/2010 16:13:00

merhabalar ;

biz ekim sonu doğumluyuz kasım grubuna girebilirmiyiz??

bizim diş maceramız 3, ayın sonunda başladı 1 ay sonrasında 2 alt dişimiz çıktı 1 hafta sonra 2 üst dişimizde çıktı :)
şu anda 14 aylığız ağzımızda 12 tane diş var (köpekleri çıkarttık) geri kalan tüm dişetleri kabarık durumda..
güvenip bildiği bir ortamdaysa istediği gibi gezip dolaşıyor yakında koşacak herhalde :) bizim gelişim biraz koşturarak gidiyor galibaa..
ama hala kendi başına uyuyamıyor annesinin kucağında başını omzuna dayayıp uyumak en çok sevdiği şey :)

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2009 Kasım Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...