Disleriniz ne durumda?

<123>

Ynt: Disleriniz ne durumda?

12/16/2010 15:13:00

merhabalar ;

biz ekim sonu doğumluyuz kasım grubuna girebilirmiyiz??

bizim diş maceramız 3, ayın sonunda başladı 1 ay sonrasında 2 alt dişimiz çıktı 1 hafta sonra 2 üst dişimizde çıktı :)
şu anda 14 aylığız ağzımızda 12 tane diş var (köpekleri çıkarttık) geri kalan tüm dişetleri kabarık durumda..
güvenip bildiği bir ortamdaysa istediği gibi gezip dolaşıyor yakında koşacak herhalde :) bizim gelişim biraz koşturarak gidiyor galibaa..
ama hala kendi başına uyuyamıyor annesinin kucağında başını omzuna dayayıp uyumak en çok sevdiği şey :)

01/03/2011 07:08:00

merhabalar. bizim 7 dişimiz var daha. zaten ilk dişimizde geç çıkmıştı 8 aylıkken. ama her şeyi yiyebiliyor sorun yok yani:))
batında koşmaya başladı hatta gel oğlum deyince kaçmaya başlıyo hemen.
uyku bizdede sorun memede uyumak istiyor bende izin veriyorum ama geceleri 10 defa uyanıyo ve meme istiyor. ne yapalım 1 sene daha böyle gider herhalde

01/03/2011 07:43:00

merhaba kızım 21 ekim doğumlu bu grubu yeni gördüm ve katıldım umarım sakınca yoktur :))
bizim ilk dişimiz 6 aylıkken çıktı şu anda 9 dişimiz var 2. azısı çıkmak üzere ilk dişler bizi fazla zorlamadı ama azılar biraz sıkıntı yaptı :((
gurbetyaren aynı sorun bizde de var sık sık uyanıyor ve meme istiyor...

01/03/2011 08:26:00

Ne demek lina hoşgeldin.

Bugün 14 aylık olduk ve hala 4 dişimiz var :) Spozer, gurbetyaren ve lina dişlerinize maaşallah!
Ben artık saldım, keyfi bilir diyorum.

01/03/2011 08:34:00

bende hosgeldiniz diyeyim! 

bizde hala 6 dis var, bende her huysuzlandiginda distendir diye dusunup bosa cikmasindan sikildim :p 

orkun artik yuruyor, dolaplari acip icindekileri bosaltiyor, buzdolabini acip raflara tirmanmaya calisiyor :D

01/03/2011 08:35:00

en iyisi öyle eninde sonunda çıkıyorlar burcaksahin
benim ilk kızımın ilk dişi 1 yaşında çıkmıştı...biraz genetik bu diş konusu benimde geç çıkmış ilk dişler...

01/17/2011 00:25:00

mrb.onurda 3 kasım da doğdu.5,5 aylıkken ilk dişi çıktı.şuan 14 aylık ve 13.dişi çıkıyor.ve 3 aydır yürüyor.erken çıkan dişler den dolayı yemeğini çok az yiyoyr ve sürekli emme pozisyonunda:(

03/23/2011 15:12:00

mrb benim kızım 5 kasımda doğdu ilk diş 1 yaşına gelirken çıkardı
şu an 10 tane dişi var hala eli devamlı ağzında aklınıza gelebilecek herşeyi kemiriyor beni emmeyi 6 aylıkken bıraktı yalancı meme kullanıyoruz onu bile ısırarak parçaladı yalancı memeyi nasıl bırakcağız bilmiyorum 2 yaşından sonra emmesi sakıncalıymış yalancı meme kullanan varmı?

03/23/2011 17:52:00

Figen bizim de 10 disimiz var ama siralari karisik cikiyor :)) ornek: alt on 2 disi varken gecen hafta onler dortlemeden arka azilar cikti. Arda da emzik kullaniyor sadece uyurken. Yani uykuya dalmayi emzikle butunlestirmis durumda. Biz 18. ay itibariyle birakmasini planliyoruz. Bakalim kismet! Kopek veya kedi gordukce onlar senin emzigini cok sevmisler ve senden istiyorlarmis demeye basladim. 1-2 ay cok kere soyleyip sonunda Arda'nin bir kedi veya kopege vermesini saglamak istiyoruz.

04/23/2011 19:37:00

Merhabalar,
Bugün üye oldum siteye. Benim oğlumda 16 kasım doğumlu. İnanması zor biliyorum ama ilk dişini geçen ay çıkardı. Şuan sadece alt iki dişi var, onlarda tam olarak çıktı denemez daha. Diş doktoruna bile götürdüm, bir sorun olmadığını, ne kadar geç çıkarırsa o kadar iyi olduğunu, endişe etmememi söyledi. Ben elbette çok endişelendim uzun zaman ama artık hiç üzerinde durmuyorum. Bir sorun olmadığı sürece ne zaman çıkarsa çıksın. Katı gıdalar konusunda hiç sıkıntı yaşamadık, herşeyi çok rahat yiyor. Aslında dişleri damağının altında çok belirgin ama birtürlü damağı yarıp çıkamıyorlar:) 

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2009 Kasım Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...