eşimi anlamıyorum

07/03/2011 15:52:00

1 senedir bir garip yani bir adam bu kadarmı ruhsuz olur markete gidiyoruz hadi hadi çabuk aman onu alma aman bunu alma şu gereksiz falan filan ya artık sabrım taştı bugün patates alıcam ben nasıl taşıycam edicem o anda adamıda dolu arabayıda markette bıraktım eve bir karış suratla geliyor ne zaman ev egelse surat asık of pof işim yoğun vs hep bahaneler ben artık kendimde suç aramaya başladım her zaman şikayet edicek bişey buluyor kızım artık isyan etti baba geliyor işten doğru spora akşam 10 oluyor evde ve kızım uyumuş oluyor ben hem ev işleri yemek kızım arasında artık yetemiyorum bunu söylediğimde ise bir zevkim var onuda çok görüyorsunuz ben ne isteklerimden vazgeçtim 29 aydır bir cafeye gidip arkadaşlarımla çene çalamadım yada kaç aydır bir akrabanın kapısını çalıp nasılsın diyemedim ama hep onun şikayetlerinden debıktım varmı benim eşim gibi mızmız yada bu piyango sadece benimi buldu

Ynt: eşimi anlamıyorum

07/03/2011 17:03:00

Ben artık herkesin bu sorunları yaşadığına inanıyorum yada bir yönden güç almak için böyle düşünmek istiyorum. Biz nasıl aşk evliliği yaptık diyorum kendi kendime. Aşk evliliği böyleyse mantık evliliği nasıl olur acaba?  Nerde o flörtteki heyecan. Görmek için harcanan çaba. Şimdi herşey tekdüze. Yüzüne karşı söylüyorum zaten "sen bana aşık değilsin artık". Bende hiç çenemi tutamam. Bendende kaynaklandı bu durum. Ama kendimede hak veriyorum düşününce. Hayatım 360 derece değişti. Ben bekarken çok rahattım. Şimdi ev çocuk eş. Çok zor geliyor banada. Hem iş yapmak hem çocukla ilgilenip iyi bir anne olmak için didinmek hemde eşe yetmek. Bu arada izinli eşim,görüyor bütün gün halimi. Yeminle sabah 6 da kalkıp gece 24 te yatıyorum. Ve bu bende çok stres yapıyor. Oğlumu çok seviyorum ölürüm onun için ama nebiliyim bu kadar monoton bi hayat... ufff nebiliyim işte. Kendime telkinler veriyorum. Bugünler geçecek herşey daha güzel olacak diye. Yani bir tek sende değil bence herkeste. Herkes biyerlerden yarım... Ya bu deveyi güdücez ya bu diyardan gidicez..

07/03/2011 17:33:00

Sıkma canını kutayında dediği gibi sendekine benzer problemler her evlilikte yaşanıyor. Benim eşimde akşam eve suratı asık gelir yemekte tek kelime konuşmaz ben konuşurum dinlemez ama bi arkadaşı arasa telefonla en az yarım saat konuşur hemde hahaha hihihi, konuşması bitincede surat yine beş karış. Bu durumu bikaç kez dile getirdim konuştuk tartıştık hatta kavga bile ettik ama şunu anladım eşim kadar bende hatalıyım sorun yalnızca ondan kaynaklanmıyorum. Karşılıklı birbirimizden duyduğumuz rahatsızlıkları dile getirdik. Sanırım en büyük sorun farklı dilde konuşuyor olmamız. Yani sevgimizi gösterme şeklimiz farklı, kadınların fedakarlık anlayışı ile erkeklerinki çok farklı, çocuğa olan ilgimizi gösterme şeklimiz bile farklı. Velhasıl ya bu deveyi güdücez yada bu deveyi güdücez.. mükemmel erkek yok mükemmel evlilikte yok. Eşim kavga ettiğimizde hep şöyle der 'her evlilikte mutlaka ufak tefek pürüzler olur eğer yoksa sen o evlilikten şüphe et'..

07/03/2011 17:42:00

offf Allah kolaylık versin canım.çok zor ya.bazen benimkide çok anlayışsız oluyor.

07/03/2011 17:59:00

Erkekler tuhaf yaratıklar :( Anlamaya çalışmak vakit kaybı...Olduğu gibi kabul et geç...Yoksa senden çok şey alıp götürüyor :(

07/03/2011 19:28:00

erkeklerle kadınların evlilikten anladıkları ve beklentileri çok farklı tüm sorun burada.aynı sorunlar bende de var.üstelik 2 çocuk var.anlayacağınız sahne aynı roller başka.konuşsan da kavga etsen de sitem etsen de sonuç değişmiyor.kendimi yıprattığımla kalıyorum.o yüzden artık yalnız yaşıyorum yani kendime göre yaşıyorum onunla ilgili hiçbir plan yapmıyorum beklentim de yok böylelikle sinirlerim de bozulmuyor.

07/03/2011 21:21:00

yanlız değilmişimmmmmmmm:/

07/03/2011 21:21:00

yanlız değilmişimmmmmmmm:/

07/03/2011 21:24:00

nisa06+1

07/03/2011 22:33:00

vay bee,ne kocalar var,dediğiniz gibi hepsi aynı bence, eşimi çok seviyorum ama şu film merakı ve herşeye sinirlenmesi beni mahvediyo,azıcık bi boş vakit bulsa hemen bilgisayardan film izliyo,Allah var çocuğuyla ilgilenir yeri geldiği zaman ama ben istiyorumki Aybüke uyuduğunda bi bardak çay alıp şöyle oturalım başbaşa biraz muhabbet edelim ama yok,ne konuşacakmışız.bide çok gereksiz şeylere bile sinirlenir ve çocuğunu azarlar gibi azarlar beni,2 senelik evliyim ve bu yüzden çok ağladım,çok yıprandım ama şimdi kendime ait bi yaşam kurdum,söylenmiyorum,kızmıyorum,kendi işlerime bakıyorum,kitap okuyorum,böyle daha mutluyum,ozaman o benim yanıma geliyo ve ilgilenmeye başlıyo,fazla üstlerine düşmemek lazım.AŞK DİYE BİŞEY YOK.

07/04/2011 10:28:00

aşk var ama flört ederken var evliylen uçup gidiyor

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...