eşimi anlamıyorum

Ynt: eşimi anlamıyorum

08/17/2011 08:42:00

:(((Çok üzüldüm karmira.Erkekleri anlayabilmek de onların bizleri anlayabilmesi de çok güç!Çok zor günler geçiriyorum aylardır hatta en çok da 3 aydır.Bu problemler yüzünden  eşimle 3 aydır ayrıyız biz.Adli tatil sonrası mahkemeye vericek boşanmak için.Kızım şuan 9 aylık kızım 6 aylıkken bizi yolladı evden.O şidmi keyfinde  rahatında.Her gün dua ediyorum her gün allahım nolur ona akıl fikir ver yuvam kurtulsun diye.Gözyaşlarım bitti tükendi neredeyse.İçim acıyor yüreğim öyle kanıyor ki.Yaşamayan bilemez.Boşanmak çözüm değil ki.Bence bir şeyleir oturup konuşup kurtarmayı denemelisiniz.İnat etmeden birbirinizi suçlamadan.Güzel günlerin hatrına bebeğinin hatrına!Yapıcı ve olumlu şeyler düşün.Benim zor zamanlarımda yakınımdaki insanlar hep, olumsuz şeyler söyleyerek etkilediler beni.İstemiyorsa sen de isteme,çek git evden ya da  koy valizini kapıya o gitsin diyerek.İnsan o zor durumda nasıl davrancağını bilmediği için çevresine çok kulak asıyor.yaşadım ve gördüm şidmi o insanlar ne arıyor ne soruyor ne de umurlarındayım.Olan sana oluyor  kimseye değil.Bu yüzden yapıcı olmaya çalış.Kurtarmaya çalış evliliğini.Olmadı bir süre  kafanızı dinleyin düşünün,sakin kafayla.Zaman her şeyin ilacı derler  bazen evet ama bazen de hayır.Zamanla düzelir dedim zamanla düzelme olmadı.Her gece her an her dakika  her gelen araba sesine cama koşuyorum acaba mı diye,acaba geldi mi diye.Her çalan telefonda her mesajda acaba  o mu diye koşuyorum.Bebeğime her baktığımda  yanan yüreğimi kimse bilemez kimse anlayamaz.Hayat öyleisne zor ki.Akıllı olursan kazanıyorsun ve en çok da politik davranırsan.Evet biz kadınlardan çok şey gidiyor ama savaşırsak buna değer.Savaşmalısın savaşmadan zafer kazanılmaz.Yılma güçlü ol ve kurtar durumunu.Kimseye kulak asma olumsuzluklara kulak asma kendine eşine yavruna ve yuvana bak.Geri kalan kimseyi dinleme.İnsan sinirle öfkeyle çok hata yapıyor  içimde olmadığı kelimeleri sarfedebiliyor.Güçlü ol.bir anlık sinir her şeyi yok etmeye yetiyor.Bir anlık sinirle,saçma sapan insanların sözüyle saçma sapan gerçek olmayan duygularla yapılanların bedeli çok ağır ödeniyor.Şuan geriye dönüşüm olsaydı kimseydi dinlemez olumlu şeyler düşünür yapıcı olur yuvamı kurtarmak içn elimden geleni yapardım.

08/22/2011 23:55:00

Çok düşünüyorum ayrılan arkadaşlarıma bakıyorum,benden daha mutlu değiller,hele çocuk varsa daha da zor herşey,tekrar yeniden başlamak.Bir adamın cefasını sen çekiyorsun, senden sonra karşısına çıkan sefasını sürüyor.Akşamları eşimin eve geleceği saatlerde oğlumun her kapı çalışında baba baba diye koşuşu,babası gelince yüzünde açan gülücükler,birlikte oyun oynamaları o kadar güzel ve anlam mı ki,bu taraftan bakınca tüm kızgınlıklar,kırgınlıklar uçup gidiyor ve ne kadar da anlamsızlaşıyor inatlaşmalar,kadınlık gururu yine yine annelik duygusuna yenik düşüyor...

Çok vahim evliliklerde bazen ayrılmak en iyisi ama bence en son çözüm.Annelerimiz bize göre daha da çok çekmemişler mi,ortadaki erkek dünyası bu üç aşağı beş yukarı herkesin sorunları aynı yolda kesişiyor.Annelerinin ve ailelerin, 'aman sen erkeksin ağlama,aman sen toplma ben toplarım' babalarının'sofra da konuşulmaz' dedikleri,şımarır diye sevmeye,kucaklama çekindiği,karısına hizmetçi muamelesi yaptığı,hatta sırtından sopayı,karnından sıpayı eksik etmediği bir neslin çocukları değiller mi?bu adamlar çoğunlumuz öyle değil miyiz,yine de bri önceki kuşaklara göre bence daha şanslıyız. biz çocuklarımızı öyle bir ortam yaratmalı ve yetiştirmeliyiz ki biraz da olsun bir sonraki nesil daha rahat etsin.

08/25/2011 13:16:00

mrb arkdaşlar.aranıza yeni katıldım. bu sorunlar sanırım biz yeni nesil kadınlarda var.çünkü biz eve sadece para kazanan kocalar değil aynı zamanda bizimle bişiler paylaşan eşlerde istiyoruz.bende 3.5 yıllık evliyim ve 2 ta evladım var bu yıllar bzarfında yeni evlilik hamilelikler derken geçti.bebeklerimin biri 2 yaşında diğeri 10 aylık. iş dolayısıyla başka şehirde yaşıyoruz ve yalnızız. şu gülerde dikkat ediyorum ki biz eşimle belirli konular dışında sohbet edemiyoruz. kariyer sahibide bi adam kendisi. eve gelip çocuklarlada ilgileniyo iyi biri ama... bir boşluk hissi var. bilmiyorum aynı düşünürmüsünüz ama bu boşluk biraz olsun ilgi görmek. fazlamı şımarıkca davranıyorum sizce?zaten biz kadınlar biraz çocuk değilmiyiz küçücük şeylere kanan ve mutlu olan. özellikle duygulara hitap eden şeylere. çiçek,böcek, söz, öpücük v.s. bize bunları verseler biz dahada aşkla şevkle bağlanmazmıyız? ben yanılıyormuyum arkadaşlar? lütfen katılmıyosanız yazın. ayrılan arkadaşıma üzüldüm ama dünyanın sonu değil. 

mrb arkdaşlar.aranıza yeni katıldım. bu sorunlar sanırım biz yeni nesil kadınlarda var.çünkü biz eve sadece para kazanan kocalar değil aynı zamanda bizimle bişiler paylaşan eşlerde istiyoruz.bende 3.5 yıllık evliyim ve 2 ta evladım var bu yıllar bzarfında yeni evlilik hamilelikler derken geçti.bebeklerimin biri 2 yaşında diğeri 10 aylık. iş dolayısıyla başka şehirde yaşıyoruz ve yalnızız. şu gülerde dikkat ediyorum ki biz eşimle belirli konular dışında sohbet edemiyoruz. kariyer sahibide bi adam kendisi. eve gelip çocuklarlada ilgileniyo iyi biri ama... bir boşluk hissi var. bilmiyorum aynı düşünürmüsünüz ama bu boşluk biraz olsun ilgi görmek. fazlamı şımarıkca davranıyorum sizce?zaten biz kadınlar biraz çocuk değilmiyiz küçücük şeylere kanan ve mutlu olan. özellikle duygulara hitap eden şeylere. çiçek,böcek, söz, öpücük v.s. bize bunları verseler biz dahada aşkla şevkle bağlanmazmıyız? ben yanılıyormuyum arkadaşlar? lütfen katılmıyosanız yazın. ayrılan arkadaşıma üzüldüm ama dünyanın sonu değil. 

08/26/2011 20:53:00

mumy sadece öpücükle,çiçekle olucak iş değil bu,anneler ya da genel oalrak kadınlar olarak vin yükü hep bızlerın üzerınde,erkeklerd e bi işin ucundan tutup yükünü azaltmadıkca hayatın,böyle mutsuz kadınlar hep olucak.
   bugün eşim işten gelınce bı yandan kızıma yemek yedırmeye bı yandan da ona yemegı getırmeye çabalıyordum.akşama kadar koştur koştur işi bitmiş ben en sonunda patladım,sen de bı işin ucundan tut dedım.mırın kırın ettı,sonra şöyle dedım, ''evde baban gbı takılmak ıstıyorsan,annen gbı bı kadınla evlenmelıydın''..hem hızmetcılık,hem bakıcılık yapıcak ve hep mutlu numarası yapıcaz,azar işitcek ezık bı kadın...hem bagımsız,kişilikli bırıyle evlenıp hem de evde ıslerın tıkır tıkır yurumesını bekleyemessın dı mı? atasözü gbı laf ettım nıhohaa dıye güldük sonra ama ben ciddıyetımı bozmadım tabı=)
   eşim bana cok yardımcı olan,olmaya çalışan bırıdır,ben bıle bunu yaşıyorsam vay dıger annelerın halıne...allah herkese kolaylık e sabır versın..

08/26/2011 22:54:00

Tatlım bence sen bu adama pek fazla sorumluluk vermemişsin , tahminimde yanılmıyorsam tez canlı birisin , herşeyi kendin üstlenmişsin .. sen  evin içinde mücadele ederken eşin kendi hobisinden hiç taviz vermiyor  , aşk, sevgi hele birde evlilik karşılıklı fedakarlık ister..
   Bence senin bu gidişe bir dur deme zamanın gelmiş, biraz kendine zaman ayır kendin için bişeyler yap veya eşinin senin için bişeyler yapmasını iste , yapmıyormu tekrar iste yılmadan iste ama yaparmısın değil ! şuraya gidelim buraya gidelim yağla balla istediğini yaptır .. birlikte zaman geçirin paylaşımlarınızı çoğaltın ..
   Bu işler zor işler erkekleri anlamak ta bir o kadar zor , ama ben senın yerınde olsam patlarım herşey benım üstümde olucak bıde adam eve patates alırken ofluycak pufluycak
fazla yüz verme sen bu adama yaa !!! 

09/05/2011 01:51:00

selam, siteyle yeni tanıştım, başlıgı görünce yazma ihtiyacı hissettim..
bu ay evliliğimiz 2. yılını doldurucak, eşim.. ben.. artık farklı insanlarız ama itiraf etmeliyim ki en cok ta ben..

okul biter bitmez hemen özel bi şirkette çalışmaya başladım, eşimle orada tanıştık, biraz çıktık sonra birlikte yaşamaya başladık çokta geçmedi hemen evlendik. tabi buldu güzel kızı kaptı hemen ( bu onun lafı) hersey cok aceleye gelmişti neden öyle oldu niye hemen evlendik niye birbirimizi biraz daha iyi tanımadık ikimizde bunun nedenini bilmiyoruz. birlikteliğimizin 11. ayında evlendik.
hemen evlendim hemen hamile kaldım bebeğimiz bitanemiz bütün dünyamız hatta benim tek yaşamm pınarrrım dünyaya geldi. buarada hamileliğin 7. ayında işten çıkarıldım, buarada bide düğündü evin eşyalarıydı falan derken dünya kadar borcunda içindeyizz bizzat:)
oğlum sevgilim şuanda 14 aylık ve ben hala çalışmıyorum hem uygun iş yok hem oğlumu kayınvalıdeye bırakmak zor geliyor zaten o da pek heveslisi değil gibi davranıyor.

bekarken görüştğüm bir dünya arkadasımın su an yasadıklarından emin bile değilim:) biri muhabbeti bıçak gibi kesti tüm girişimlerimi tüm özlemlerimi ve tüm yakarışlarımı kopardı attı biri erkek oldugundan dolayı eşimin görünmez fakat hissedilir gazabına ugradı hiç kıskanılası olmadıgı halde, biri zaten öbüründen dolayı arkadasımdı onu sallamamaya calıstım aslında, biri kendi ilişkisi hiç düzgün gitmediği için ben mutlu anlarımı paylaştıkca yanlıs bişeyin içinde oldugunu ona hatırlattıgımı düşünüp laf soktugumu falan sanarak benden uzaklastı ve bu durumdan oldukca uzun yani onun için oldukca uzun bir süre kendimi kötü ve düşüncesiz hisetmeme neden oldu.biri tamamen habersiz evlenmiş hatta yine facebooktan gördüm fotografını tamamen koptukk gitti.. daha cok birrii birii...
yani dertleşecek kimsede kalmadı. aslında bitane var ama onunda suan benim mutluluğumu gercekten istediğine pek inanmıyorum..
aslında iyi biriyim, yani kimse kötüyüm demez heralde ama iyiyim işte,
artık gezmeler tozmalar yok, para yok alışveriş yok, saatin hiç öneminin olmadığı uzzuun sohbetler kahve keyifleri yook, tuttku yok
hoşgörü yook, tolerans yok
sıkıntı çokk, borç çook, aşk muammaa:) arada sırada biraz göz kırpıyor
eşim öyle sabit kii her konuda hemen her konuda her kim olursa olsun onunla tartıştığına pişman olabilir bazen öyle iyi bilirki bastırır.  bazen bilmesede kendine öyle güvenirki bastırır.  bazen de öyle inat eder ki senin anlattığından bi hayli uzak başka anlamlar yakalayarak kendini haklı gösterecek malzemeyi yaratır: beni sinirlendirir. ben sinirlenince öfkeden deliye dönerim ve agzımdan çıkanı kontrol edemem ve kolaylıkla ona haklılık maalzemesi veririm. uykum geldi yarın devam edicem..

09/05/2011 15:01:00

ersagun ne güzel sevmiş aşık olmus evlenmişsiniz bir ömür boyu daim olsun. ben yazdıklarını okuyunca direk aklıma senin sıkıntıların borclarınız ve işi bırakıp eve kapanmandan dolayı bunaldıgın için böyle hissettigini düşündüm. esinden büyük bir sikayetin sorunun olmamıs (umarım öyledir) bu geçici ve belli bir dönem hemen hemen bütün anneler az
 cok yasıyor.
     eskiden görüstügüm ve samimi oldugum arkadslarımdan o kadar uzagım ki onlar işe gidip geliyolar zaten konustukları sacıma düz fön mü ceksem maşa mı yapsam; tırnagım kırıldı; sevgilimle suraya buraya gittik vs vs konusuyorlar bende bugun su yemegi yaptım keremle parka gittik ay daha toz alıcam falan filan :) durum böyle yani sanki ortak noktamız kalmamıs gibi oluyor..

09/05/2011 15:24:00

işte öyle.. eşimi anlamıyorum evet
eminim bunuda okuyacaktır görecektir, çünkü bana özel hiçbirşeyim yok bana karşı bi güvensizlik ve kıskanclık içinde sürekli birşeyleri kurcalar durur önceden daha çoktu bu tutum şimdilerde öyle değil ama öyle olmasını gerektirecek bir durum yok 7-24 evdeyim ve kimseyle görüşmüyorum.. işte binde bir biriyle oturup muhabbet etsem kız kıza ne konustunuz ee baska ne yaptınız diye sorgular durur. arkadaslarımı sorgular genellikle yargıladıgını hissettirir.. namus ahlak vs.. takıntı derecesinde dilindedir. sanki karsısındaki namussuzmuş gibi bi izlenim verir konusmaları.. bazılarının serbest hayatları onun için aile içinde bile dalga ve ayıplama konusu olur cogu kez.. ben yadırgadıgımda sana yakıstıramıyorum dediğimde ise, yalan söylemiyorumki dogru bu böyle sen yanlıs anlıyosun der..gözümden düşer,,,,
eşlerin birbirinin gözünden düşmesi var olan imajını yitirmesi gercekten en önemli sey bence.
biliyorum bende onun gözünden düştüm kalbinden düştüm asla zannetmıyorum bana hala asık oldugunu.. eve geldıgınde suratım hep asık buna engel olamıyorum kontrol edemıyorum. herseyden memnunıyetsızım hiçbirşey bana keyif vermıyor artık. sorun evliliğimizdeki problemler degıl sadece tabıkı biraz da benim hayattan kopmam sürekli eve kapanmam falan. depresyondayım belkıde.
canım sıkılıyor desem anneme git der.. ailesini seviyorum iyi insanlar fakat ... olmuyor işte.. o kadar farklıyız ki onlarla.. şakaları, muhabbetleri, alışkanlıkları.. kayınvalidem eminim içinden hep oglunu haklı görüyor bana karsı biraz yapmacık çünkü oğlu için sürekli o hiç öyle değildi aslında öyle yapmaz ama o çok sabırlıdır falan der. ben onun gözünde biraz gecımsızım galiba, biraz da akılsız saf.. çünkü içim neyse dısımda o .. bişi oldugunda bazen kayınvalide oldugunu unutup gidip ona dert yanıyorum üzülüyor bunu görüyorum ama ogluna.. kendini satmayı bilen zeki politik kadınlardan olmayı isterdim... ama beceremiyorum..
birlikte biyere cıktıgımızda ne bilim bi cay içmeye falan hep annemleri de alalaımmı der eğlenmek için hep onlardan birine ihtiyac duyar, belki haklı kocamı sıkıyorum sürekli surat asıyorum sürekli yaptıgı seyleri eleştiriyorum ama benimde tahammül edemediğim seyler var ve engel olmaıyorum onun bana gösterdiği yüzünden aslında farklı olmasına.. bi kere çok rahat.. dünyaa yansa bir bağ samanı yanmaz.. bende bir o kadar titizim. evde tamir edeilecek bir sürü sey var ufak tefek hepsi duruyor öylece söyle söyle ,, hiçbizaman yapmıcam hayır demez hep hallederiz der ama cok nadirdir elini sürüpde sorunsuzca bişey halletiği..dişlere taktım benim takıntım oldu bu yatarken dişlerini fırcala demekten artık utanıyorum gercekten utanıyorum ama o söyletmekten hiç sıkılmadı, dişlerini fırcala hadi lütfeen duş al falan bunlar söylenecek sey mi Allah askına yada söyletilirmi böyle seyler???  birde kızıyor ben cocukmuyum diyor
rahat bi adam öyle alısmıs..
çok sey var aslında, tuhaf olan ..
çok alıngan mesela, evlenmeden önce hiç böyle değildi
terapiyede basladık bi seans gittik ama netice alabilecegimizden emin değilim çünkü adam sabit. kendini mükemmel falan sanıyo. sorunsuz oldugunu bütün sorunun benim zilliliğimden kaynaklandıgını düşünüyo. özgür kız ekosu yapma bana diyo. surat asıklıgımdan bahsettiğinde doktor bunun üstüne gitmemesini neden suratın asık gibi soruların beni daha öfkelendirebilecegını söyledi bunun yerine yanagına dokun sen gülümse yada sarıl falan dedi. ama yaklasık 3 hafta olucak gideli 3 haftada 50 kere noldu niye suratın asık gene deyip durdu.. sinir oluyorum ben bunu kontrol edemıyorum ki elimden gelmıyor. yapmacık olamıyorum.
maddi sıkıntılarımız aldı basını gidiyor evlendiğimizden beri kendime bir iğne almadım ama benim dısımda herkes cok rahat.. ailesinin hiç bir destegı olmadı evlendiğimizde zaten onlardada yoktu hiç. dünyanın borcuyla evlendik şimdiki aklım olsa böyle olmazdı tabi..
annesi yeri geldi bazen aldıgım 20 - 30 lirayı borc olarak geri aldı gücüme gidiyor tabi bazı seyler ama dediğim gibi kötülüğüne değil tamemen farklı olmamızdan kaynaklanıyor bizde alınmaz geri bizimkiler olsa asla istemezde..
bi keresinde annesi oğlum evlenir kendi evini düzer benimkinide düzer demiştim ama olmadı dedi ben şook ! yani böyle bir beklenti içinde olmasına şaşırmıştım çok...
yani böyle iştee
ama ben inanıyorum ki her evlilikte vardır pürüzler eger bi evlilik iyi gidiyorsa biri ben olmaktan vazgecmıstır bırı alttan alıyordur mutlaka.. eger iki kiside benlikten vazgecmıs biz olabilmişse ki bu bana biraz imkansız gibi geliyor o zaman heralde tadından yenmez ama kötü kalpli bir cadı her an bu tatlı uykudan uyandırabilir.. benim istediğim benlikler korunsun ve kabul edilsin bence en saglıklısı bu.. ve sorunsuz sonsuz olabileni..
ben ne yapmalıyım nasıl davranmalıyım kendimi nasıl telkin etmeli kendime nasıl gelmeliyim. cocuguma bu sorunlarla iyi bir anne olamam diye korkuyorum.. ??????

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...