eşimi anlamıyorum

Ynt: eşimi anlamıyorum

09/05/2011 15:38:00

teşekkürler seldakerem,
tabiki bu durum karamsar olmama bunalmama belkide suanda depresyona yol acıyor ama reel yasanan seyler de var yazdıgım gibi..
bunları düzeltmek için neler yapabilirim sık yasanan tartısmalarımızı nasıl tersine cevırebilirim onu bilmiyorum.. 

09/05/2011 15:39:00

ve onun bu tutumunu nasıl değiştirebilirim ???

09/05/2011 15:46:00

anladıgım kadarıyla esin tutucu ve sabit fikirli bir insan ailesiylede kültür veya yasam tarzı olarak farklısınız. insanları oldugu gibi kabul etmeye calıs pozitif düşünmeye calıs. hiç kimse dört dörtlük degil hiçbir evlilik dört dörtlük degil. yeri geliyor kendi annemizle babamızla arkadasımızla kardesimizle anlasamıyoruz uyusamıyoruz kavga ediyoruz tabiki eşimizlede kayınvalidemizlede bu durumlar olacak ama alttan almaya empati kurmaya bazen görmezden duymazdan gelmeye mecburuz hepimiz. yoksa hayat cekilmez
 onu kafaya tak bunu düşün onu düşün zaten kendi derdimiz problemlerimiz bize yetiyor fazlasına hiç gerek yok degil mi. benim bazen bikaç gün hiç evden cıkmadıgım oluyor sıkılmıs bunalmıs oluyorum.kendimi yalnız hissediyorum ama cıkıpta bir arkadasımla görüşüp 2 muhabbet ettimmi keyfim yerine geliyor.yani ufak seyler havamı degiştirmeye yetiyor belki sende biraz kendine zaman ayırabilirsen kv ye bırakıp mesela iyi gelir. problemlere degil cözüme sana ne iyi geliyorsa ona odalan canım 

09/05/2011 15:53:00

benim evliliğim yeni sayılır, o yüzden belki de akıl vermem doğru olmaz ama içimden geldi yaziim dedim. ebnimde eşime çok kırılıdğım içimin soğuduğu anlar günler olmuştur (2 yıl da nişanlılık sürecimiz olmuştu) öle zamanlarda ben hep ilk günleri beni ne çok sevdiğini evlenmek için ne kadr uğraştığını aklıma getiririm o zmn yazdıklarını okurum o zamanlardaki gibi hissetmeye çalışırım. sevgi bitmediği sürece hala kurtarılacak şeyler var bence. yanlız şunu söliim maddi problemler evlilliği gerçekten çok yıpratıo hele kadın anlayışlı ve kucaklayıcı olmazsa, öle bile zor. babam hep açlık kapıdan girince aşk bacadan çıkarmış derdi.

09/06/2011 00:00:00

meraba esmosk valla iyi fikir:) tüm gün evden cıkmayan zaten cıksada sosyalleşme imkanı bulamayan biri için güzel bir öneri buluşabiliriz aslında bir öğle sonrası herhangi biryerde bir yemek yenir bir kahve içilir hatta cocuklarla birlikte ne güzel olur:)
şimdi düşünüyorum da birdaha dünyaya gelseydim eger hersey bastan cok farklı olurdu zaten de, bazen tekrar onunla evlenirdim dıyorum bazende hiç tanımamıs olmayı diliyorum. ne bilim benim ruhum biraz karısık eşim söz konusu olunca:) beni sinirden çıldırtıyo ama bazende şefkatten sevgiden sarıp sarmalayasım geliyo
dediğin gibi ekangal, maddiyat sadece maddi problemler bile bir evliliğin çatırdamasına neden olabiliyo çok üzücü ama gercek bu :) kadın idare eder kadın herseyden önce annedir zaten sabır demektir ama üzerindeki yükler arttıgı vakit eeehh yeter artık diyosun işte sabrında kalmıyor hoşgöründe karsındaki insanın yapabilirliğine olan inancın güveninde..
ben eski günleri hatırladıgımda daha cok üzülüyorum :(
eşim benim dünyanın en mutlu insanı olacagımı bunu hakettiğimi söylerdi:)) şimdi bakıyorum da dünyanın hayal kırıklıkları içimde :) ama yinede bir yol açmaya çalısıyoruz ikimizde..hafta sonu yine terapiye gidicez bakalım...

09/06/2011 13:48:00

ben avcılardayım..katılacak en az 5-6 kişi olsa herkes nerede oldugunu yzsa ve herkesin ortak noktasında buluşsak..

09/06/2011 14:28:00

kocamı  iade etsemmmmmmm,garanti süresi dolmadı ama fişini kaybettim alırlar mı acep ?

09/06/2011 19:03:00

mümkünse gelen melen olmasın,(sözüm meclisten dışarı) eşşek bile aynı çukura iki defa düşmezmiş bi kere bi haslt ettik evlendik eldekiyle idare edelim bari ;)) ve gelmeyi öyle isterdim ki İstanbulda olsaydım...Ah İstanbul seni  ne çok özledim :(

09/06/2011 20:16:00

mrb arkadaşlar. bende iki çocukla biri 2 yaş. biri 10 aylık beraber bilecikte yalnızım
eşim dr. olduğu için çok yoğun çalışıyo. bende tabiki evde tıkılı kalmak zorundayım.2 çocukla bir yere gitmek mümkün değil. zaten pek gezilecek yeride yok.küçük bir yer.
ersagun üzülme bugünler geçer
zaman zaman aynı duyguları bende hissettim ama sanırım bunaldığımız için dahada yoğunlaşıyo. arada dışarı çık buluşmayı ayarlayın rahatlarsın. bide sanırım mutlu olmanın yolu herkesi olduğu gibi kabul etmek.

09/06/2011 20:40:00

1976_mumy kesinlikle katılıorum yazdıklarına, başarmak zor ama herkesi olduğu gibi kabullenmek de anahtar

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...