Alternatif kahvalti ( yulafli)

06/25/2012 06:24:00

Sabahlari kahvalti sorunsali yasiyorsaniz degisik bir alternatif hazirladik ve sunariz:)

Ceyrek elma

2 yemek kasigi yulaf

Yarim cay kasigi tarcin ve keci boynuzu tozu

1 tatli kasigi pekmez

1 caykasigi tereyag

Muzun ucu

Ceviz ve kaju yada findik

Yapilisi;

Yulaflari sicak suda eriyenedek bekletiyoruz. Meyvalari ve tozlari ekleyip ustunede cevizi ve pekmezi ekleyip karistirip yedirebilirsiniz. Kalan olursaki sanmam siz yersiniz:))

Afiyet olsun

Asyaysu:)

Ynt: Alternatif kahvalti ( yulafli)

06/25/2012 11:17:00

Selam.çok güzel bir tarif.eline sağlık.yulaf dediğin yulaf unumu yoksa yulaf ezmesimi yulaf kepeğimi onu anlayamadım .

06/25/2012 12:11:00

yulaf unu mu yulaf kepeği mi aysu?

-gülşah

06/26/2012 19:22:00

Yulaf ezmesi kullandim. Unuyla cok lapa oldu sevmedik onu:)

08/17/2012 11:23:00

Ben de yulaf ezmesi aldım oğluma ama, robotta iyice incellttim öyle koymaya başladım yeni yeni çorbasına, yoğurduna. Bir de Milupanın 7 tahılını seviyor oğlum kahvaltıda onu koyuyoruz çoktan beri tavsiye ederim.

10/29/2012 17:21:00

ben bunu biraz farklı yapıyorum. yulaf, elma, armut ve muzu pişiriyorum. içine tarçın, pekmez ve çekilmiş cevizle yediriyorum. bazen de değişiklik olsun dersem, bu karışımı yoğurda ekleyerek öğlen ara öğünü olarak veriyorum.

10/30/2012 09:06:00

bu aralar oğluşum çok iştahsız kahvaltılarımız hep yarım kalıyor bir de bunları deneyeyim bakalım sevecek mi, teşekkürler paylaşıma :))
bayram öncesi izin alıp tatili birleştirdik, ev dışındaydık tüm yeme ve uyku düzenimiz bozuldu, had safhada huysuzlaştı tekrar düzen oluşturma çabalarındayız...

10/31/2012 21:04:00

aktivia dişlerden ya da bayram dolayısıyla alıştığı düzenin bozulmasındandır huysuzluğu.. benim kızım huysuzlanmasa bile, dişleri iştahını etkiledi 2-3 güdür. ama bugün yine eski haline döndü, bebekler düzeni seviyorlar, hemen döner eski düzenine.

11/01/2012 10:27:00

Summertime muzudami pisiriyorsun? Ve kahvaltidami veriyorsun?

11/01/2012 20:49:00

evet önce az suda yulafı pişiriyorum sonra içine minik elma-armut-muz ya da diper meyvaları atıyorum o an ne bulursam. elmayı filan rendelediğim de oluyor. hep aynı kahvaltı çeşidini vermekten ben bıktıysam bu bebe hepten bıkmıştır diye düşünerek, kahvaltıda veriyorum. dediğim gibi arada yoğurtla karıştırarak ara öğün olarak da veriyorum ama genelde yoğurdu sade vermekten yana tercihim. sen de dene belki bebeğin sever.

11/01/2012 21:22:00

yulaf kepeği almıştım ben onunla yapılamaz mı

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
 BICIRIKLARA YEMEK TARİFLERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...