İZMİR'DE YAŞAMAK?

08/03/2010 18:59:00

Merhaba arkadaşlar!İzmir'in ilçelerinden birine tayinimizi istemeye karar verdik; fakat nereye????
Karadenizden geleceğiz ve hiçkimseyi tanımıyoruz, öyle detaylı bilgimiz de yok. Bir düşügerçekleştirme isteği bizimkisi. Herkesin yaşamını sürdürme hayalihurduğu birşehir vardır ya,İzmir de bizim kentimiz.
Sorum İzmirli annelere.Hangi ilçe olabilir? Eğitimseviyesi yüksek, denizkenarı,maddikoşulları çok zorlamayacak....(çok mu şey istedim:)))Bebeğimizle yaşayabileceğimiz bir yer....Fakat neresi????
En iyisini yaşayan bilir...Önerilerinizi ve yardımlarınızı merakla bekliyorum

Ynt: İZMİR'DE YAŞAMAK?

08/03/2010 19:51:00

seferihisar,foça,aliağa,urla,gümüldür,çeşme,çiğli :) hangisini isterseniz artık...

08/03/2010 20:33:00

çiğli şehir merkezine uzak gelir urla gümüldür istediğiniz koşullara uygundur

08/03/2010 20:36:00

maddi koşullar açısından Çeşme'yi düşmenizi tavsiye etmem.Benim ilk tercihim Foça olurdu herhalde.Şehir merkezine ulaşmak en fazla 50 dk.İkinci alternatifimde Urla olurdu.

08/03/2010 20:37:00

İzmirde yaşam hem çok keyifli hemde cebi zorlamıyor.Karşıyaka'da çok rahat çocuk yetiştirebilirsiniz.Hem sahil,parklar bol hemde eğitim seviyesi yüksek.işiniz için şehiriçinde olmanız gerekirse ben Karşıyakayı söyleyebilirim...izmirin heryeri cennet gerçi!

08/03/2010 20:40:00

metropol ilçelere tayin olma şansınız varsa bende kesinlikle Karşıyaka derim.

08/04/2010 10:59:00

Urla' da yasayan bir arkadas yasiti olmadgi icin yalnizlik cekiyordu. Candarli tarafi guzel. Nedir beklentileriniz? Civil civil bir yer mi ariyorsunuz? Sakin mi? Sinema tiyatro etkinllkleri olsa da olmasa da olur mu? Buradaki yorumlar, daha fazla ayrinti vermezseniz pek isinizi gormeyecek gibi geldi. Orn, kres beklentiniz var mi?vb.

08/04/2010 11:40:00

Tirede oturuyorum gayet şirin ve güzel bir ilçe. İzmire 80 km uzaklığında. Ulaşımı oldukça kolay, pazarı ucuz (köylülerden organik pek çok şey bulunabiliyor), insanları sıcak bir yer burası. Tek eksiği deniz yok ama en yakın denize (selçuk-pamucak) yarım saat falan uzaklıkta. Sineması ve Üniversitesi (MYO) mevcut. Modern bir yer sayılır. Başka soracağın soru olursa yanıtlayabilirim.

08/07/2010 09:49:00

Merhaba, 

Ben Urla'da Kalabak'ta oturuyorum, Urla'dan önce Zeytinalanı mevkii var biraz daha ekonomik ve deniz kenarı bir yer. Zeytinalanı'na kadar tek otobüsle İzmir'in merkezine ulaşım var. Zeytinalanı'ndan sonrasına Urla otobüsleri gidiyor. Onlar iki bilet, nispeten daha küçük, daha az sıklıkta ve daha kalabalık oluyor otobüsleri. Ulaşım için sadece araba kullanıyorsanız o zaman Urla'yı ve Kalabak Mahallesini düşünebilirsiniz. Bahçeli ve müstakil evler için Urla pahalı. Kalabak Mahallesi biraz daha fazla seçeneğin olduğu genelde İzmir'in yerlilerinin oturduğu eski bir semt, daha mahalle kültürünün olduğu, komşuluğun olduğu şirin evlerle dolu bir yer. Zeytinalanı semt olarak Türkiye'nin her yerinden göç almış, maddi imkanları daha kısıtlı ailelerin oturduğu bir yer. Öğretmenseniz tabi ki branşınıza bağlı olarak açılacak yerler değişir ama İzmir'in merkezine gitmek bence çok akıllıca değil. Hem öğrenci profili daha karışık hem de ulaşım sıkıntılı ve kalabalık. Tabi şehir insanıysanız o ayrı ama İzmir kültürünü en güzel yaşayabileceğiniz yerler Urla gibi küçük sahil kasabaları ve çevresindeki yerlerdir. 

Otobüs ulaşımı için http://www.eshot.gov.tr/ 

İyi şanslar şimdiden :)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
İzmir Nurturia Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...