İçimdekiler birikti kimseye anlatamıyorum

<1234>
03/02/2011 13:27:00

öyle doldum ki artık hayattan zevk alamıyorum bir yanda ev işleri çocuk koca dünya kadar sorun bir yanda babam ve eşi öyle sıkıştım kaldım ki arada yeter diye bağırmak istiyorum insanlar ne isterler neden herşeye karışırlar yada laf sokmaktan ne zevk alırlar bilmiyorum ama sanırım sabrım son sınırlarında az kaldı patlammak için büyüktür deyip herkesin kahrını çekiyorum sonunda ben hasta olucam

Ynt: İçimdekiler birikti kimseye anlatamıyorum

03/02/2011 13:29:00

bir çocuk doğurdum aman allahım herkes başıma prof kesildi yada pedagog kendi yaptıklarına bakmazlar nedense hep çevresini eleştirirler ve kırk kez aynı lafı söylerler

03/02/2011 13:38:00

Keşke bir yardımım dokunsa.Bazen bende sıkılıyorum iş ev çocuk evde kayınvalide :(
Paylaşmak içindekileri dökmekte bazen rahatlatır insanı

03/02/2011 15:18:00

canım benim, üzülme,
sen evine, çocuğuna sağlam lazımsın.

şunu unutma, hiçkimse çocuğuna senden daha iyi bakamaz, senden daha hassas düşünemez..

sen 2 yıldır Duru'ya, elinden gelen en iyi şekilde annelik yapıyorsundur eminim,

Elbette başkalarının da tecrüübesi var, belki sana bunu uygun olmayan şekilde de olsa aktarmaya çalışıyorlardır.

Sen onların seni üzmesine izin verme, tamam de, ama kendi yolunda ilerle..
Yani ben en azından öyle yapmaya çalışıyorum. Ben de benzer bazı problemler yaşadım, ruh sağlığı bile etkilenebilecek boyuta geliyor insan..

Birçoğumuz benzer dertler içindeyiz, paylaşmak istersen yaz.

istersen özelden de yazabilirsin,
Sevgiler,

03/02/2011 16:54:00

sağolun arkadaşlar içimden vara yoğa ağlamak geliyor 2 sene boyunca 1 dk kafamı biraz dinlemek istedim ama ne mümkün insanlar bana yardımcı olmakyerine köstek olmayı görev bildiler annemi kaybedeli 5 yıl olucak tek başıma herşeyi yeterim sandım ama ne mümkün altından kalkmaya çalıştıkça dahada yıprandım anne olarak en iyisini yapmaya çalışıyorum bir anne kimseden daha fazla düşünemez yavrusunu bunu birde insalarımız anlasa akıl vermek fikir vermek bir yere kadar ama emrivaki gibi insana laflar sokmak bunları kaldıramıyorum bazen şöyle olmaıs gerek böyle olması gerek evet bende biliyorum ama bazen olmuyor işte ne kadar çabalarsan çabala bazen senin değiştirmeye çalıştıkların değişmiyor

03/02/2011 18:15:00

Bugün ben de anneme "ben zaten bebeğimin iyiliğini düşünmüyorum değil mi!" dedim. Sürekli bir kıyaslama, onu yap, şunu yap. Özellikle Yağmur'a 1,5 yaşına kadar ben tek başıma baktım ama kimse bunu anlamıyor, ben artık takmıyorum, burada arkadaşların desteğiyle de hayata tam gaz devam ediyorum. Tüm bu yoğun ve sorumlulukların arasında bir de onlarla uğraşamıcam doğrusu. Sen de umursama, patlayacak gibi olduğun her zaman da buraya yaz, gerçekten ciddi faydası oluyor.

03/02/2011 18:31:00

sağolun ayşegül hanım ah ah şöyle bir açsam ağzımı ne var ne yok dökücem ama bakalım 2 senedir susuyorum bakalım bir gün elbet dışa vurucam az kaldı ne acı ki kendi ailemle eşim arasında kalıyorum ve tek kelime edemiyorum çok zor ya herkesi idare etmek

03/19/2011 22:17:00

Havalar da kötü olup insan çocuguyla disariya temiz havaya da cikamayinca iyice bunaliyor. Ben de esime ve aileme su an kendimi kendim gibi degil kizima bagli gibi hissediyorum onsuz tuvalete bile gidemiyorum, her an aklim onunla ve beynim hic dinlenemiyor insan bazen kacip gitmek istiyor dedigimde kimse beni anlayamadi. aslinda tek istedigim sadece 1 günlügüne yada birkac saatligine de olsa sadece ben olmakti. kizimin annesi, esimin esi degil de yalnizca ben! Kendime soyle bir care buldum, sabah esim kalkmadan sabahin köründe yürüyüse cikiyorum. esim ve kizim uyanmadan da dönüyorum :) allahim bu nasil güzel bir hismis! Uzun zamandir böyle bir mutluluk yasamadim. Bana da bir sürü laf ettiler, kendi annem bile nasil bakiyorsun sen bu kiza diye laf söyledi bir süre sonra takmamaya basladim, gel sen bak 7 gün 24 saat dedim. Ben size baktim ya bidi bidi tabii ama olsun ben diyecegimi dedim. Kayinvalidem sagolsun isim oldugunda kizi ona birakiyorum bazen birkac saatligine bakiyor ama aklim hep onlarda çünkü kizi almaya geldigimde hep bi ay kiz seni cok aradi, arkandan agladi, kapiya gitti anahtar elinde seni bekledi diyip duruyo. kötü bir niyeti yoktur biliyorum ama iste sanki kizima kötülük ettim biraktim gibi hissediyorum. Bu yuzden bu yuruyus isi bana iyi geldi. Hem aklim biraz bosalinca kizla da daha kaliteli zaman gecirebiliyorum. Sizin de esiniz sabahin korunde ise gitmiyorsa tabii, size de tavsiye ederim. Insan bakkala bile gitse yine de bir rahatliyor :)

03/20/2011 21:22:00

kv ne güzel diyor. kızının sana ihtiyacı olduğunu seni özlediğini sensiz duramadığını ifade etmiş. bence bu kelimelere sevinmelisin. benim ki olsa açlıktan seni aradı der:)))

03/20/2011 21:25:00

oooo 3 aylikken ben zaten kimseye birakamiyordum 5.5 aylik olana kadar bi basima baktim bi annem geldi ilk ay 20 gün kaldi onun disinda esimle ben hep ilgilendik, yemege bile cikamadik basbasa yada ne bileyim kuaför olsun, market alisverisi olsun hicbirsey yapamadik. ne zaman sütten kesildi o zaman 1 saat 2 saat kalmaya basladi kizim onlarla. simdi daha da buyudu ya daha rahat kaliyor.

03/20/2011 21:31:00

ilerde bunların hepsi yapılır. markete de gidilir kuaföre de yemeğe de ama bebeklerimizin bu halleri bi daha geri gelmeyecek.

<1234>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...