haftada birkac gun gelebilecek gundelikci

Ynt: haftada birkac gun gelebilecek gundelikci

05/21/2011 19:11:00

Nilhancim aradim simdi, kadin bahcelide olsun diyormus, onunda ik cocugu varmis, cocuklari okula gonderip gidecegi yakin bi yer istiyormus :(

05/21/2011 19:57:00

Niloş, bulduğun zaman benim de haberim olsun.. Ben de bakarım senin için (tabii kendim içinde malum dipdibe oturuyoruz.) Hafta sonu sen benim kıza bakarsan ihtiyacım olduğunda, ben de senin oğluşa bakarım :))))))))))))))))))))))))))

05/21/2011 20:07:00

kız sen yıldız da diil miydin?

05/21/2011 20:54:00

bizimki insaflı, 70 e geliyor hala:)

05/21/2011 20:55:00

günlüğü 70 yani

05/21/2011 21:51:00

70'e geliyorsa ayda 300 nasıl veriyorsunuz? Orasını anlayamadım ben?

05/21/2011 21:54:00

haftada 3 gün geliyor benim aylık maaşlı çalışanım yani. boşta kalan günler salı ve perşembe de 70 e gidiyor gündelikci olarak.

05/22/2011 09:19:00

anneyazarım canım kızdın sen bu aylık 300-400 işine belli:))) tatlım benim kadın günlük 80 tl istiyodu. banada haftada bir geliyordu sonra bizim siteden arkadaşlar aylıkçıyla anlaşmışlar. Bunu bende eve gelen yardımcımda duydu. Diğer arkadaşlarla konuştuk kaç lira diye üç komşum bir kadını ayarlamışlar hergün birine gidiyor sırayla aylık 330 kişi başı veriyorlarmış. Benim kadına sordum ne istersein haftada iki gelmeye oda düşündü 400 + yol parası dedi bende tamam dedim ve bir başka komşumla başladık. Aylık 800e haftada 4 kez iki eve geliyo diğer boş günlerinde de çarşamba ve cumaları başka yerlere günlük 80e gitmeye devam ediyor. Kadınında işine geldi çünkü paraya ihtiyacı var haftada da 6 gün cam halı koltuk ağır işleri yapmaya artık gücü yetmez olmuştu şimdi hatfada 4 bize geliyo ama iki evlik işi oldu bide biz onu zorlamıyoruz kendi bi düzen koydu o şekilde gidiyo halı cam koltuk duvar sayısı 4 evden 2 eve düştü iş yükü yarıyarıya azaldı. bana her gelişinde bi iş yapıyor. Bir gelişinde ütü ve sil süpür yapıyp gidiyo diğer gelişinde cam ve sil süpür sonrakinde halı ve sil süpür sonrakinde ütü ve sil süpür yapıyor. Her geldiğinde evi süpürmek silmek banyolar mutfak tezgah ocak ve evin genel toz alma işi sabit onun üstüne başka şeyler yapıyor.
 Dediğim gibi iş yükü yarı yarıya indiği için kendini zorlamıyor eskisi gibi yorulmuyor ama düzenli para akışınıda sağlamış oluyor. Satı bana üç senedir geliyor. ama bu şekilde haftada 2 çalışmamızın eylülde senesi dolacak ve zamlandırıcaz sanırım 450 +yol yapacak.

05/22/2011 20:18:00

anneyazar katılıyorum sana bende aynı duygulardayım resmen dumurr..nerede bu temizlikçiler bilmem..kiminle konuşsam haftada 3 güne 700den aşagı demiyor...haftada 5 gün tam güne 1000 tl zorlasan 800 oda bana iyilik yapar gibi   bir haller...anlayacagınız benim bakıcımda gürcistanda kalmaya karar verdi ansızın:)))hadi burdan yak şimdi...kaldık mı  ortada..bende boyle leyla gibiyim..acilen birini bulmalıyım..gürcüler temizlgi geçtim yemegi becermiyor onu gördüm..eeee hadi tem ve yemek başka çocuk başka desen acaip bir para vermek zorundasın...işimiz zor kızlar...

05/22/2011 20:57:00

:) anneyazarim kizma! denk geldi benimkisini, hem dedigim gibi kadin kendi cikti geldi, bos duramiyor, paraya da ihtiyaci vardi.. bir de boyle duzenli gelince gercekten yorulmuyorlar.. hele benim gibi pesinden nereyi nasil yaptin diye kontrol etmeyen biri varsa, iyice seriyorlar.. cogu zaman toz almadan gittigi yerler bile oluyordu ama yemegimi yapmis sagolsun diye seviniyordum.. oyle duvar silmek filan hic olmadi bizde, bir kere halilar (topu topu iki kucuk halim var) silindi, bir kere de koltuklar... camlar desen ayda bir kez belki.. bu yuzden verilen para ile yapilan is aslinda orantisiz degil... utum ve yemegim oluyordu, eve gelince de evi derli toplu buluyordum... o da dedigim gibi kendi duzenini kurdugu icin her seferinde birsey yapiyordu, ben hic karismiyordum, ne yapsa eline saglik diye sevinip gonderiyordum...

bir de.. belki de en onemlisi.. insanca bir iletisimimiz vardi (hala var, arayip soruyorum, nasilsin diye)... dogacak torunun bir cok ihtiyacini biz karsiladik ve neredeyse her gelisinde (haftada 3) hic eli bos gondermedim.. kislik kabani, ayakkabisi, eti sutu vb... onlari hesaplayinca hic oyle aylik 300e geliyor gibi olmuyor..

bir de... burasi golbasi.. toki konutlari.. aylik 800 istese hic is bulamaz! ;)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Ankara Nurturia Üyeleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...