Ne oyunlar oynuyorsunuz?

06/01/2011 11:01:00

selamm, oyun konusunda tıkanıyorum yahu karşılıklı tek oynadığımız kovalamaca - emekleyerek (hala bayılıyor :) ve karşılıklı top atma birbirimize. (yürümeye daha yeni başladığından koşturmacalı oyun vs oynayamıyoruz henüz). bunun dışında karşılıklı oynayabileceğim oyun aklıma gelmiyor bu konularda yeteneksizim biraz :) kendi oyuncaklarına bakarken yanında oluyorum ben de ilgileniyorum, baloncuk üflüyorum mesela, minik piyanosu var ondan çok ben çalıyorum birbirimizden kaçırıyoz resmen oyuncağı :P bir de kitaplarına bakıyoruz. bunun dışında pencereden dışarıyı seyretmeyi seviyor ben de yanında oturuyorum arabaları hayvanları ablaları abileri gösteriyorum. onun dışında ben iş yaparken mutfakta o da mutlaka mutfak eşyalarıyla oynuyor. banyoda işim varsa çamaşır makinesiyle, çamaşırlarla vs oynuyor. dışarı çıktığımızda da ya gezip hava aldırıyorum bebek arabasında, ya kapının önünde yürümesini geliştiriyoruz ya da parka götürüyorum. interaktif başka ne oyunlar oynayabilirim? siz neler yapıyorsunuz?

Ynt: Ne oyunlar oynuyorsunuz?

06/01/2011 11:34:00

kızım da 16 aylık. biz de kızımla top ya da balon atmaca oynuyoruz.bazen  legolarla oynuyoruz. kızınız gibi kızım da camdan dıları seyretmeyi çok seviyor. abilere ablalara kedilere kuşlara bayılıyor.

burada birkaç oyun var:

http://www.bebekvar.net/bebek/44-bebek-bakimi/272-10-16-aylik-bebek-oyun.html

06/01/2011 11:36:00

merhaba ayşegül ,

arda sanırım berkten daha haşarı bizim oturark pek oyunumuz olmuyo gibi:)bu araa arabalarla oynamayıı keşf etti arabalarını çıkarttım yerde onları sürüyo itiyo ama daha çok saklambaç oynamak koşmak camdan bakmak mutfakta ki aletlerle oynamak yada akan muslukta bişeyler yıkamak 

ve bu ara kapıları kapatmayı adet edndi açık kapı olmıcak açık çekmece olmıcak hepsini kapatıyoruz :)

dışarda xaten bebek arbası bizim için pek kullanışlı dğil çünkü 10 dk sonra iniyo ve hem ardaya bak hem arabayı it olmasın diye biz arbayı evde bırakıyoruz yakın mesafe tur atıyorum ama el tutmak istemiyo gördğü tüm merdivenlerden çıkmak istiyo mutlu oluyo bunları yapınca ...

ve parka gitmeyi çok seviyo salıncak dışında kaydırak kumlar :)yani sennde anladğın kadaryla benm ki çok hareketli bu ara oturarak oynadığımız tek oyun arabaları sürmek :)

kitaba bakardı bu ara oda kalmadı bi dönem diye düşünüyorum umrım durulcak 

06/02/2011 11:05:00

saolun arkadaşlar. berk evet biraz tembel aslıcım 15 aylık yürümesinden belli değil mi:) hala da çoğunlukla emekliyor. bir şekilde vakit geçiriyoruz aslında ama ne biliim şöyle daha deli dolu geçiriyim istiyorum. ce-ee ve kovalamaca en neşeli oynadıklarımız. başka da aklıma bir şey gelmiyordu böyle interaktif :) haydimutfağa saolasın verdiğin linke bakayım.

06/02/2011 13:44:00

06/02/2011 13:45:00

06/02/2011 13:46:00

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 ocak anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...