çok kıskancım galiba.

Ynt: çok kıskancım galiba.

01/03/2011 12:28:00

Rahatsız olduğunuz durumu "aslında mutlu evliliğim var, kıymet bilmiyorum kimi zaman" şeklinde değerlendirmeyin derim.

Sonuçta yaşadığınız bir sıkıntı var ortada. Ve bu durumu yaşadıkça sizi yıpratıyor ve mutsuz ediyor. Fırsat bulunca yaptığınız aktiviteler bir yere kadar. Yoğun bir dönem geçirdiğinizi düşünün ve kendi kendinize kalacak bir fırsatınız olmadı. O zaman ne olacak???

Rahatsız olduğunuz konuyu kökten çözüm yoluna gidin bence. Görmezden gelerek ya da geçiştirerek üstünü örtmeynin.

01/03/2011 12:42:00

haklısınız bunu çözmeye çalışacağım. bunun için çaba sarfediyorum bu psikolojk bi durm farkındayım aslında benim sorunum kendime olan güvensizliğim.kendime güvenimi geri kazanıcam bunuistiyorum..ilginize teşekkür ediyorum.

01/03/2011 13:38:00

OO Zeynep'cim o kadar gençsin ki:) Erken doğurmuş olmanın bütün avantajlarını da kullanabilirsin. Kendini geliştirmen için o kadar çok alan var ve yaşın buna o kadar müsait ki. Eğer bu konulara kanalize olmayı sağlayabilirsen her şey yoluna girer. Ben 30 lu yaşlarada biri olduğunu düşünüp kıskanmayı abarttığını düşünmüştüm açıkcası. Ama şimdi görüyorum ki yaşın tüm bunlar için pek müsait. Hele erken annelikle bu tür kırılganlıklar yaşaman çok normal. Özelden mesaj atacağım sana bakalım nasıl destek olabiliriz:)

01/03/2011 14:20:00

merhaba zeynepçakır
 daha çok gençsinn bence erken yaşta anne olman bütün gün evde çocukla beraber olmandan kaynaklanıoo bütün sorunn. bence çocuğu haftada 1-2 gün kreşe verip kendine zaman ayırr eğer imkanın varsa tabi.bir de evde  mutlaka kendne özel zamanlar yarat ev işini de çok takam kafana bu özel zamanlarda örgü çok işe yarar bende y da imkan olanaklarında değişik kurslar olabilirr yani bi an önce çık o evden yeni ortamlar yeni insanlar sana ii gelirr bence tüm sorun aktıf bi sosyal yaşamın olmamasıı bende doğum izniydeyken senin gibiydimm çalışmaya başlayınca rahatladımm ortam değişikliği bence ihtiyacın olan bu canm  :)))

01/03/2011 14:31:00

zamannn ve yaşanalarr ne kadar etkilioo olaylar yaşandıkça bakış açısı değişioo herşeye  ntuhaflık falan yok bence bizde de durum aynıı eski kıskançlıklardan eser yook varsa yoksa çocukk uyudumu yedi mi içti mi tek derdimizzz:)9

01/03/2011 15:51:00

iyi açıdan bakalım: seven kıskanır:) Azıcık kıskançlık iyidir bence. Abartıp huzursuzluğa yol açtı mı, bir bakmak lazım. Biraz geniş düşünmek, başka alanlar bulmak, azıcık nefes almak... Bunaltmadığı sürece iyidir.

01/04/2011 08:07:00

evet bende hayata erken başlamış olmanın verdiği bi durum bu.akşam eşimle konuştum ve bazı kararlar aldım bunları uygularsam bu sorunu aşarım die düşünüyorum.

benim kendime ilgilenecek bişeyler bulmam lazım eşimin üstüne çok düşüyorum onunla çok ilgileniyorum aslında oda bu kadar ilgiden sıkılıyor galiba.çok değer verince sen az değer gördüğünü düşünüyosun.
şimdi hafta sonu yapabileceğim faaliyetleri araştırıyorum oğlumu eşime bırakıp kendime zaman ayıracağım inş.

01/04/2011 08:11:00

bu kadar bunalmışken alışveriş yap diyecem ama kredi kartı limitlerine dikkat 

01/04/2011 08:13:00

semau. evet zaman geçtikçe bazı şeyler deişiyo tabi ben ilk zamanlarda daha fenaydım sürekli sinirlenp ağlıyodum en azından şimdi ağlamıyorum bazı şeyleri takmıyorum bu kıskançlık biraz iyileşmiş halim dahada düzelicek diye umuyorum.

01/04/2011 09:27:00

zeynep meycan'a sonuna kadar katiliyorum. kendime güvensizligimden oluyor demissin. Bazi seyleri malesef kendi basimiza asmak kolay olmuyor. Yardim almak faydali olabilir bence. Su an hayatini kalitesiz yasiyorsun. Esine endekslenmissin. Gercekten daha cok gencsin. Genc olman bunlari yasamak zorunda olman anlamina gelmiyor tabiki. Ama yasanmisliklar, tecrubeler, belli yaslarda hayata bakis hepsi bazi seyleri goguslemede insana yardimci oluyor. Alisveris gibi gecici cozumleri ben kesinlikle onermiyorum. Kiskancligin asirisi da bir hastalik bence. Tabiki psikolojik seylerin duzeltilmesi hem zaman hem de maddiyat gerektiriyor. Ama senin sorunun kendisini cozmen gerekiyor. Evet kendine ilgi alanlari yaratmak tabiki yardimci olabilir. Belki kendini ifade edebilecegin, yaparken mutlu olabilecegin bir ugras hayata bakisini bile degistirebilir. Bence senin oncelikle esinden ayri, bagimsiz bir birey olabilmeyi basarabilmen gerekebiliyor bence. Kacimiz bunu yapabiliyoruz tartisilir tabi :) Biraz karisik yazmis olabilirim ama seni anliyorum ve umarim sorununa kisa surede bir cozum bulabilirsin.

Sevgiler.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...