baş tutma,nesnelere uzanma

10/22/2012 18:17:00

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Ynt: baş tutma,nesnelere uzanma

10/23/2012 10:29:00

benim kızımda 4 ayın içinde ama başını tam olarak dik tutamıyo hala yani uzun süre tutamıyo hemen öne düşüyo kafası.benimde kafama takılıyo artık tutabilmeli  bide yatırınca dönmüyo çok hareketli bi bebek olmasına rağmen.

10/23/2012 21:07:00

Benim bebegimde 102 gununu doldurdu ve o da oturmaya calisiyor oturtunca da bir iki dakikaliginada olsa basini dik tutyor ama henuz nesnelere uzanmiyor ve yatayken tam tur donemiyor. Fakat iki yegeniminde gelisimi farkliydi biri kas gelisiminde erkenciyken digeri de dil gelisiminde erkenciydi. Kisacasi bence neyi ne zaman yapacaklari tamamen onlarin keyfine kalmis. Bize de heycanla beklemek ve gozlemlemek kaliyor malesef.

10/23/2012 21:54:00

evet aslinda bu bebekten bebege degisiyor,dr unuz ne diyorsa o dogrudur.kizim dogdugunun 2. gunu kafasini dik tutyordu,oglumun aylar aldi tam olarak basini dik tutmasi :)

10/24/2012 22:35:00

bebekler 5.5-6 aydan once oturtulmamalı bunu tum dr lar bu sekılde onerıyor..benım kızım 40 gunlukken basını dık tutardı şaka gıbı:)tabı uzun surelı degıl..3 aylık oldugunda baya baya dımdık kaldırır bakardı kafayı yuzustu durdugunda:)

ben 5.5 aylıkken yavas yavas oturtmaya basladım bumboda oturdu ılk 15 gun desteklı oturttum sımdı desteksız oturtuyorum ama azcık yavas yavas alıscak..

bebegını koluna yuzustu yatır tut basını tam karsıya dogru kaldırıyorsa gerıye dogru esnıyorsa dık tutuyor demektır..nesnelerı kavramasına gelınce oda 4 aylıkken falan olur..tıny love oyun halısını tavsıye ederım..herbırseyı onda ogrendı benım kızım:)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...