ÇOCUK KARŞILAŞTIRMALARI

02/23/2012 15:43:00

Merhabalar,
Çocuğunuz olduktan sonra çocuğunuzu, hiç başka çocuklarla karşılaştırdınız mı? Yani benim çocuk neden zayıf, neden kısa, neden konuşmuyor? gibi.
Sanırım psikolojim bozuldu :(
Aslında çocuklu ortamlara gittiğimde çok fazla annede aynı gözleri görüyorum ama yine de sizleri merak ettim.
Siz hiç çocuğunuzu başka çocukla karşılaştırdınız mı?

Ynt: ÇOCUK KARŞILAŞTIRMALARI

02/23/2012 22:39:00

Çok doğal bence nsevik,psikolojin bozulmasın bi düğmem varmış da ona basılmış gibi olmuştum bı ara..her şeyi her çocuğu gözlemliyorum ister istemez..bence bu doğamızda varmış,üzülmeye değmez:)

02/23/2012 22:55:00

Kesinlikle oluyor, benimde kızım erken doğumdan dolayı birz zayıf doğdu aman kilo alsın boyu normal olsun diye binbir takla atıcak durumdaydım, psikolojim falan da çok kötü olmuştu. hatta ablam süreekli söyler durur derin'in yaşıtlarını görüyorum 2 kat fazlası diye ama şuan hiç umursamıyorum iyi beslediğime inanıyorum,öğünlerini yiyiyor, uyku düzenimiz var ben elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum geriside boş... :)

02/23/2012 22:59:00

yAPILIYOOOO. BENİM İKİ YAKIN ARKADAŞIM VAR BİRİNİN BEBİŞİ BENİMKİNDEN 3 GÜN ÖNCE DİĞERİ 2 GÜN SONRA DOĞDU. BNM BEBİŞ İKİSİNDEN DE KİLOLU UZUN OLMASINA RAĞMEN KARŞILAŞTIRDIĞIM ŞEYLER OLUYO. ONUN SAÇI UZUN DİĞERİ ÇOK SAKİN YOK ÇOK UYUYO NE GÜZEL, YOK EK GIDAYA GEÇMİŞ BENDE Mİ VERSEM. SANKİ O DAHA MI ÇOK GÜLÜYO. AAA DÖNECEK Mİ BENİMKİNDEN ERKEN YOKSA DİE BÖLE SAÇMA SAPAN ŞEYLERİ TAKIYORUM SAÇMA AMA ENGEL OLAMIYORUM İŞTE.

02/24/2012 16:14:00

Kesinlikle yapılıyo,oğlum prematüre doğduğundan yaşıtlarından daha minik bir çocuk... her doktora gidişimizde doktora gelişimi normal mi diye sormaktan bıktım:) doktor da benden:) çünkü verdiği cevap hep aynı; gelişim sadece boy ve kilo artışı değildir:) ben de alıştım, yerinde durmayan,sağlıklı bir çocuk çok şükür.

02/24/2012 17:00:00

yağni evet yapılıyor ama ben pek yapmamaya çalışıyorum
ama şuna gıcık oluyorum AA REMLE SEN DAHA RENKLERİ BİLMİYORMUSUN BAK BENİM KIZIM NE GÜZEL BİLİYOR gibi benzer cümleler ve ardından anneye ay gün olarak kızımın yaşını sormalar:( işte bunlara uyuz oluyorum

02/24/2012 18:05:00

Ben kendi kızımı hiç karşılaştırmadım, en başından beri okuduğum kitaplarda her çocuğun   gelişimin farklı olduğu yazıyordu. Sağlıkla ilgili bir problemi olmadığı sürece, her çocuk bir gün konuşur, şarkı söyler, her çocuk bir gün tuvaletini öğrenir diye düşünüyorum.

Gözlemlerim de bu yönde zaten, kiminin dişi erken çıkıyor, kimi geç yürüyor, kimi geç konuşuyor vs. Ama ara bir yerde mutlaka kapanıyor. Fiziki ya da psikolojik bir sorun olmadığından eminseniz, hiç birini kafaya takmayın bence.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Kıpır anneler ve cocuklarının etkinlik rehberi grubu..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...