bebişlerin uykuları

<123456>
01/11/2011 13:55:00

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Ynt: bebişlerin uykuları

01/11/2011 14:12:00

valla bende düşünüyorum bunuda canım nasıl yapacağım bilemiyorum, gündüz bazen 3 saat uyuyor bazen 1 saat uyuyor napcaz böyle? gece uykusu iyi çok şükür:)

01/11/2011 14:14:00

Canım gözünü korkutmak gibi olmasın ama bir yaşından önce pekdüzen olmuyor.Ama dört beşinci aydan sonra gece uykusu yavaş yavaş düze giriyor.

Bizde şimdilik uyku uyku yok.Tilki uykusunda koyar koymaz uyanıyor

01/11/2011 18:15:00

canım uyuyan çocuk hem bedensel hem zihinsel gelişir,uykuda da çocuk zihinsel olarak gelişir, gün içinde gördükleri öğrendikleri uykuda pekişir, uyumasından korkma o yüzden. benim büyük kızımı ilkokula başlayana kadar öğlen uykusuna yatırdım,tabi kreşte uyuyordu ama tatillerdede mutlaka uyuttum ve şuan birinci sınıfta öğretmeni asla iki kere söylemiyorum ezgi ye diyor, kurban bayramından önce okumaya geçti, hem zihinsel hem bedensel gelişim için uykudan daha etkili bir ilaç yok:)bu arada kızım , benim 5. sınıf öğrencilerimin çoğuyla aynı ebatlarda:)

01/11/2011 20:57:00

valla kızlar benim ki pek ehli keyf.bi ündüz 2-3 saat uyuyor,bi gün 10 dak bi gün hiç :(

01/12/2011 06:29:00

Özdenmim birbirimizden farkımız yokiki saat uyuduğu zaman  neçok uyuud diyorum.Gerçi daha iki yaşına kadar uyku düzeni düzelmeyen gruptan arkadaşlarım var.

Ama şu yazılanalrı okuyunca Ekim bebeklerinin daha düzgün uyku düzeni olduğunu görebiliyorum

01/12/2011 16:16:00

Ya kızlar kaçsenelik anneyim ben birtürlü başaramadım uyku düzenini büyüğünde de küçüğünde de uymuyorlar yada ben kötü anneyim:(((

01/13/2011 08:38:00

ufak bebişler çok sabit yatamıyorlar. önce  tarafına yatırıyorum 30 dk felan uyuyo sonra debeleniyo, diğer tarafına çeviriyprum hemen devam ediyo uykusuna. sırt üsütü yatırmak cok rarahtsız edermiş bebikleri hemen uyanırlarmış...

bir de vücutlarını açmak için uyanıkken kollarını ve bacaklarını germek gerekiyor ki iyi uyuyabilsinler. 

01/13/2011 22:32:00

NASıl germek anlamadım şu kallarını çarpraz hareket yapmak mı yoksa kendimize doğru ekmek mi.Bnimki sağında solunda yatmadı hiç hemen kendini  çevirip düz yatış pozisyonuna geçiyor.Gündüz yüzüstü yatırıyorum ama gece totom yemiyo

01/14/2011 21:52:00

bende ya sağa ya sola yatıyorum ama uyandığında hep düz dönmüş oluyor , ama ilk yatırdığımda sırtüstü yatırırsam uyanıyor hemen ilk yan yatarak uyuyor yani, ama en çok gündüz yüzüstü yatırdığımda rahat uyuyor, önce kafası gömük duruyor kendi düzeltiyor sonra ,ilk zamanlar burnu düzleşecek diye korkuyordum ama şimdilik bi değişiklik yok öyle rahat ediyor bende ellemiyorum

01/14/2011 22:23:00

Okka burunlu olacak annesi birşey olmaz burnucuğuna ham bebeklikten ne kdar uğraşırsan urğaş büyüdükçe değişiyorlar.Benim bir ikizim var(erkek) mesela onun burnu küçükken okka gibiymiş benimde yumru gibiymiş babannem keşke kzın burnu güzel olsaymış dermiş heraklına geldiğinde büyüdükçe değişiyor

<123456>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Ekim anneleri hadi burada toplanalım.

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...