YENİ HAMİLELER...

04/27/2010 17:46:00

ŞİMDİ BAŞA DÖNCEK OLSAM:

-DAHA SAKİN VE RAHAT OLURDUM.
-İLK 3 AY ÇOK ZORDU AMA GEÇECEĞİNİ DÜŞÜNÜR SABRETMEM GEREKTİĞİNİ BİLİR TADINI ÇIKARIRDIM.
-DÜŞÜKLE İLGİLİ SAĞDA SOLDA KONUŞULANLARA YAZILANLARA HİÇ TAKMAZDIM
-NURTURİAYAYI BAŞTAN BERİ TAKİP EDERDİM.NEYSEKİ ÇOK GEÇ KALMADIM:)
-TAVSİYELERİ İNCELEYİP ALINACAKLAR LİSTESİ OLUŞTURUP ACELE ETMEDEN YAVAŞ YAVAŞ TADINA VARARAK ALIŞVERİŞ YAPARDIM ASLINDA ÇOK DA ACELE ETMEDİM
-HER ÖNÜME GELEN KİTABA ATLAMAZDIM
-İYİKİDE İNDİRİMLERİ TAKİP ETMİŞİM:)
-BAZEN KENDİMİ ÜZÜP AĞLADIM ÇOK NADİR DE OLSA. BUNUN BEBİŞİME ZARAR VERECEĞİNİ DÜŞÜNEREK KİMSEYİ TAKMAZDIM

Ynt: YENİ HAMİLELER...

07/12/2011 11:38:00

17 haftalık hamileyim. Aslında ilk 3 ay çok rahat bir hamilelik geçirdim fiziksel olarak.Mide bulantısı,kusma,baş dönmesi vs. hiçbirini yaşamadım çok şükür.Ama yine de kendi kendimi yedim durdum. 13 yıldır hipotiroidi hastasıyım ve çocuk sahibi olmak mucize gibi (aslında her durumda öyle..). Sürekli düşük mü olacak,bebeğim gelişebilecek mi gibi düşüncelerle mücadele ettim durdum.İlk üç aylık dönemi tamamlamış olmanın verdiği bir rahatlık mıdır yoksa değişen hormonlar ve ruh halinin etkisi midir bilinmez artık çok rahat ve mutlu hissediyorum.
Bir de hamilelikte yapılması gereken egzersizler mevzusu var..Ben şuan yırtdışındayım ve bu konuda çok cahil kaldım.Antalya'ya dönünce bir doğuma hazırlık kursu ya da özellikle nefes egzersizlerini öğrenebileceğim bir yer bulmayı umut ediyorum.
Şuan sadece bol su tüketip akşam yemeklerinden sonra yürüyüş yapıyorum.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
yeni hamilelere tavsiyesi olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...