Dert Ortağı Hakkında...

06/03/2011 07:27:00

Merhaba,

Dert ortağında yazılacak yazıların verilecek yanıtların empatiden, sevgiden, ilgiden ve paylaşmaktan geçtiğini unutmayalım ne olur. Önceliğimiz derdini bizimle paylaşan kişiye dokunmak, derdini dinlemek, anlamak olmalı. Sonrasında varsa çözüm önerilerimiz. Bunun dışında söylemek istediklerimizi söyleyeceğimiz bloglarımız, buguloglarımız, güncellemelerimiz... bir sürü yer var.

O nedenle mümküm mertebe konuya dair YARDIM etmek için söyleyebileceğimiz bir şey varsa, karşıdakinin acısını, sıkıntısını azaltacak bir yorumumuz varsa, elimizi uzatabileceksek... yazalım. Eğer "anlayabiliyorsak", tahmin edebiliyorsak yazalım. Yoksa bahsedilen konudaki hayat tecübesizliğimizin azlığı sıkıntı yaratabilir. İlla ki bir yorumda bulunmak mecburiyetinde değiliz. Konunun dışına çıkmadan, dağıtmadan... Konuyu kendimize çevirmeden... (Aynı dertle ilgili paylaşımları kastetmiyorum elbette.)

Sevgilerimle.

Ynt: Dert Ortağı Hakkında...

06/03/2011 07:30:00

özgüranne yazmak istediğim ama yazamadığım şeyleri yazmışsın cok sağol... bütün söylediklerine katılıyorum lütfen herkes dikkat etsin yazdıklarına...

06/03/2011 07:33:00

kesinlikle katılıyorum..bazen okuyorum üzülüyorum ama yazacaklarımı toparlayamıyorum , yardım edebilecek şeyler yazamıycaksam yazmıyorum..

Kesinlikle çok kibar,dostane ve yerinde bir uyarı olmuş.Bu yazıya da olumsuz yaklaşan olabilirse ,zaten ne yazsan,ne desen boş...

Ellerine sağlık.

06/03/2011 07:36:00

Çoğu zaman yazanlar da cevap almak için yazmıyordur zaten. En azından ben yazdığımda sadece kimseye anlatamadığım için yazıyorum. İçimi dökmek için.

çok doğru, insanlar buraya çok özelini yazıyorlar, kimseyle paylaşamadıklarını belki de...dertelerine ortak arıyorlar adı üstünde, kişiyi daha da kötü hissettirecek yorumlar olmamalı bence de...

önünde saygıyla eğiliyorum özellikle bu başlık altında bir kaç kez de üzücü olaylara şahit oldum yapılmasın olmasın istiyoruz umarım bunu herkes içtenlikle istiyordur sadece konulara yardım amaçlı katılmak lazım bencede benimki böle seninki böle dememeliyiz sonuçta sanal ortam kim ne anlatırsa onu biliyoruz demi 

06/03/2011 07:37:00

özgüranne ne güzel yazmışsın, içim şişmişti.bu kadar yalın ve nazik bir uyarı olamaz.

06/03/2011 07:38:00

aynen ben mesela çok dolmuştum ve yazdım sadece okadar 

06/03/2011 07:39:00

İzlediğim bir film vardı, Aşk zamanı, In the mood for love... Adam derdini kimseye söyleyemiyor en nihayet ağaçlara söylüyordu. Çok etkilemişti beni o sahne.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...