Dert Ortağı Hakkında...

Ynt: Dert Ortağı Hakkında...

06/03/2011 07:40:00

Bazen insan bir kaç şey söylüyor, kendi tecrübesi gereği. Sonra o konuda öyle bir yorum okuyor ki kendi anlayışsızlığından utanıyor. Ama kötü niyet değil, sadece o alandaki tecrübe azlığı, deneyim yoksunluğu. Bir yakınını kaybedene kadar söylediklerin boş ya başkalarına. Ya da çocuğun olana kadar çocukla ilgili söylediklerin... Tabi bilmiyorsun söylerken. Burada çok şey öğrendim. Dilimi tutmaya çalışıyorum, ukalalık etmemeye. Her zaman olmuyor tabi de, çaba...

06/03/2011 07:41:00

ozguranne, yazdıklarının altına imzamı atarım lakin şunu da biliyorum

daha önce -ben de bir zamanlar yazmıştım bir şeyler dert ortağıma- yazılanlar hakkında süper, harika kişilikteki arkadaşlar kendi güncellemelerinde o kişilerle dalga geçmişti.

empati diyorsan, bunu bazı arkadaşlar dalga geçmekle aynı anlamda sanıyorlar,
yazık.

06/03/2011 07:41:00

Hay yaşa özgürüm
dünden beri aklımdan geçenler bunlar

06/03/2011 07:45:00

Sahra, kendilerinin ayıbıdır. Allah aynı hallere düşürmesin, empati yapmak zorunda bırakmasın diyelim.

06/03/2011 07:47:00

Ben artık yazmıyorum mesela.

Dönüp seni vurabiliyor orda yazdıkların.

Acı tecrübe.

06/03/2011 07:50:00

yüreğini sağlık Özgürannem,
seni (uzaktan da olsa) boşa sevmemişim :)))

06/03/2011 07:54:00

Çok güzel yazmışsınız,elinize sağlık ;)

06/03/2011 07:59:00

.

06/03/2011 08:00:00

Ben kırıcı olmamak adına , o an söyleyeceklerimin dert sahibi tarafından yanlış anlaşılabilme ihtimalini  düşünerek her yazılanı okusam da yorum yapmıyorum..

İnsanların hayata bakış açıları, yaşadıkları, düşünceleri o kadar birbirinden farklı ki biz kendi hayatımızdaki doğruları kimseye empoze edemeyiz..

En fazla dinleyerek teskin edebilir , çözüm önerileri sunabiliriz..

Ben bunları bile yapamayacağımı bildiğimden - kendimi çok iyi tanıyorum çünkü :) - burayı hep takip etsem de hiç yorum yapmıyorum kırmamak , üzmemek adına..

Kısacası Özgür annem çok güzel bir paylaşımda bulunmuşsun..yürekten kutluyorum seni :)

06/03/2011 08:03:00

Tartışma yeri değil, "kardeşlik"  yeri olsun isterim burası. Bazen kardeşimize kızarız da, düşüncemizi söyleriz de ama hep incitmeden, hep gözeterek, acıtmadan. Onun gibi güvenli bir çember olsun isterim. Kimi insan bu konuda daha yetenekli, kimi değil... Mecbur değiliz bir şey yazmaya.

Sevgiler , sevindim aynı şekilde düşünmemize.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...