Dert Ortağı Hakkında...

Ynt: Dert Ortağı Hakkında...

06/03/2011 08:10:00

Özgüranne,

Dün tam da boşanma ile ilgili bir arkadaşın yazısına yapılan bir yorum sonrası tam da senin bu başlığı açıp yazmak istediklerini yazasım geldi.

Uslüp ve dili kullanma biçimi öyle önemlidir ki "lan" dersiniz enseye tokat olursunuz, "lan" dersiniz kanlı bıçaklı olursunuz. Ve fakat burada ne mimiklerimizi gösterme durumumuz var ne de dokunuşlarımızı karşıdakine iletebilme şansımız var. Böyle olunca iyi niyetli olsak bile hiç tanımadığımız bir yabancı insanın hayati tercihleri ile ilgili yorumda bulunurken muhatabımızın zaten kırgın ruh durumunu hafifleteceğimize yazdığına pişman edebiliriz.

06/03/2011 08:34:00

Özgünanne, izlediğin film bana bir şiiri hatırlattı:)

Aslanlar taştan.
O bir insan
Nasıl anlaşırlar?
Anlaştılar

09/08/2011 15:00:00

Çok güzel ve yerinde bir yazı. Teşekkürler...

10/23/2012 17:35:00

Nasıl yerinde bir başlıkmış, ne güzel yazmışsın özgüranne, döndüm tekrar okudum...

01/01/2013 23:50:00

bende içime attığım huzurumu kaçıran birşeyi paylaşmak istiyorum.moralim çok bozuk.bilmiyorum anlatınca elime ne gececek.karma  karışık birşey.ben 3 çocuk annesi zar zor geçinen bir insanım çünkü.evimiz yeni yapıldı doğal gazı pimapeni osu busu derken borçlandık neyse kızım doğdu çalışamıyorumda şuan 2 bucuk yaşında.KIZKARDEŞİM EVLENECEK HİÇ BİRŞEYİ YOK AİLEMİNDE DURUMU İYİDEİL BABAM EMEKLİ NEYSE.ÇEYİZ ALINACAK HESABIM OLAN EVKURDAN 7 BUÇUK MİLYARLIK EŞYA ALINDI.VE ŞANALDANDA 4BİNLİRALIK ANNEMİN ÜSTÜNE AMA EŞİM KEFİL.ERKEK KARDEŞİM BEN ÖDERİM DEMİŞTİ ÇALIŞIYORDU.AMAAAAAAA ÖDENMEDİ VE HER AY SIKINTISINI ÇEKİYORUM ŞANALA 1MİLYAR GECİKMELİ ÖDENDİ ONLARDA AVUKATA VERDİ AVUKATA VERİLİNCE TABİ GİTTİM KADIKÖYDE BULDUM KADIN VİJDANSIZ ÇIKARDI 2 KATINA ZAR ZOR AYLIK 500 İKNA ETTİM.ÖDENMESSE BENİM BORCUNU ÖDEMEDİĞİM EŞYALARIMADA İCRA GELİCEK NAPICAMI ŞAŞIRDIM EVLENEN KIZKARDEŞİM TAKILAN TAKILARI BİLEZİKLERİ GERİ ALMAMAK ÜZERE BANKAYA YATIRDINI SÖYLÜYOR .NAPICAMI ŞAŞIRDIM BABAM İNŞAAT İŞLERİ YAPIYOR UFAK Bİ İŞ ANLAŞMASI VAR O OLURSA BEN ÖDERİM TAKMA DİYOR.BİR ERKEK KARDEŞİM VAR EVLİ 2 ÇOCUĞU VE ÇOK BİLMİŞ KARISI VARKİ EVLENMEDEN ÖNCE 9AY EVİMDE YATTI BEN ÇALIŞIYOR EVE GELİYORDUM NE YEMEK YAPMIŞ NE TEMİZLİK .NEYSE ŞUAN 1200E KİRALIK BİR SİTEDE OTURUYOR 200BNLİK ÇİP ALTINDA ÇOCUĞU 1200LÜK KIREŞTE DURUMUMUZ YOK DEYİP ÇIKIYOR İŞİN İÇİNDEN YANİ BEN BUNCA YÜKÜN ALTINDAYIM.VE HANIM EFENDİ BİRDE BİZİM ÇOLUMUZ ÇOCUMUZ VAR BİZDEN BİŞE BEKLEMEYİN DİYOR .AMA SIRF KISKANDIĞI İÇİN KARDEŞİMİN TELEFONUNA BÖCEK TAKTIRIYOR 3 MİLYARA BÖYLE BİR MAHLUKAT.OYSA İLK KOCASI ONU BIRAK KUAFÖR BÜYÜK ALIŞ VERİŞ MERKEZLERİNE GÖTÜRMEYİ KÖYDE ANNESİNİN ETEKLERİNDEN GİYNİYORDU RESİMLERİNİ GÖRMÜŞTÜM.ŞİMDİ BNM KARDEŞİMİN OLANAKLARIYLA BİZE HAVA ATIYOR UNUTMUŞ ESKİ GÜNLERİ MERSEDESİ BEĞENMEDİ JİP ALDIRDI NEYMİŞ YATIRIMMIŞ.NAPICAMI ŞAŞIRDIM HUZURUM KAÇTI DÜNYADA VARMIDIR BENİM DURUMUMDA OLAN .ÇOK BUNALDIM BEN NAPICAM .İŞ ARIYORUM AMA KIZIMIDA KİMSEYE BIRAKAMIYORUM SAYESİNDE BU BORÇLARIN ALTINDA KALDIM KIZ KARDEŞİME DEDİMKİ İŞ BULDUM 1200 BAKICILIK İŞİYDİ .BİR HAFTA SEN GEL BAK BİR HAFTA DİĞER KIZKARDEŞİM.SONRADAN DEMİŞKİ OLMAZ YA ARKAMDAN DEDİKODU OLUR.YA BENİM EVİME İCRA GELİNCE BEN NOLCAM ÇOCUKLARIM NOLUCAK DÜŞÜNÜYORMU.VEDE BENM KAYNLARIM KAYN VALİDEM AYNI BİNADAYIZ.EŞİM TİRİLYONERDEĞİL.MERDİVEN TEMİZLİĞİ YAPIYOR BENDEDE BAKICILIK TEMİZLİK DIŞINDA BR MESLEK YOK.AYRICA KIZIMIN DOĞUMUNDAN SONRA BÜTÜN İRTİBATLARI KAYBETTİM.BEN ŞİMDİ NAPICAM.GEÇENDE BURDA BAŞKA BİR SAYFADA MORALİMİ BOZDULAR İSTEMEDEN BENDE ONLARI KIRDIM AMA ONLAR BENİM YAŞADIKLARIMI BİLSELER BELKİ O OLAY YAŞANMAZDI.

01/02/2013 00:02:00

KEŞKE HERGÜN GİDEB,İLECEĞİM TEMİZLİK İŞİ BULSAMDA ÖDESEM ŞU BORÇLARI 7AYDIR UYKULARIM KAÇIYOR .HELE BU SON 3HAFTADIR TAMAMEN.ÇÜNKÜ AVUKATLIK OLAN BORÇUN OCAN 7SİNDE 5OO ÖDEME YAPILMASI LAZIM AYRI YETEN KARDEŞİMİN ŞUANA KADAR EVKURA OLAN BORCU DÜZENLİ ÖDESYDİ YARIYA İNMESİ GEREKEN EVKURUNDA 1200 ACİL ÖDEME YAPILMASI LAZIM VE BU AYDA ÖDEME YAPMIYCANI SÖYLÜYOR BEKAR 1200 MAAŞI VAR.AMA HÇ Bİ İŞE YARAMIYOR 7AYDA TOPLAM VERDİĞİ TAKSİT PARASI 1300.ÇILDIRCAM.ŞİMDİKİ VERMEME SEBEBİDE EVİN ELEKTİRİK BORCU 1500 OLMUŞ ONU ÖDYCEKMİŞ.ALLAHIM YARDIM ETSİN BANA .BELKİ İNANMAYAN VARDIR BUKADARDA OLURMU DİYEN.MAKBUZLARIN TARİHİNİ ÇEKER PAYLAŞIRIM.BENİM TEK DİLEĞİM HERGÜN GÜNDELİK İŞ BULUPTA BU BOÇLARDAN KURTULMAK.DERT ORTAĞIM SAYFASIDİYE PAYLAŞTIM.ALLAHIM KİMSEYİ BU DURUMA DÜŞÜRMESİN BETERİNDEN KORUSUN .

01/02/2013 00:04:00

BELKİ DUYARLI BİRİLERİ OKURDA BANA GÜNDELİK İŞ BULMAMDA YARDIMCI OLUR ALLAHIMDAN TEK DİLEĞİM BU ŞUANDA ÜMRANİYEDEYİM.İNŞALLAH.ALLAH HERKESİN GÖNLÜNE GÖRE VERSİN KİMSEYİ KİMSEYE MUHTAÇDA ETMESİN.HAYIRLI SENELER.

01/02/2013 13:25:00

çok üzüldüm.inşallah tez zamanda feraha çıkarsınız.

01/02/2013 13:39:00

teşekkür ederim inşallah.

01/03/2013 23:18:00

sayfanın adı dert ortağım ama anlaşılan boşa kurulmuş burası malesef ne sesimi duyan nede .çaresizliğime yardımcı olabilen yok.iş arıyorum biran önce bu sıkıntılardan kurtulmak için huzursuz günlerden sıyrılmak için.beni gündelik işten başka iş kurtarmaz.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...