Dert Ortağı Hakkında...

Ynt: Dert Ortağı Hakkında...

01/08/2013 21:52:00

O avukatlar öyle yolmayı çok sever. Sen ona de ki; bunu artırdığınız sürece ben bu parayı hiç ödeyemem bunu bilin de, kendinden emin konuş. Eğer artırmaz da sabitlerseniz ödeyeceğim kararınızı verin beni arayın. Ne yaparsanız yapın de. Senin sindiğini gördükçe daha da üzerine gelirler. Avukatın en büyük korkusu hiç para alamamak olur. Benim ödeyeceğimi bile bile bu faizi koyarsanız ödemeyeceğim hodri meydan de. Bak nasıl durduruyor faizi. yok nasıl yapayım yapamam buna izin vermezler dava sahipleri derse avukat olan sizsiniz onu da siz düşünün de. Son sözüm budur kararınızı verin de kapat.icra derse icra edecek hiçbişiyim yok de yolları ı tıka onların.

01/08/2013 22:36:00

eminecey kesinlikle haklı.bizimde buna benzer bikaç icra dosyamız var. 3000liralık kredi borcu faizi+ avukatlık masrafıyla 7000 lira olmuş.faiz indirimi yapmadılar ama 100 lira takside bağladılar.her ay ödeyemiyoruz ancak 2-3 ayda bir elimize kalırsa götürüp veriyoruz.önmli olan avukatın borcunuzu ödemeye istekli oldugunuzu bilmesi.avukatınıza durumu izah edip ödemek istediğinizi fakat gücünüz olmadıgını,uzlaşıp orta yok bulmak istediğinizi söyleyin.mutlaka yardımcı olur.

01/09/2013 12:39:00

ah ah ben dağa ilk görüşmede 400lira getirdim dağa bana kaat gelmeden .illa 3000tl peşin getrirsen birşey yapabilirim diyor .500de dün ki kar fırtınasında getirdim çıldırcam.

01/09/2013 12:48:00

ümraniyedeki şanal mağzası bunu yapan annem kızkardeşime çeyizlik eşya almıştı eşimde kefildi 2 ay geçmiş ödenmeyen 3aygrmeden avukata vermişler ve mağazayı kapatmışlar.yetkili kimseye ulaşamadık sadece mağzanın üst katında taksit yatırılan yer var.ordan biri zaten avukat hanıma yönlendirdi beni çok iyi anlayışlıdır kendisiyle görüşün normal borcu taksitlendiesin dedi ama kadın tam bir soyguncu her yolu denedim ama parayı denk getirmek zor herkesin sıkıntısı var ve herşey üst üste geliyor.ama bu avukatta var birşey .3100.tl.2ay geçdidiye nasıl 4800 olur ve ödiycem ama ben heray ancak 500 yatırabilirim başka bir imkanımız yok dedim .buseferde ama taksitli ödemelerde aylık 180tl faiz uygulaması var dedi yani 1500de böyle katlıyor deli olmamak imkansız.resmen şehir eşkiyalığıdeğilmi diplomalı eşkiya.yazıklar olsun .3200tl  fazladan nasıl olabilir .

01/09/2013 12:52:00

oparayı bir aray toplayana kadar neler çektim.ne stresler içersindeyim keşke ilk başta dediğinizi yapsaydım hayır ana borçtan bir kuruş fazla ödemem naparsan yap desem .ama ben kaynanam ve kayınlarımla aynı binadayım.ve evimiz 2bucuk yıl önce yapıldıdiye eşim baya bir borca girdi bende işten ayrıldım.düşünsenize birde evde dağa borçları ödenmeyen eşyalar ve çocuklarım onların piskolojileri rezillik.nerden geldi bu haciz şey  ee baldızının çeyiz alış verişine kefil olmuşta oğlunuz sonra düşünün beni.

01/09/2013 12:58:00

gizem filiz avukat bize teblikatı yollamadan 3gün önce buldum bu borcu ödeyeceğimizi borcumuzun arkasında olduğumuzu söyledim ve ogün 400tl verdim bırak indirimi kadın birde aylık faiz çıkardı başıma birde dosyada bazı yanlışlar var mesele günü gecen 2taksit 6taksit olarak yazılıp ona göre faiz uygulanmış bunuda dün farkettim dosyayı alıp tüketici haklarına gitmeyi düşünüyorum çünkü ödenmiş taksitleri ödenmemiş gibi gösterip faiz uygulamış bu bir hata olamaz çünkü ödeme yapılasn makbuzların fotokobisi ni getirmiştim kendilerine.

01/11/2013 05:18:00

bunlara nasıl itiraz edebiliriz bir borç nasıl 2katına katlanabilinir sırf 2taksitin günü geçmiş 

01/11/2013 06:57:00

ays_el bir de tüketici haklarını koruma derneği ile görüşsen. belki onlar bir yol gösterirler. arkadaşlarımdan bazıları bu yola başvurmuştu. istersen bir dene.

01/12/2013 09:13:00

teşekkür ederim inşallah araştırıcağım.bukadarda olmaz yani.

01/13/2013 07:23:00

bu arada iş bulamadım napıcamı şaşırdım bütün düzenim alt üst oldu huzurum kaçtı.iş için ilan bıraktığım yerlerdende saçma sapan insanlar arıyor.bakıcılık ev temizliği arıyorum istanbul ümraniyedeyim.yazdığım halde .

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...